Latarka na rower do 50-60zł

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

ja sugerowałbym:
http://www.banggood.com/Convoy-S2-7135+ ... 09342.html (najlepiej XML2 T6-4C)
http://www.banggood.com/Wholesale-Bike- ... 52504.html
http://www.banggood.com/Wholesale-New-1 ... 28258.html
w banggood możesz użyć kodu rabatowego
+
2 ogniwa z forumowego sklepiku od woytazo
MacieG
Posty: 6
Rejestracja: sobota 12 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: MacieG »

A jak w fasttech z płatnościami? Zapłacę przelewem tradycyjnym?
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

Trzeba przez paypala. Ale na niego możesz wpłacić już praktycznie w dowolny sposób.
ObrazekObrazekObrazek
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Wygodniej kartą, nie bać się karta nie gryzie, anie nie kradnie jak ludzie sądzą, prędzej cię w prywatnym sklepie za granicą skopiują kartę, żeby oferować płatności w internecie trzeba być partnerem visa, mastercard to nie jest takie proste i tylko duże sklepy to oferują.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Popieram zakup Convoy S2 z 4-6 Układami AMC7135 (czyli 1,4-2,1A w trybie max). Jeżeli szybka jazda, to nawet to 2,1A.

Woytazo zazwyczaj sprzedaje ugniwa z nieużywanych baterii. Chyba, że się coś zmieniło. Policz sobie koszty, czy się opłaca ogniwa z Azji... Kiedyś mi się nie opłacało. A ogniwa od Woytazo działają bardzo dobrze nie tylko mi.

Zakup w FastTech jest dość pewny. Co do innych sklepów to nie mam z nimi doświadczenia i wolałbym przy nich kupić jednak za pośrednictwem PayPal, bo w razie braku przesyłki zakładamy Spór -> Roszczenie i dostajemy zwrot pieniędzy - już mi się to nie raz przydało :)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
tommiWwa
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommiWwa »

Podepnę się do tematu - szukam jakiejś latarki do 20$ z banggood.com. Ma służyć jako światła "długie" (uzupełnienie S3 z kolimatorem owalnym). Interesuje mnie zasięg, nie szerokość. Nie chcę jej modować i przerabiać, czyli musi działać na jadącym ~20km/h rowerze, od razu po wyjęciu z pudełka. Czas pracy na 2,6Ah około godziny na 100%.

Z tego co widziałem to podpasuje mi Convoy M1 lub C8.
Pytanka:
1. Która lepsza do podanych wyżej zastosowań? A może coś innego w podanej cenie?
2. Wybrać 2,1A, czy 2,8A?
3. Jaką diodę wybrać? (na pewno XML2, ale która barwę?)

Z góry dziękuję za pomoc :)
T.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

tommiWwa,
Jak ma dobrze działać bez poprawiania to lepiej na 2,1A,
ale i tak bym rozkręcił i przynajmniej spolerował pigułę i podłoże + jakaś pasta
C8 na 2,8A mam z XM-L2 T6 4C mogę się pochwalić jak świeci

Gocław

pozdr
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Polecam M1 w wersji 2,1A. M1 to jedyna convoy w której Chińczycy stosują pastę termo pod diodą zamiast badziewnego kleju silikonowego.
Zasięgu Ci z nią na pewno nie zabraknie. I czas działania godzina z kawałkiem.
Barwę neutralna, najlepiej było by mieć taką sama w obu latarkach bo wiem z doświadczenia że 2 różne odcienie irytują.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
tommiWwa
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommiWwa »

fotorondo, dzięki za wskazówkę - kieruję się w stronę 2,1A :). Polerowanie itp. nie wchodzi w grę - nie znam się na tym. Latarka pewnie nie będzie chodziła dłużej niż 30min w trybie max przy ciągłej jeździe.

maciex93, neutralna, czyli 4C?

Na razie mój typ to Convoy M1 2,1A, dioda XML2 T6-4C

http://www.banggood.com/Convoy-M1-7135+ ... 08983.html - czy dobrze rozumiem, że 6*7125=2,1A?

Rozumiem, że najlepsze będą aku od wojtazo?

T.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Kilku kolegów ma akku, teraz chyba ze trzech :)
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

czy dobrze rozumiem, że 6*7125=2,1A?
tak, jedno źródło prądowe w tym przypadku daje 0,35A. 6*0,35=2,1A :)

Mi na rower bardziej pasuje barwa neutralna, w L2P 2,8A mam XM-L T5-4B (nie wiem czy jest jej odpowiednik w XML2), bardzo dobrze odwzorowuje barwy otoczenia, ale to tylko moja osobista opinia, musiałbyś zobaczyć na żywo żeby na pewno dobrze wybrać.
Aku mają w ofercie Bocian, greg, wojtazo, kubaswiatelka.
Ostatnio zmieniony niedziela 22 cze 2014, 11:28 przez mars27, łącznie zmieniany 1 raz.
comrat
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 21:20
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: comrat »

Koledzy...
Jak to jest z kupnem convoyów na np. banggood?
Chodzi mi o wykonanie, trwałość itp.?

Koledzy się mnie pytają po oględzinach mojego S3 czy warto dopłacać do modowanego w kraju skoro za pół ceny kupi się convoya s2 w chinach.

Ja kupiłem modowanego bo chcę mieć pewność, że sprzęt posłuży mi wiele lat i do tego mam kolimator owalny a takiej konfiguracji w chinach nie zamówię ot tak sobie.

Pytam o jakość wykonania - smarowanie, spasowanie, odprowadzanie ciepła, sterownik itp.
Czy kupno takiego gołego chińczyka nie skończy się tym, że za 2 miesiące dioda się ugotuje i latarka wyląduje w koszu?

Jeszcze jedno:
Jak to jest z poborem prądu i żywotnością baterii na konkretnych sterownikach?
Na banggood są 2 odmiany convoya s2 - ze sterownikiem AMC7135*6 oraz AMC7135*8.
Pierwszy daje 2,1A a drugi 2,8A.
Załóżmy że aku 18650 ma pojemność np 2400mAh - jaka różnica będzie w czasie świecenia na tych sterownikach na 100% mocy?
(nie jestem elektronikiem i nie znam się na tych wyliczeniach)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

2,1A = 1h 9m
2,8A = 51m
Wykonanie takie samo. Modyfikacje polegają na poprawieniu odprowadzania ciepła głównie, często także na poprawieniu kwestii związanych ze zmniejszeniem rezystancji elektrycznych a także na poprawieniu docisku styków do aku. Wymiana sterownika to już "kompleksowy" mod, podobnie jak zmiana diody na inną lub lutowanie jej razem z podłożem do piguły. Do tego można wymienić szybkę i odzyskać ok 10% utraconego światła na fabrycznej.
Brak dobrego chłodzenia oznacza krótsze życie LEDa, więc w razie czego tylko on będzie do wymiany. Często osoby modujące latarki dają gw na swoją usługę, więc 2x więcej nie zawsze znaczy więcej ;)
comrat
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 21:20
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: comrat »

Mam pytanko:
Zarejestrowałem się na banggood.com, wybieram produkt, wybieram płatność PAYPAL i przenosi mnie do systemu paypal... z tym, że prosi mnie o podanie numeru karty kredytowej/debetowej.
Karty kredytowej nie mam a nie mam zamiaru podawać im mojego numeru zwykłej karty debetowej.
Jak zapłacić na banggood w normalny sposób Paypala czyli ściągając pieniądze z konta paypal? (bo środki na koncie paypal mam).
Mam tam tylko opcje zapłacić kartą kredytową albo anulować i wrócić na banggood.com.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Trzeba tam kliknąć metodę płatności PayPal.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
ODPOWIEDZ