Mała mocna latarka do prześwietlania

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
ajqju
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 23:16
Lokalizacja: łódź

Mała mocna latarka do prześwietlania

Post autor: ajqju »

Witam wszystkich,
Potrzebuję zasięgnąć porady jaką zakupić mała mocną latarkę ledową. Potrzebna mi będzie do prześwietlania jaszczurek. Zasięg więc nie gra roli, ważne aby np. po przyłożeniu jej do dłoni naświetlała mi ją tak abym widział np. żyły.
Wiem że to dość nietypowa sprawa ale niestety pilnie takiej szukam. Zakupiłem jedną większą na 3 baterie aaa i diodzie CREE XM-L T6 i drugą malutką na jedną baterię aa na diodzie CREE Q5 , obie firmy UltraFire. Domyślam się że wysokich lotów one nie są zapewne ale na filmach pokazowych świeciły mocno i myślałem że zdadzą egzamin jednak na testach prześwietla mi tylko palce a już dłoni nie chce a co za tym idzie nie mogę prześwietlić jaszczurek.

Jaką byście polecili aby spełniła wymagania. Cena około 100zł
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Mam pytanie, z jakiej odległošci świecisz na tą jaszczurkę?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

SupFire M6 po modyfikacji na ok 3,5A w diodę (potwór wręcz w porównaniu z Twoimi) także nie jest w stanie prześwietlić dłoni, mimo, że generuje realnie ok 3000lm.
Obrazek
Dodam tylko, że podczas robienia tego zdjęcia latarka była bezpośrednio pod dłonią i można powiedzieć, że zaczynała już wyraźnie parzyć (może jeszcze 1-2 sek bym wytrzymał).
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Mam podobne obserwacje jak ElSor, nawet 3x XM-L2 @3A nie chce prześwietlać dłoni, palce owszem ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ajqju
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 23:16
Lokalizacja: łódź

Post autor: ajqju »

Problem w tym że właśnie musze ją zbliżyć nawet na około 1 cm a nie chce jej oparzyć.
Ta latarka SupFire M6 faktycznie widać że mocna tylko że szeroką ma główkę. Raczej musiał bym mieć wąską na 1 diodę. A jakie są mocniejsze diody od tej cree t6 które posiadam ?
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Nawet 3000lm to za mało. Próbowałem ze światłem z lampy metalohalogenkowej o mocy 250W (22 tys lm) za filtrem podczerwonym z projektora i to ledwo dawało radę. Żyły dłoni były widoczne dopiero przy projektorze z HMI575 (metalohalogen ponad 500W), który ma dobrze zrobiony filtr podczerwieni, by nie spalić matryc. Także ciężko będzie zrobić źródełko o takiej sile światła, by nie parzyło.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

A ja tak z ciekawości spytam po co chcesz je przeswietlać? W Polsce wszystkie gady są pod ochroną, a takie działanie chyba korzystne dla nich nie jest.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Lekko skupiony XM-L parzy - wystarczy zbliżyć wiązkę np. na usta które są wrażliwe. Przświetlanie jaszczurek takim czymś to dość nietrafiony pomysł.
ILPT
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Może Kolega ma dobre zamiary, a po prostu nie ma wiedzy ile ciepła się wydziela przy takiej ilości światła.
Jak widać zwykła bardzo mocna latarka odpada, nie mówiąc o jakiejkolwiek w zakładanym budżecie.
ajqju
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 23:16
Lokalizacja: łódź

Post autor: ajqju »

Prześwietlić muszę im nasady ogonków aby zobaczyć płeć. Nigdy nie naraził bym jaszczurek na jakieś podrażnienia.
Obrazek

Na zdjęciu widac że prześwietla i widać dwa mieśnie.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Więcej światła z leda to też więcej podczerwieni ,możesz niechcący usmażyć jaszczura ;)
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

A płci jaszczurek nie można czasem poznać w inny sposób?
Przecież samiec od samicy różni się kolorem, wielkością albo zgrubieniem u nasady ogona ;)

Co to za model jaszczura w ogóle, jakiś gekon czy coś w tym rodzaju?
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ajqju
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 23:16
Lokalizacja: łódź

Post autor: ajqju »

U dorosłych można bez problemu odróżnić, u maluchów jest wielki problem.
Każde światło najpierw badam na sobie i nigdy nie naświetlał bym czymś czym można skrzywdzić. A jaszczurka to agama brodata.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Wiem że koledzy już się wypowiadali i próbowali prześwietlać ręce ale i ja spróbowałem z niezłym skutkiem, bo zakładam że ogon jest bardziej zbliżony do palca niż do śródręcza.

Latarka to ThruNite 1A na 1xAA zaleta taka że ma małą główkę i dioda nie jest pędzona tak wysoko przez co nie parzy tak jak inne "potwory" tylko jest lekko ciepło po przyłożeniu wiec gadowi nic się nie stanie. Dodatkowo można odkręcić koronkę tak by zwierz przez to nie ucierpiał.

Na żywo to wygląda o wiele lepiej, w palcach widać dokładnie żyłki ale zdjęcie robione telefonem i lepsze mi się się nie uda.

Oryginalne
Obrazek

W skali szarości podciągnięte Ms Wordem w celu pokazania mniej wiecej jak to wygląda na żywo
Obrazek

Minus taki że światełko kosztuje 200zł ale jest uniwersalne więc do domu czy na wycieczki też można brać ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ajqju
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 06 lip 2014, 23:16
Lokalizacja: łódź

Post autor: ajqju »

ona jest tak mała że tylko palca chwyciła ? podeślij mi na pw dokładny model i jak robiłes to zdjęcie :)
ODPOWIEDZ