Max prad w leda vs rodzaj podloza.

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Max prad w leda vs rodzaj podloza.

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Posiadam maly "panel" ceramiczny,na ktorym siedzi 7 ledow xt-e,barwa ciepla.Grubosc ceramiki to okol 0,7 mm.Ledy szeregowo.Calosc zamontowalem na radiatorze z Al z procesora C2D.Zastanawiam sie,jaki bezpieczny prad puscic w ledy-wybrac 1,2 A czy moze 1,5 ? Calosc bedzie chlodzona wentylatorem.Co o tym myslicie ?
ILPT
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

A nie możesz puścić 1.5A i po 5 minutach zmierzyć temp. ??
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

zależy od wentylatora i radiatora-tyle Ci możemy powiedzieć :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja testowałem podłoża ceramiczne, z napylonym srebrem jako ścieżki elektryczne. Przewodność cieplna 24W/mK niby tylko a osiągi prawie jak w SinkPadach (max ilość światła dla XM-L przy ok 5,5A zamiast 6A na sinku czy też ok 4A na zwykłych). 1,5A myślę, że nie będzie problemem w Twojej konfiguracji.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

ElSor - dzięki za info, szkoda że wcześniej nie wpadłem na pomysł żeby przejrzeć Twoje posty z pomiarami.

Aktualnie zrobiłem test i można powiedzieć że jest ok. Niestety jestem skazany na zasilacz z prądem 1,5A - tylko on pracuje w zakresie 18 - 36V.

Zasilacz w wersji 1,2 A pracuje dopiero od 24 do 48V, jednak ledy biorą 1,2 A przy 23,3 - nie wiem jak wówczas zachował by się zasilacz. Teoretycznie mogę dać diodę prostowniczą, ale to z kole spowoduje dodatkowe grzanie itd.

Zasilacze takie :

1,5 A

http://www.aliexpress.com/item/AC-110V- ... 50286.html

1,2 A

http://www.aliexpress.com/item/Qihan-bu ... 94684.html
ILPT
ODPOWIEDZ