iMAX B6 Mini

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

iMAX B6 Mini

Post autor: tOmki »

Taka ciekawostka: IMAX B6 MINI CHARGER
http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=200

Dodali parę fajnych funkcji:
- pomiar rezystancji baterii,
- osobne gniazda do czujnika temp. i transmisji danych,
- wbudowany wentylatorek,
- dedykowany program,
- obsługa za pomocą telefonu (iOS, Android) wymagany dodatkowy moduł WiFi.

Na banggood jest po 40$

Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ciekawa, ale rozładowanie to dalej max 5W więc kiepsko...
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Lepiej dołożyć 20$ i kupić to: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=44112
Zbiera dobre opinie i jest to klon ichargera 206B, chyba ta ładowarka będzie kolejnym hitem :smile:
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
mac27000
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 12:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mac27000 »

niestety IMAX B6 mini nie obsługuje pakietów LiPo bez podłączenia do balansera.
Warto mieć to na uwadze przy zakupie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Doctore pisze:Lepiej dołożyć 20$ i kupić to: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=44112
Zbiera dobre opinie i jest to klon ichargera 206B, chyba ta ładowarka będzie kolejnym hitem :smile:
Ciekaw jestem jak ten reaktor ma oddać 300W ciepła przy rozładowywaniu :)
ILPT
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Może rozładowywać z mocą 300W pod warunkiem dołączenia zewnętrznego rezystora lub przy rozładowywaniu regeneracyjnym, czyli pakowaniu energii do akku np kwasowego z którego jest zasilana.
Sama ładowarka potrafi oddać 20W, co i tak jest lepsze niż symboliczne 5W imaxa.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Redox Beta jest troszkę mniejszy i ma te same gniazda. Ciekawe czy dałoby się wgrać soft od tego mini? Przydałby się pomiar Rw...
pozdrav
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

maciex93 pisze:Może rozładowywać z mocą 300W pod warunkiem dołączenia zewnętrznego rezystora lub przy rozładowywaniu regeneracyjnym, czyli pakowaniu energii do akku np kwasowego z którego jest zasilana.
Sama ładowarka potrafi oddać 20W, co i tak jest lepsze niż symboliczne 5W imaxa.
Aaa, jak tak to spoko :)

Zatem pytanie - gdzie podłącza się owy rezystor oraz jak wówczas wygląda pomiar pojemności rozładowywanego akumulatora ?
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

skaktus pisze:Zatem pytanie - gdzie podłącza się owy rezystor oraz jak wówczas wygląda pomiar pojemności rozładowywanego akumulatora ?
Pomiędzy + pakietu a + ładowarki. Oczywiście złącze balancera musi być także podpięte. Nie da się w ten sposób rozładowywać ołowiówek czy też pojedynczych Li-xxx. Obie metody rozładowania można też łączyć ze sobą razem ale nie zwiększy to prądu czy też mocy max rozładowania.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Czy B6mini może być alternatywą dla uniwersalnej ładowarki paluszków 18650/10440/AAA/AA?

Czy ma ktoś regulowany uniwersalny koszyk do akumulatorków który można by zaasaptować do niej ?

Się zastanawiam czy jej nie kupić zamiast Opusa BT-C3100 i koszyczek, chociaż oddzielne koszyczki na AA / AAA / 18650 też chodzą w grę.

Chodzi mi o uniwersalność - w razie tworzenia pakietów w przyszłości mam ładowarke z balanserem za tą samą cene co OPUS..
Ostatnio zmieniony niedziela 23 lis 2014, 19:20 przez Issac, łącznie zmieniany 1 raz.
krudnik
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krudnik »

Skoro to dział warsztatowy, to może jest to właściwe miejsce na moje pytanie:
Czy ktoś już stosował tę ładowarkę (B6 mini) z jakimś własnym/open sourceowym programem?
Innymi słowy czy ktoś już ma rozpracowane jak się ona komunikuje z komputerem?
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Co do tego reactora to nie ma on możliwości podpięcia pod PC ?

Tak to byłby prawie "idealny" :)
Awatar użytkownika
jordan87
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 16 paź 2011, 12:51
Lokalizacja: Wszechświat

Post autor: jordan87 »

Mam krótkie pytanie

Kupiłem tą ładowarkę i dziś ładowałem akumulator kwasowo ołowiowy od auta.
Zdziwiłem się że mimo ustawienia maksymalnej mocy na 60W aku ładował średnio 42W (3,3A przy napięciu 12,95)

Czy to normalne i nie da się tego przeskoczyć? Prąd ładowania na starcie ustawiłem na 6A

Dzięki
Ostatnio zmieniony czwartek 02 mar 2017, 18:40 przez jordan87, łącznie zmieniany 1 raz.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Czy tą ładowarką mogą naładować akumulatory z wkrętarek 14.4 i 18v ?
Ostatnio zmieniony środa 17 sty 2018, 19:32 przez fedu, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Tak, jak najbardziej. Tylko przy każdym z tych aku musisz inaczej ustawiać ładowarkę. Jakie to dokładnie baterie, Ni Cd czy może inne np. Li-Ion?
ODPOWIEDZ