Tania czołówka no-name z ebay, mały opis, trochę zdjęć i mod

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Na pierwszej stronie za wszystkie wymiary :)
Krzysztof1
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sie 2014, 10:33
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: Krzysztof1 »

DNF, popraw posta
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

marlon62 pisze: Chociaż świecić by mogła trochę szerzej ...
Po moim modzie świeci szeroko :P .

Chociaż już widzę wady i gdyby w podobnej cenie było coś innego to miałbym pomysł.
adek19
Posty: 87
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 13:26
Lokalizacja: LU

Post autor: adek19 »

W jaki sposób rozkręciliście tą latarkę? Udało mi się rozkręcić tylko w jednym miejscu. W drugim od strony włącznika jest jak zastawana, podgrzać ją czy co?
BALDER SE-2 || UltraFire C8 XM-L 2.8A ||
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

A po co chcesz z drugiej strony rozkręcać :) ? Przecież tam nie ma co robić...

Jest wrzucone zdjęcie w częściach, ona jest centralnie zaklejona i bez dobrego grzania nie ruszy. Tylko, to nie ma sensu.
elderflower
Posty: 16
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 20:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elderflower »

adek19 pisze:W jaki sposób rozkręciliście tą latarkę? Udało mi się rozkręcić tylko w jednym miejscu. W drugim od strony włącznika jest jak zastawana, podgrzać ją czy co?
Tam jest klej na gwincie - próbuj.
aothunterpl
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 13:49
Lokalizacja: oooooo

Post autor: aothunterpl »

Ja swoją podgrzałem w garnku z wodą (jest tam klej epoksydowy na gwincie ale była tez zabadźgana szpara pomiędzy obudową a tuleją przez co za chiny nie chciało ruszyć, musiałem w imadło i puściło ale mam lekkie wgniecenie na frezach korpusu.

Polecam wkręcić w jakieś okładziny drewniane w imadło oraz szczypcami do rur rozkręcić 2 cześć korpusu (też czymś zabezpieczyć bo alu jest delikatne i łatwo poszarpać obudowę zębami zaciśniętych szczypiec jak będą się obracać a gwint nie puści).
marlon62
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 20:32
Lokalizacja: Stolica

Post autor: marlon62 »

Podgrzanie dyszą gorącego powietrza całego korpusu, owinięcie szmatą ,całość ścisnąć w imadle,rozkręca się rękami bez trudu i uszczerbku na wyglądzie.
aothunterpl
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 13:49
Lokalizacja: oooooo

Post autor: aothunterpl »

Jak tam panowie temat taniej czołówki, pochwalcie się swoimi sprzętami i modyfikacją :D
Ja już niebawem wrzucę foto mojej czekam na podzespoły (zamawiam już 3 :))
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Hej,
Czy to jest ta sama co z ebaya?

Kod: Zaznacz cały

https://www.fasttech.com/products/2059903
[/quote]
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Wygląda tak samo.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
marlon62
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 20:32
Lokalizacja: Stolica

Post autor: marlon62 »

Ja już jestem po modernizacji czy jak to nazwać usprawnieniu 1 szt.Zakres prac obejmował :
pigułę - wymiana drajwera na Nanjg 105 -1400 mA ,zmostkowane nóżki na trzy tryby - bardzo lubię ten układ to już trzeci taki zastosowany w moich latarkach i diody na Cree XM-L2 T6-3B 10W 1100LM 5000-5200K Neutral White LED - prawdziwa neutralna biel ; T6-3C 4600K o stopień żółciejsza ale też akceptowalna.
Oryginalny pierścień ( ten ze sprężynką )przewodzący prąd z plusa zastąpiony pierścieniem z drutu miedzianego ok 1,5 czy 2 mm2 sklepany i dopasowany do wysuwanego aluminiowego tubusu, z prostą wypustką - trzpieniem dł ok 4 mm.Całość ładnie wchodzi do korpusu ,ogniwo przesuwa się w środku bez oporu.
Na wypustkę-trzpień założona mała podkładka wycięta z teflonu a na to nałożona krótka sprężynka - ok 4-5 zwojów.
Ruchomy obiektyw zooma jest już nieruchomy bo przyklejony silikonem termoprzewodz. - odkręca się tylko góra.
Całość działa b.dobrze .Jestem na etapie prób jak zakończę to podzielę się spostrzeżeniami. Piszę trochę chaotycznie ale wszystkie te przeróbki parę godzin czasu zajęły.
Chętnie wstawiłbym zdjęcia ale muszę założyć jakieś konto na Firefoksie chyba, że ktoś podpowie łatwiejszy sposób.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

marlon62,
Czeka mnie taka sama przeróbka, tez nanjg 105.

Hostuj i wklejaj:

Kod: Zaznacz cały

http://pl.tinypic.com/
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

marlon62 pisze:Chętnie wstawiłbym zdjęcia ale muszę założyć jakieś konto na Firefoksie chyba, że ktoś podpowie łatwiejszy sposób.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13291
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

marlon62 podrzucisz fotki? :)
Ganzo G718B
ODPOWIEDZ