Golf mk4 1999r 1.6 sr - brak świateł drogowych

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
MPPLG
Posty: 12
Rejestracja: sobota 01 lis 2014, 20:19
Lokalizacja: Kępno

Golf mk4 1999r 1.6 sr - brak świateł drogowych

Post autor: MPPLG »

Witam. 2 dzisiaj już temat dotyczący jednego auta... Masakra, zamęczyć się idzie... Ale przejdę do rzeczy - złożyłem już przełącznik, pozakładałem nowe żarówki, ale podczas testów zauważyłem, że w prawym reflektorze nie świecą światła drogowe. Podłączyłem "na krótko" żarówkę bezpośrednio do aku i zaświeciła. Od razu wziąłem w rękę miernik - jest napięcie, więc podłączyłem żarówkę tylko pod biegun dodatni wychodzący z kostki a dochodzący do żarówki i miernikiem, jakbym chciał sprawdzić pobór prądu - podłączyłem masą do akumulatora a za kabel którym miałbym uzyskać masę z akumulatora posłużył miernik. Na 3 żarówkach które testowałem wyszedł max pobór prądu 0.2A i ani razu więcej ani mniej... Dodam, że wszystko działało poprawnie do czasu zostawienia auta pod chmurką w te wakacje na miesiąc, na czas wyjazdu.. No nie mam już siły do tego..
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Napięcie bez obciążenia jest a z obciążeniem drastycznie spada.
Jeśli przełącznik / przekaźnik świateł oraz bezpiecznik ma dobre połączenia to zgnił Ci kolego przewód + który leci do lampy. Szukaj po drodze do lampy kostki lub przetarcia. Daj bajpas i zobacz czy będzie dobrze świecić.
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

Przedmówca może mieć rację. Przerabiałem to samo. Czyściłem styki żarówek, ale nic nie pomagało. Okazało się, że pod izolacją doszło do korozji żyły przewodu. Prawdopodobnie przewód był złamany i pewnie przez mikropęknięcie izolacji dostawała się woda i inne reagenty korozyjne.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

MK4 nie ma przekaźników świateł, zatem sprawdzenie włącznika po lewej stronie deski, potem instalacja. Problem opisany dość szczegółowo na forum VW.
ILPT
MPPLG
Posty: 12
Rejestracja: sobota 01 lis 2014, 20:19
Lokalizacja: Kępno

Post autor: MPPLG »

Dobra, dopiero w tym tygodniu miałem okazję się za to wziąć i co? Okazało się, że jest spalony bezpiecznik, ok, założyłem nowy, 20a który i tak się spalił. Sprawdziłem na stykach przy żarówce czy nie ma zwarcia miernikiem - zwarcie było więc wziąłem się za instalacje. Doszedłem pod zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy... Oj jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem tam wiązkę przetartych, luźno leżących kabli... lutownica, koszulki termokurczliwe poszły w ruch i nawet udało mi się naprawić prawe przeciwmgielne! ;) Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
PieCyk
Posty: 68
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 22:10
Lokalizacja: Przemków

Post autor: PieCyk »

Mam to samo z drogowymi w a3 1.6 , tyle że u mnie nie działa tylko lewa drogowa rozwiązaniem było przeciągnięcie + z prawej ale to rozwiązanie na krótką mete. Musze posprawdzać kable bo u mniej też została tylko opcja, że są gdzieś przetarte. Jak twoje stało pod chmurką to pewnie szczury się wzięły do roboty.
ODPOWIEDZ