Jaki plecak do codziennego użytku ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

Za plecak z MARBO będziesz musiał zapłacić.
Tam nie ma skrótów i kompromisów.
Mam od nich plecak miejsko/szkolny i torbę 70L i sobie chwalę.
Plecak rowerowy, to mistrzostwo ale Kasjerka nie pozwoliła mi wydać 190zł :(
Zapytaj o wyprzedaże, bo tego nie mają na stronie.
pzdr
a
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Jak coś więcej kaski będzie to kupię Goruck GR1
http://www.goruck.com/gr1-black-/p/GEAR-000574
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

Dodam pytanie - spotkaliście się może z plecakiem, który by miał wewnątrz poziomy układ załadunku? Np. jakieś większe kieszenie na różnych wysokościach, nie tylko w formie organizera na długopisy i pendrajwy, ale na jakiejś większe gabarytowo akcesoria. :)
Skąd pomysł - zwykle mamy tylko podział pionowy na dwie, trzy pionowe komory, z tym że wrzucając np. aparat, czołówkę, termos, lornetkę, lądują one na dnie, rozpychając pionowe przegrody i zabierają miejsce na tym samym poziomie w innych komorach. Dorzucając kolejne graty, nawet w innej komorze, robi się z tego "styrta", jedno leży na drugim, ciężko się dostać do tego co na dnie, itp.
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Jak najbardziej są takie plecaki - np. do foto. mam taki marki Delta, kosztował ok. 100 PLN, służy mi już z 5 lat, codziennie.

http://www.google.pl/search?q=plecak+delta+foto

Ma górną większa kieszeń , tak do połowy wysokości plecak (z organizerem, na śniadanie, bluzę polarową)
+ dolną kieszeń otwieraną w całości (ale można tez ograniczyć otwieranie tylko do pozycji bocznej), z przegródkami z pianki do dowolnej aranżacji
+ kieszeń siatkowa na napoje
+ 2 czy 3 małe np na portfel, karty, baterie itp.
+ kieszeń boczną na laptop 15"
+ cienki pas biodrowy + dolne troki (do statywu czy, np na kurtkę lub karimatę)
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić plecaki firmy Deuter. Świetna jakość i trwałość, a przynajmniej taka była dotychczas. Do tego są to plecaki stosunkowo lekkie. WOLFgang na przykład jest cięższy.
(ale, czy posiadają przegrody poziome trzeba sprawdzić)
Pozdrawiam!
lumen
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

GoBo pisze:Jak najbardziej są takie plecaki - np. do foto. mam taki marki Delta, kosztował ok. 100 PLN, służy mi już z 5 lat, codziennie.

http://www.google.pl/search?q=plecak+delta+foto

Ma górną większa kieszeń , tak do połowy wysokości plecak (z organizerem, na śniadanie, bluzę polarową)
+ dolną kieszeń otwieraną w całości (ale można tez ograniczyć otwieranie tylko do pozycji bocznej), z przegródkami z pianki do dowolnej aranżacji
+ kieszeń siatkowa na napoje
+ 2 czy 3 małe np na portfel, karty, baterie itp.
+ kieszeń boczną na laptop 15"
+ cienki pas biodrowy + dolne troki (do statywu czy, np na kurtkę lub karimatę)
Super, dzięki za naprowadzenie! :) Wprawdzie w tej Delcie przydałby się mi jeszcze pasek piersiowy i mogłoby jeszcze nie być laptopowej komory, ale generalnie fajnie to wygląda i cena jest ok. Ja w plecaku noszę codziennie drobnicę, a w razie wyjazdu dochodzi aparat, lornetka, prowiant, termos, itp. Przejrzę sobie jakie są wszystkie modele i może coś sobie wybiorę. :)
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Wisport Sparrow przewinął się już parę razy - ja też go używam, wersji 20l. Jestem z niego zadowolony ogólnie. Jako, że jest cały obszyty pasami molle, można w razie potrzeby sobie coś do niego przyłączyć, np. jakiś mały organizerek na podręczne rzeczy (np. na boku zasobnik Texar MB-12).
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

flojd, na tej stronie masz opis kilku modeli plecaków.
Ciekawy jest np. VANGUARD, tyle, że ceny nie są niskie... Myślę, że jednak warto i ten i inne zobaczyć.
Tutaj któtka prezentacja plecaka.

(Regulamin zdaje się nie zabrania wklejania linków jeżeli to nikomu i niczemu nie szkodzi)

(z czystej ciekawości flojd - jesteś fanem Pink Floyd? :mrgreen: )
Pozdrawiam!
lumen
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Produkty plecakowe Vanguard mogę z czystym sumieniem polecić. Mam parę rzeczy ich produkcji, w tym plecak foto, który przez parę dobrych lat był przeze mnie mocno eksploatowany, dziś już na emeryturze ale nadal sprawny (teraz używam większego Manfrotto, mniejszy, stary Vanguard jest na małe wypady).
Mam też sporo już lat slinga Vanguard, nadal sprawny, nadal w użyciu, polecam.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
mmarsian
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 10 wrz 2015, 10:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: mmarsian »

Zawsze można zaprojektować własny plecak na http://www.e-plecak.pl/ ;-)
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

Coś mi się zdaje, że Wisport nie wyrabia:
"UWAGA! W związku z dużą ilością zamówień oraz problemami technicznymi z tym związanymi, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia przyjmowania zamówień. Za związane z tym niedogodności przepraszamy!", ale ogólna koncepcja super.
Pozdrawiam!
lumen
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Jakieś chyba 2-3 miesiące temu w TESCO na naklejki nabyłem plecak Ellehamer. Używam codziennie jeżdżąc do pracy na rowerze. Dodatkowo transportuję laptopa w nim. Mogę polecić.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

lumen pisze:Coś mi się zdaje, że Wisport nie wyrabia:
"UWAGA! W związku z dużą ilością zamówień oraz problemami technicznymi z tym związanymi, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia przyjmowania zamówień. Za związane z tym niedogodności przepraszamy!", ale ogólna koncepcja super.
no niestety - mają na tyle dużo zamówień z armii że nie chcą się bawić w małe zlecenia..
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

neutrinus, mówisz poważnie? Spodobała mi się opcja Wisportu, ale się zastanawiam co to warte.
mmarsian
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 10 wrz 2015, 10:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: mmarsian »

studzin pisze:neutrinus, mówisz poważnie? Spodobała mi się opcja Wisportu, ale się zastanawiam co to warte.
Zawsze możesz pomacać w jakimś sklepie jakieś ich "gotowe" wyroby, te szyte na zamówienie nie odbiegają jakością od tych "seryjnych".
ODPOWIEDZ