Nowy sterownik FET

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Nowy sterownik FET

Post autor: andriu2233 »

Koledzy co to za sprzęt i co jest warty?
http://www.banggood.com/BLF-A6-A17DD-L- ... 09980.html
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Current: 4A-6A (depends on the battery you used.With full charged and high quality battery the current will be higher.)
Czyli inaczej, brak stabilizacji a w diodę idzie ile może. Jak dla mnie driver podobnie "dobry" jak zwykłe DD. Wolę zwykłego NANJGa za połowę tej ceny z góry ustalonym max prądem i stabilizacją. Do ładowania max prądów w diodę wolę zasilanie 2-4S i wtedy też ustalam ile max ma iść i tyle idzie do końca ogniw.
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sty 1970, 01:00 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Driverek zaprojektowany przez użytkowników forum BLF.

W zasadzie jedynym ograniczeniem prądu jest wydajność ogniwa.

Dobry do dużych prądów i ogniw 26650.
W innym przypadku lepiej na forum kupić jakiś programowalny w tej cenie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Autorem jest Alex Wells z blf sterownik fet. Trudno ocenić, bo nie miałem w łapkach, ale pobieżna analiza, nie wykazała stabilizacji prądu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jasne że nie ma stabilizacji, chodzi tylko o to żeby w trybie turbo władować w diodę jak najwięcej prądu.
Moim zdaniem koncepcja FET + amc to fajna sprawa, można mieć mocny tryb turbo i stabilizację w reszcie trybów, (można by zrobić 4amc + FET + tryby wysokiej sprawności i takie tam :)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Czyli tryb turbo działa jak przy połączeniu bezpośrednim, a reszta trybów jest ograniczana przez AMC?
majszter
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 14:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majszter »

Jeśli driver jest ustawiony na 7 poziomów świecenia, to 4 najniższe działają tylko na AMC, a 3 najwyższe na FET+AMC. Wszystkie poziomy świecenia są bardzo wyraźnie oddzielone. Najwyższy tryb turbo jest ograniczony do 30 sekund.

Mam ten driver w latarce i moim zdaniem jest rewelacyjny.
modelarz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modelarz »

Ten sterownik jest użyty w latarce blf a6, zorganizowanej przez forum blf, którą również mam. Dla mnie jen sterownik sprawdza się bardzo dobrze, tryby są dobrze dobrane, zakres jasności przy 7 trybach jest ogromny.
Tutaj jest tabelka z prądami latarki która ma ten sterownik, a tutaj jeszcze jest pokazana stabilizacja prądu.
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aslpg »

Oprogramowanie tego sterownika jest dostępne tutaj . W celach niekomercyjnych można się bawić dowoli.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Ale o jakich AMC tu Piszecie skoro ten driver ich nie posiada?
Awatar użytkownika
dodo
Posty: 220
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 16:36
Lokalizacja: USTROŃ

Post autor: dodo »

Witam .
Posiada jedną sztukę 7135 .
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Masło maślane. Ale sterownik z pierwszego linka nie ma AMC.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Czyli w skrócie jak on działa? Bo tryb turbo zdaje się być ciekawy, ale jak z resztą trybów? Które są stabilizowane a które nie?
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aslpg »

To jest sterownik opisany na forumBLF. Posiada podwójne PWM - jedno dla AMC7135 a drugie dla FET-a (z 5 i 6 nogi Attiny13A). Gotowe płytki do montażu można kupić za parę $ w OSH Park, także wersję z 4-ma AMC i FET-em - link do OSH Park. Elementy typowe jak w 105C a FET niedrogo w TME. Ja zmontowałem 3 szt. i działają super. W jednej dołożyłem 2 szt. AMC na kanapkę a FET tylko w trybie TURBO przez 1 min. Lada dzień dojdą te z 4-ma AMC. Oprogramowanie działa też super na 105C po rozdzieleniu układów AMC na 5-tą i 6-tA nogę.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

majszter pisze:Jeśli driver jest ustawiony na 7 poziomów świecenia, to 4 najniższe działają tylko na AMC, a 3 najwyższe na FET+AMC. Wszystkie poziomy świecenia są bardzo wyraźnie oddzielone. Najwyższy tryb turbo jest ograniczony do 30 sekund.

Mam ten driver w latarce i moim zdaniem jest rewelacyjny.
Jakie są prądy na poszczególnych trybach?
W jaki sposób zmienia się grupy trybów?
ODPOWIEDZ