Przeróbka UltraFire C8

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Nie_po_oczach, a cóż popsułeś w tym sterowniku? :wink: może da się to naprawić?
Widzę, że Kolega z Bydgoszczy, może coś się zdziała.
Z lutowaniem jest diody do piguły jest fajnie, bo ciepło szybko będzie przekazane na pigułę,
ale jeśli piguła ma gwint długości kilku zwojów, to z oddaniem ciepła na body już nie będzie tak fajnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Trochę zaszalałem z cyną, ale wiem jak go naprawić ;-) zmieniam pigułę na mosiądz, będzie grubsza ścianka pod diodą i szukam zimnego XP-L'a na miedzi pod skalp. Zobaczymy co można wycisnąć z tego C8 :-D przy okazji może uda się zrobić przenośny latarkowy podgrzewacz do rąk na jesień i zimę
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ostatnio była promocja na intl.outdoor ;) Do mnie idą 3 sztuki :)
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

michal1, też szybko zamówiłem te XP-L z promocji :D
Driver nanjg 105C 3,5A kupiony od smokuxx1987 już siedzi w C8, dałem pastę pod diodę i w gwint. Piguła i podłoże póki co aluminiowe, ale grzeje się znacznie lepiej i szybciej, niż bez pasty. Świeci nieco dalej niż z driverem 2.8A, ale to nadal za mało dla mnie. Dodałem z ciekawości jeszcze jeden AMC 7135, ale prawie nic się nie zmieniło w prądzie mierzonym na dupce. Zamówiłem już lepsze ogniwa bo to chyba jest przyczyną.
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Już dotarły do mnie nowe ogniwa, kupiłem LG INR18650 MH1 o pojemności 3200 mAh. Naładowałem póki co powerbankiem do 4,16V (więcej nie ładuje, czekam na LiitoKala Lii-500 z Chin :D ). W moim C8, pomiar na dupce daje przy 11 AMC 3,57A. Pytanie: Czy więcej nie da się wycisnąć na jednym ogniwie czy może można osiągnąć te 3,8A? Albo kupić PANASONIC NCR18650PF?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jakie masz przewody, miernik? Mogą być nie dokładne pomiary.
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Akurat temu miernikowi ufam :D Poprzedni pomiar przy 8 AMC wyszło 2,75A czyli akurat. Miernik Mastech My62, przewody solidne, silikonowe. Czy to 4,16V na ogniwie ma znaczenie czy powinno być 4,20V?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Driver na AMC ma stabilizację prądu do momentu kiedy napięcie na ogniwie wyniesie Vf diody +0.15V.

Może masz diodę z wysokim Vf.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

AMC wszystkie z jednego źródła? Podobno czasami ze sobą nie współpracują :)
Napięcie na ogniwie w tej sytuacji ma bardzo małe znaczenie, bo jak masz równo 4,2V to i tak od razu siada. :)
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Sterownik od smokuxx1987 + jeden AMC dołożyłem, też od niego. Więc raczej wszystkie z jednego źródła. Czekam na XP-L V6 z intl.outdoor. Może coś się zmieni. Teraz XM-L2 U2.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Sprawdź napięcie na diodzie oraz ogniwie podczas pracy na maksymalnym trybie. To dużo powie w czym tkwi problem :)
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Ostatniego problemu już nie ma, jest inny:
W oczekiwaniu na upragnione XP-Le z intl.outdoor (już drugi miesiąc), zacząłem kombinować. Dołożyłem jeszcze jeden AMC. Teraz jest 12. Powinno być nieco ponad 4A i jest. Przy dokręcaniu refa urwałem diodę. Postanowiłem ją przylutować, udało się. Przy próbach z podłożem i pigułą alu dioda przy 4A się ciągle dymi. Myślałem, że to pasta lutownicza została i tak daje, ale to raczej nie to. Koniec końców znowu dokręcając refa dioda przestała świecić, po ponownym lutowaniu do MCPCB nadal nie rusza. Chyba uszkodziłem drucik przy emiterze. Trudno. Ale ten dym mnie zastanawia, zamontowałem jakąś podróbę XM-L2 i też się dymi.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może podkładka centrująca się topi? :mrgreen:
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Sprawdzam właśnie bez podkładki i refa. MCPCB przykręcone śrubkami, na paście MX-2. Może to MCPCB alu nie nadąża przy 4A i smaży się dioda...
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Właśnie przyszły diody. Zakładam XP-L V6 1D na Noctigonie, Pytanie, podkładka centrująca była pod XM-L2, teraz muszę ją ustawić inaczej bo XP-L jest mały. Czytałem, że ludzie kleją podkładki do podłoża, chodzi żeby się nie ruszało czy po co?
ODPOWIEDZ