Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Sibit
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 16:37
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: Sibit »

Chłodnik ze mnie taki jak z koziej ...py trąbka, tak na prawdę dopiero teraz liznąłem trochę tematu ale nie zamierzam na tym poprzestać. Widzę w chłodnictwie możliwość $$$
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Od 10 do 18 w energylandi, jeszcze mi się w głowie kręci :mrgreen:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziś byliśmy z narzeczoną na tym "strasznym" protokole przedmałżeńskim i jakoś w ogóle nie było tak, jak to niektórzy opowiadali - całość dosyć na luzie, bez zbędnych i stresujących pytań no i w miłej atmosferze.
Dziś także odebraliśmy zakupione w niedzielę błyskotki. Tak świecą, że ciężko dobre zdjęcie zrobić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

A bo ludzie lubią tak straszyć.
Straszą, że załatwianie wesela będzie trudne, że podpisywanie papierów straszne i że po ślubie to dopiero będzie nie do wytrzymania, a jak się okazuje, wszystko jest na luzie i bez stresów niemal...
Nawet na tym forum straszą, że jedna S2+ nie wystarczy do jazdy rowerem, a tu po przesiadce z namiastki lampy na dynamo s2+ jedzie się nie gorzej niż w dzień.
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

endrju1 pisze:Nawet na tym forum straszą, że jedna S2+ nie wystarczy do jazdy rowerem
Bo większość z nich miała w ręku np C8, albo mocniejsze latarki np na MT-G2, a prawda jest taka, że taki S2 świeci jak światła długie w samochodzie :twisted:
Ostatnio zmieniony środa 22 cze 2016, 10:04 przez Ven0n, łącznie zmieniany 1 raz.
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu :mrgreen: Niedługo fotostory z mojej walki z OZE ;)
Sometimes darkness can show you the light
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Ile kW? Opisz dokładnie co, gdzie, jak i ile przede wszystkim. I w ile się zwraca z obliczeń :) robisz prąd jak rozumiem, nie do grzania wody?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

fxxx pisze:Ile kW? Opisz dokładnie co, gdzie, jak i ile przede wszystkim. I w ile się zwraca z obliczeń :) robisz prąd jak rozumiem, nie do grzania wody?
fxxx, skromne 0,5kW, ideowo, bez analiz za ile się zwróci etc. :) (sporo rzeczy udało się kupić taniej). Jak skończę drugą fazę instalacji (zaprzęgnięcie mikroinwertera on-grid 480W do odbioru z paneli obok regulatora ładowania 24V) to zrobię dokładny opis co i jak. A póki co fotka z monitora parametrów odbioru, jaki zmontowałem (podpięty regulator ładowania akumulatorów AGM 24V 120Ah, fotka zrobiona przez 18stą).

Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Chyba mam popsuty jeden licznik :twisted:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

U mnie w robocie mamy "kilka" paneli na dachu. W słoneczny dzień pokazuje na inverterze ponad 24kW, a dwa takie same wiszą. :) Tylko brzęczenie wkurza strasznie.
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

A ja się cieszę, że na różnych forach poznaję fajnych, ciekawych ludzi którzy są bezinteresownie pomocni :)
Pozdrowienia dla wszystkich :)
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Bocian, to się zdarza, zgłoś awarię tego licznika - im szybciej, tym lepiej.
Operator musi go wymienić, a Twoje zużycie energii wyliczyć na podstawie średniego dobowego zużycia energii elektrycznej z analogicznego okresu rozliczeniowego, gdy licznik był sprawny.
Im szybciej to zgłosisz, tym okres szacowanego rozliczenia będzie krótszy, a ewentualny błąd mniejszy.
System bilingowy nie przyjmie odczytu niższego od ostatniego wprowadzonego, więc nawet jeśli teraz rozliczą Ci niższe zużycie, to czas raczej będzie działał na Twoją niekorzyść.

Licznik masz raczej "muzealny", sprawdź ważność plomby legalizacyjnej.
Pilnowanie legalizacji liczników to zakichany obowiązek Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Voit, przeczytaj także poprzedni post Bociana i będziesz wiedział dlaczego licznik się tak kręci. :mrgreen:
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

...Znaczy się Kolega PROSUMENT :)
Z prosumentami zawsze były same kłopoty. ;)

A tak serio, to przepraszam, nie doczytałem... Można drzeć łacha, nie obrażam się :)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Bo ludzie z magnesami przy licznikach kombinują i potem kary są, a to trzeba tak jak Bocian swoje na dach wywalić... :mrgreen:
ODPOWIEDZ