Jak ustawić ładowarkę Imax B6?? Pomoc dla nowego :)

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

A nie wolno??
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

No moja imax B8+ przy takim połączeniu wali błąd "cell count"
Rozładowywać w trybie ni-mh mogę ale bez połączonego balansera.
Dzisiaj trochę ładuje i zauważyłem że spadki napięcia spowodowane są gdzieś wewnątrz ładowarki.
Pozmieniałem przewody, wtyczki, koszyk na ogniwo od Midiego i nadal mam około 0.2V przekłamania podczas rozładowania.
Chyba trzeba olać gwarancje i rozebrać ładowarkę.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Czyi masz tak jak ja :P Z tym że ja mogę rozładowywać z balanserem.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Powiem Ci szczerze że te imax-y są do bani jeśli chodzi o test pojemności ogniw.
Ładowanie to jak cię mogę ale przegięciem jest fakt że nie można ładować normalnie li-ion do 4.2V tylko na li-pol. A i program 4.35V by nie zawadził.

Za jakiś czas dobiorę się do wnętrza mojej ładowarki i popatrzę co się da poprawić.
Chodzi mi po głowie pomysł czy nie dało by się przerobić dzielnika pomiarowego aby ładowała do 4.35V.
Może ktoś doradzić czy to miało by sens?
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Na pewno by miało sens. Ja się spytam w pracy czy by potrafili ją przeprogramować bo ja zielony że aż strach :P. A tak w ogóle to muszę sprawdzić 3x to samo ogniwko i zobaczymy jakie będą wyniki pojemności. U mnie żeby się dobrze wszystko robiło to ładuje ładowarką zwykłą od grega do 4,2V i rozładowuje imax'em na programie nimh ustawionym na 2,50V co na mierniku daje idealne 2,76V czyli nawet z małym zapasem.
Jak ładuje kilka ogniw to ładnie ładuje do 4,19 czyli też z małym zapasem żeby nie przeładować ale jak ładuje pojedynczo to już est różnie. Czasami 4,16V a innymi razy 4,19V. Tak że LOTERIA. Jak będzie więcej kasy to pokuszę się na coś ciekawszego i droższego z ładowaniem na kilka ogniw osobno.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Podepnę się do tematu ustawień Imax B6, bo też mam dylematy.

Próbuję trochę odświeżyć aku od wiertarko-wkrętarki 14,4V i na początku (ledwo co kręcił wiertarką, ale bez siły) zacząłem ładować, i rozładowywać, pierwsze rozładowania Imax pokazał ok 800mAh, później jeszcze 2 kolejne cykle ładowania i rozładowywania, ale wskazania "władowania" i wyładowania były na poziomie 150-250mAh. Dziwię, się, że pierwsze rozładowanie pokazało więcej, niż kolejne...

To jeszcze napiszę, jak miałem ustawione:
Ładowanie: Auto, 0,2A
Rozładowywanie: Auto, 0,3A

(nie miałem cierpliwości na prądy 0,1A).

Pytanie mam takie, czy może przy rozładowywaniu zamiast AUTO ustawić ręcznie jakieś napięcie? Jeżeli tak to ile? 0,9V na celę? 1V na celę?

Akumulatorów nie żałuję, pewno nic z nich nie będzie, ale chciałem sprawdzić, ostatnie dwa lata były "doładowywane" zasilaczem 12V... bo oryginalny zaginął, choć kiedyś ponoć był... ;)

A, jeszcze dodam, że jeden aku (nie wiem, czy ten który teraz męczę, czy ten drugi) miał 14,4V bez obciążenia, gdy go w ręce dostałem, drugi ok 12+V.

Pozdrawiam Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Cześć,

odświeżę temat, mam nietypowe ogniwo Li-ion które potrzebuję naładować do napięcia 4,15V i tu mam pytanie, czy jest możliwość wgrania lub ustawienia w imaxie b6 tak żeby program Li-ion ładował do 4,15V. Chyba że ktoś już miał ogniwo Li-ion MHI P140 i może potwierdzić że bez obaw jest możliwość ładowania do 4,2V

Datasheet MHI P140
https://www.mhi.co.jp/technology/review ... 491006.pdf
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 sie 2016, 20:06 przez Fon, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ