Paypal-przewalutowanie

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja coś kojarzę, że podczas samego płacenia przez PP, już po zalogowaniu się, gdy się widzi kwotę, to można jakieś opcje kliknąć i na to jedno płacenie ręcznie wybrać, żeby pobierał z karty w tej walucie w jakiej płacimy sklepowi. Raz tak gdzieś w listopadzie robiłem i zadziałało. Przeczytałem o tym gdzieś po poszukiwaniach w Google.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony środa 11 sty 2017, 11:51 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Oczywiście cały czas w banggodzie mam wybraną walutę USD. Mimo to czasem jednak płatność jest w złotówkach. Czyli po zalogowaniu na paypala na górze pojawia się informacja ile trzeba zapłacić (np. 5 USD), a na dole przy wyborze karty zamiast także 5 USD jest informacja, że 1 PLN to ileś USD. Ten przelicznik jest także linkiem. Po jego kliknięciu pojawi się mała ramka z krótką informacją i kolejnym linkiem. Ten drugi link otwiera zakładkę, w której można jednorazowo wybrać sposób pobierania pieniędzy z karty (czy paypal przewalutowuje czy tez bank). O tym pisałem wcześniej i teraz wspomniał marmez. Niestety na ebayu mi to nie działało bo zawsze było 'chwilowo niedostępne'.

Dzięki tiuro. Napiszę do nich i sprawdzę czy to coś dało na ebayu.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Czyli podsumowujące:

Na banggood ustawia się tylko to w jakiej walucie BG poprosi paypala o pieniądze.

Potem już w paypalu jak się ma kartę można wybrać czy paypal ma sam przewalutowywać pieniądze na to o co poprosił BG (kiepski kurs) czy też paypal ma obciążyć kartę w walucie wybranej przez BG (a wtedy przewalutowanie zrobi bank - wystawca karty; to oczywiście jeśli waluta karty != waluta w jakiej BG prosił paypala o pieniądze; kurs przeważnie ciut lepszy kurs niż paypalowy).

Do tego paypal najpierw bierze kasę z salda paypalowego, a brakujące fragmenty pieniędzy ciągnie z kart.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

arekm,

Sporo już oszczędziłem na założeniu $$$ konta w aliorkantorze.
1. konto walutowe
2. paypal
3. kupno w dolcach

np. Banggood w dolcach płatność przez paypal (brak przewalutowania), obciąża mi kartę $ w odpowiedniej kwocie (warunkiem jest posiadanie odpowiedniej kwoty na karcie)
Mam zabezpieczenie 3x BANGOOG/CHARGEBACK KARTY/PAYPAL

Kupuje dolce kiedy są tansze i leżakują na koncie :wink:
ODPOWIEDZ