czołówka w góry BD Storm / BD ICON / Nitecore HC60 / Petzl

Oświetlenie montowane na głowie
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Co do Skillhunta to można kupić w Polsce[allegro/olx] ale cena jest większa i nie ma oficjalniej dystrybucji.

Niektórzy ściągają i tak sobie dorobią parę groszy na lewo.



Byłbym w stanie dorobić dłuższy kabelek do hp12 ale myślę,ze lepiej kupić odpowiednią czołówkę niż bawić się w przerabianie. Szkoda gwarancji i kosztów takiej zabawy z wysyłką trzeba by liczyć około 50zł. No ale co kto lubi. Na siłę się da.
no_rehearsal
Posty: 10
Rejestracja: piątek 14 kwie 2017, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: no_rehearsal »

Nieno, przerabiać latarkę z 5-letnią gwarancją to trochę bez sensu :)

Dumam teraz nad wyborem między HP12, a HP15.

Dobrze widzę, że tylko HP15 ma regulację kąta nachylenia?
Czy do HP12 mogę wrzucić tańsze ogniwo, bez zabezpieczenia, np. Panasonica?
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Hp12 ma regulacje kąta świecenia. Można wsadzić ogniwa 18650 bez zabezpieczenia . Takie zabezpieczenie ma sterownik czołówki przynajmniej w hp15 hp 30 tak było i innych fenixach sądzę,że jest podobnie.
no_rehearsal
Posty: 10
Rejestracja: piątek 14 kwie 2017, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: no_rehearsal »

No cóż, dylematy mi się rozwiązują. W nowych HP15 i HP30 nie ma dyfuzora. Z tego co widzę na youtubowych testach, te modele świecą dość wąsko. Odpada. Odpinany pojemnik na baterie chyba nie jest mi pisany.

Zastanawiam się nad:
HP12, tańsza, ale tu jest konieczność dokupienia akumulatorka i ładowarki
HP25R - ma diodę ze światłem rozproszonym, ładowalna przez usb, akumulator w zestawie, zasobnik z tyłu jak w HP12.
HL60R - jest jednoczęściowa, więc awaria kabelka niemożliwa, też aku w zestawie i port usb.

Czy któraś posiada według Waszej wiedzy jakieś wady, czy mogę po prostu zalosować? :D
Pawel_PP
Posty: 40
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 13:13
Lokalizacja: ...

Post autor: Pawel_PP »

To 3 świetne ale różne czołówki, trudny wybór. HP12 to malutka kostka, regulacja kąta nachylenia to aż 180 stopni, świetny kompromis między zasięgiem a rozproszeniem. Luciutka i malutka, o nic się nie zaczepia. Dla mnie ideał, w mojej opinii przewyższa nawet naszą rodzimą kostkę od Midiego.
Kolega ma HP25r i bardzo sobie chwali, również HL60 widziałem w akcji, nie można jej nic zarzucić.
Wybierasz między bardzo dopracowanymi modelami...
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Z tych trzech wybrałbym hp25r. Bo można zasilić ją z powerbanka i wtedy bateria nie musi być wsadzona.

Wystarczy kupić odpowiedni długi kabelek. Tylko cena spora. No i diody włączane ma zależnie szkoda,ze zrezygnowali z możliwości włączenia dwóch na raz.Sam chciałem ją kupić ale czekam na wersje hp30r która pojawi się w lipcu.
no_rehearsal
Posty: 10
Rejestracja: piątek 14 kwie 2017, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: no_rehearsal »

I tak też zrobiłam, wzięłam, HP25R :)

HP30R!!! Genialna! No cóż, gdybym nie potrzebowała w prezencie na teraz, to też bym się wstrzymała.
Za to wiem jak to rozwiązać... w lipcu sprzedamy obecny zakup i dopłacimy do ideału :D
stvari
Posty: 3
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 21:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: stvari »

Jest to mój pierwszy post na forum poza "kafeją", więc chcę się przywitać. Dzień dobry i czołem! :wink:
Scenic pisze:Poleciłbym czołówke fenix hp30 ale kosztuje 380zł nowa z wysyłką.

Miałem . Warta uwagi.




Widze w jednym sklepie po 350zł.


Ma dyfuzor można regulować wiązkę. Jest zasilana 2x18650. Ma też opcje powerbanku.
Hmm... Jestem zainteresowany kupnem tej czołówki, lecz nigdzie nie mogę znaleźć jej w takiej cenie, jeśli to nie problem to proszę, podaj link (nawet w PW) do strony tego sklepu.
no_rehearsal
Posty: 10
Rejestracja: piątek 14 kwie 2017, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: no_rehearsal »

stvari pisze:Hmm... Jestem zainteresowany kupnem tej czołówki, lecz nigdzie nie mogę znaleźć jej w takiej cenie, jeśli to nie problem to proszę, podaj link (nawet w PW) do strony tego sklepu.
drugi wynik od dołu na pierwszej stronie zapytania do Google'a ;)

Jedna uwaga: Ani HP30, ani HP15 nie mają już dyfuzorów, info od głównego dystrybutora, czyli Kolby.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

no_rehearsal pisze:
stvari pisze:Hmm... Jestem zainteresowany kupnem tej czołówki, lecz nigdzie nie mogę znaleźć jej w takiej cenie, jeśli to nie problem to proszę, podaj link (nawet w PW) do strony tego sklepu.
drugi wynik od dołu na pierwszej stronie zapytania do Google'a ;)

Jedna uwaga: Ani HP30, ani HP15 nie mają już dyfuzorów, info od głównego dystrybutora, czyli Kolby.
Właśnie chciałem od fenixa serwisu dostać dyfuzor kiedyś ale już ich z jakiś przyczyn nie produkują, nie mieli nawet na stanie w Chinach. Na szczęście mój dało się skleić i trzymał do chwili sprzedania i jeszcze zapewne służy innej osobie. Dobrze, że zrobili wersje bez dyfuzora nakładanego . [hp25r,hp30r] No ale zapewne można by przypasować dyfuzor z innej latarki tylko by trzeba dobrać rozmiarem.


Na pw wysłałem link.
Ostatnio zmieniony niedziela 23 kwie 2017, 08:59 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
stvari
Posty: 3
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 21:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: stvari »

no_rehearsal pisze:drugi wynik od dołu na pierwszej stronie zapytania do Google'a ;)

Jedna uwaga: Ani HP30, ani HP15 nie mają już dyfuzorów, info od głównego dystrybutora, czyli Kolby.
Bardzo dziękuję!

Scenic pisze:Na pw wysłałem link.
Również dziękuję.
ODPOWIEDZ