Ładowarka 18650 na USB (ładowanie ogniwa z powerbanku)

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Sebo2000
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 12 lis 2013, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Ładowarka 18650 na USB (ładowanie ogniwa z powerbanku)

Post autor: Sebo2000 »

Cześć.
Mam prośbę, chciałbym kupić ładowarkę do ogniw 18650 którą będę mógł podłączyć pod powerbank i z powerbanku naładować ogniwo.
Taki dziwny zestaw jest mi potrzebny, bo wyjeżdżam pod namiot bez prądu.
W dzień, powerbank będzie się ładował przez panel solarny, a w nocy z powerbanka chcę ładować telefon i ogniwa do latarki.
Wymagania są takie, żeby ładowarka była mała, na jedno ogniwo, i sensowna, a nie byle chińczyk.
Ogniwa mam LG MJ1

Proszę o pomoc :)
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

LiitoKala Lii-100 wystarczająco mała, sensowna i nie byle chińczyk? Opcjonalnie Miller ML-102, Nitecore F1, Xtar MC1... Od wyboru do koloru. Na dobrą sprawę to nawet proste chińskie jednoogniwowe powerbanki samoróbki sobie z tym poradzą. O dziwo robią to całkiem dobrze. Część konstrukcji ma wejście i wyjście stabilne na 1A.
Ostatnio zmieniony czwartek 04 maja 2017, 17:03 przez wujek_red, łącznie zmieniany 1 raz.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

A możesz napisać dlaczego chcesz ładować typowe ogniwo powerbankiem i ładowarką ? (podwójna strata energii). Powerbank masz na nietypowe ogniwa ?

Pzdr
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Też miałem o to zapytać, co fazi. Ale być może powerbank jest po prostu nierozbieralny?
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Sebo2000
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 12 lis 2013, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sebo2000 »

hm... powerbanki które mam jeden jest nierozbieralny a drugi, na dwa ogniwa to z tego co widzę taki za 4$ (obudowa do niego tyle kosztuje), więc bałbym się tam wsadzić swoje LG ;)

Pozatym będę używał jednocześnie tylko jednego ogniwa, tzn jedno ogniwo będzie jeździło w lampce rowerowej i to ogniwo będzie ładowane.
a jak zachowa się powerbank 2x18650 czy 4x18650, gdzie nagle wsadzę zamiast jednego naładowanego ogniwa jedno "puste"? bo tego nie wiem? w tych tańszych obudowach nie ma takiej opcji.
A z tego co widzę po tych chińskich sklepach tylko TOMO ma taką opcję, że każdą baterię mogę podmienić w dowolnym momencie.. Jest to jakiś pomysł który do mnie przemawia, ale Current 400mA na baterię (przy 4 będzie po 300mA) ... ciut mało.
Jestem natomiast chory na punkcie "dobrego ładowania" moich ogniw, więc nie wiem czy nie bezpieczniej kupić ładowarkę i ładować z powerbanku...
Czy myslicie że nie ma to znaczenia i taki TOMO M4 da radę dobrze naładować, równie dobrze jak ładowarka Miller czy liitokala?
ODPOWIEDZ