Tani telewizor 40-43"

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Tani telewizor 40-43"

Post autor: pietros »

Hej.
Rodzice po remoncie pokoju stwierdzili, że czas wreszcie zmienić stary 25 calowy CRT na coś nowego. Niestety ja sam nie mam telewizora i praktycznie nie oglądam telewizji i ciężko mi coś doradzić. Ojciec z kolei patrzy głównie żeby cena była niska..., a wiadomo jak to się zazwyczaj kończy.
Telewizor będzie stał w małym pokoju 12m², odległość od telewizora, to około 2m.
Wymagania to:
- 40-43"
- FullHD
- USB z możliwością nagrywania i odtwarzania
- wbudowany dekoder DVB-T
- cena do 1500zł, jak będzie coś naprawdę wartego, to powiedzmy, że dołożę im do 2000zł.
- mile widziany smart TV/ Android TV

Możecie polecić coś sprawdzonego?
Jak w ogóle wygląda smartTV w takich tanich telewizorach? (jak pisałem nie jestem w temacie) Rozumiem, że są tam jakieś aplikacje typu Youtube czy Facebook, czy jest też pełna przeglądarka z możliwością przeglądania stron jak na PC? Czy działa to w miarę płynnie?
Z tego co wyczytałem, to jednym z tańszych z dobrze działającym AndroidTV jest TCL LED U43P6046 - jednak nie wiem co to za marka i co sobą może reprezentować.
Ile obecnie w ogóle wytrzymują takie telewizory? Jest szansa, że podziała z 5-6 lat? Bo CRT, który używają do tej pory ma chyba już z 15lat (kilka razy reanimowany, ale to raczej były proste usterki).
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Smarta to lepiej wg mnie dokupić jako osobne urządzenie. Nie dosyć, że zazwyczaj zestaw mniej kosztuje niż ten sam TV z wbudowanym, to na dodatek kupisz znacznie mocniejszy/lepszy niż ten wbudowany. Zawsze też można go wymienić na nowszy. Co do samego TV się nie wypowiem, może poza tym, że 48" Philips UHD ma USBki przez które można oglądać zdjęcia, filmy ... i nagrywa transmisje ale gdy urządzenie USB ma więcej niż XX / XXX GB (nie testowałem tego ale ponoć da się przy mniejszej pojemności niż deklaruje producent).
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

pietros, marki TCL nie musisz się obawiać. Telewizory te są produkowane w Polsce (fabryka w Żyrardowie, dawny Thomson). Znam kilka osób tam pracujących w działach QC i R&D. Jakościowo są bardzo zbliżone do LG i Samsunga. Wiele znanych z wysokiej jakości marek, produkuje tam telewizory pod swoim brandem ;)

PS. Znajomy ma jutro podpytać inspektorów na produkcji o podany przez Ciebie model i będę mógł przekazać Ci więcej informacji.
Sometimes darkness can show you the light
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tani telewizor 40-43"

Post autor: Tomeqp »

pietros pisze:Jak w ogóle wygląda smartTV w takich tanich telewizorach? (jak pisałem nie jestem w temacie)
Tak wygląda, że lepiej sobie odpuść i zrób jak napisał kol. Elsor. Mam w domu dwa niedrogie Philipsy ze SmartTV. Jakieś 3 miesiące temu z dnia na dzień na obu telewizorach SmartTV przestał wyświetlać aplikacje po połączeniu z internetem. Sprawdziłem wszystko co się dało łącznie ze zmianą ISP i całej sieci. Philips ma coś skopane u siebie z serwerami i nie ja jeden mam ten problem. Pomoc techniczna oczywiście olała mnie całkowicie, a dostali ode mnie tyle informacji, że powinni z tego zrobić wzorzec do zgłaszania problemów. Widocznie przy tak tanich telewizorach wsparcie techniczne mi się nie należy albo to celowe działanie. :roll: Poza tym nawet gdy ten SmartTV działał to był tak mułowaty że oprócz udostępniania youtube ze smartfona nie nadawał się do niczego. Przeglądarka internetowa jakaś była, ale całkowicie bezużyteczna. SmartTV mulił tak bardzo, że nie dało się nic wpisać w wyszukiwarkę, a przewijanie stron przypominało bardziej telegazetę niż internet. Sam się czasem dziwiłem jak można sprzedać coś tak tragicznie działającego. Mam wrażenie (pewnie słusznie), że ten SmartTV był zrobiony tylko po to, żeby napisać na telewizorze, że jest.

Teraz nawet nie żałuję, że tak się stało. Może oprócz tego, że przepłaciliśmy za SmartTV. Kupiłem sobie ostatnio MiBoxa i wciąż nie mogę się nadziwić jak to szybko i płynnie działa. Nie ma nawet porównania do tego co było wbudowane w telewizor. Więcej na pewno nie kupię telewizora z wbudowanym internetem w jakiejkolwiek formie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Kupowałeś miboxa w Polsce czy od Chińczyków? Są do niego jakieś dedykowane klawiatury, czy można dołączyć zwykły zestaw bezprzewodowy mysz + klawiatura?
Pogadam dzisiaj z ojcem i zobaczę co powie na takie rozwiązanie.
Tylko w takim razie pytanie jaki dobry TV bez smarta wybrać... :roll:
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

pietros pisze:Kupowałeś miboxa w Polsce czy od Chińczyków?
Kupiłem w Polsce, z Polskiej dystrybucji (cokolwiek to zmienia), z gwarancją, ale używanego 2 miesiące. Chciałem kupić z GearBest, ale po pierwsze wszyscy piszą, że doliczają VAT, po drugie opinie o tym sklepie są jakie są, po trzecie czas dostawy, a po czwarte gwarancja. Używany w Polsce kosztował mnie praktycznie tyle samo +/- 10 zł i też wyglądał jak nowy.

Dedykowany do niego jest chyba tylko pad do gier (nie mam i nie planuję). Ogólnie ma tylko jedno USB, więc klawiatura i mysz powinny być raczej na Bluetooth. Wszyscy chwalą rozpoznawanie mowy. Może rzeczywiście to działa, ale ja jakoś nie lubię gadać do maszyn i wolę wpisywać pilotem na klawiaturze ekranowej. :razz: Jeśli ktoś nie czuje się głupio gadając do pilota to możliwe, że obejdzie się bez klawiatury. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale też nie mam wielkich wymagań, zwłaszcza po przejściach z wbudowanym SmartTV Philipsa. Wbudowany w MiBoxa Chromecast wymagał nieco kombinacji aby zaczął działać, ale wczoraj w nocy udało mi się to uruchomić.

Z ciekawych rzeczy, które mnie zaskoczyły to MiBox ma odbiornik IR (oryginalny pilot jest na BT). O tym akurat wiedziałem, ale zaskoczył mnie fakt że "prosto z pudełka" MiBoxa mogłem obsługiwać pilotem od telewizora. Nic nie ustawiałem, nic nie programowałem. Po prostu reaguje na strzałki, wstecz, ok, naciskane na pilocie od telewizora. Odczuwalna jest jednak pewna zwłoka w wykonywaniu poleceń wydawanych pilotem od TV w porównaniu do oryginalnego od MiBoxa. Nadal jednak jest dużo szybciej niż było w SmartTV telewizora. Zwłokę uważam za możliwą do zaakceptowania.

Jak masz jakieś pytania dotyczące MiBoxa to postaram się odpowiedzieć, ale w temacie samego telewizora raczej nic nie dodam.
Pozdrawiam
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Od siebie dodam tylko tyle - pół roku temu zostałem postawiony w podobnej sytuacji - miało być tanio i kuipilem Thomsona 40 za ok. 1250zł. Gość w sklepie twierdził, ze obojętnie czego nie kupię tej wielkości poniżej 2 kzł to będzie w środku tania chińszczyzna tylko brandowana różną marką a Thomson ma podobno statystycznie najmniej gwarancji. Niestety po około 4 miesiącach pojawiło się ciemne prze barwienie matrycy. Wygląda jakby kurz dostał się pomiędzy matrycę a warstwę podświetlajacą czy coś w tym stylu :)

Pzdr
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

U rodziców stoi TCL i cały czas działa bezproblemowo.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

A ja polecam bym Samsunga. Po prostu poszukać czegoś jak największego za określone pieniądze.
Tuner mają już wszystkie a funkcje Smart nawet na najnowszych działają delikatnie mówiąc kiepsko.
I nie chodzi mi tu o jakość itp ale o obsługę. Wszystkie Samsungi mają podobny, sprawdzony układ menu. Przełączanie kanałów działa sprawnie i powtarzalnie. Z ewentualnym serwisem też będzie mniej problemów. To starsi ludzie. Piszę z doświadczenia.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja polecę Funaji - tanie i dobre. W użytkowaniu mam dwa modele, jeden z przed jakiś 10 lat, drugi ma 4 lata i jak narazie bez zastrzeżeń. Napewno odradzę tanie Sharpy - pracuję w sklepie gdzie sprzedajemy tego na potęgę i widzę jaki to badziew. Tanie i tylko tyle. Nawet producent nie raczył zmienić menu i pcha jak leci - z błędami itd.
ILPT
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

W temacie modelu TCL, który podałeś, poniżej informacja jaką otrzymałem:
Tak może go brac (odczytałbym to jako polecenie modelu bo o wielu bywało w negatywach) tylko bedzie musiał sciagnac najnowszy soft bo bylo kilka poprawek na obraz i funkcjonalnosc
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

No to jakiś punkt zaczepienia już mam.
Czyli odpadają najtańsze chinole (typu manta, blaupunkt, lin) oraz sharp. W najtańszych wersjach nie ma co nastawiać się na smarta.

Ten TCL, którego podałem ma rozdzielczość 4K. Czy w ogóle warto kupić taki telewizor, jeżeli głównym sygnałem będzie DVB-T? Jak będzie wyglądał na nim sygnał niższej jakości?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Sama rozdzielczość wiele Ci nie powie, tutaj rolę też gra tuner itd. Mając codziennie przed sobą kilkadziesiąt TV uruchamianych na DVB-T czy to z filmami klientów, mogę powiedzieć, że na 4K obraz wydaje się nieco gładszy niż na FHD. Gdybym sam miał kupić TV "zwykły i 4K wybrał bym ten drugi.
ILPT
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Telewizory 4k mają zwykle lepszej jakości skaler rozdzielczości (bo 4 k to więcej pikseli) i dlatego obraz wydaje się lepszy. Niestety matryce LCD mają inne problemy (podświetlenie i zakres tonalny) niż rozdzielczość.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Bocian, zaintrygowałeś mnie tym TLC. :mrgreen:
Przypadkiem miałem okazję być tam dzisiaj w środku. Z zewnątrz taka trochę "przypudrowana poprzednia epoka", ale muszę przyznać hala produkcyjna robi wrażenie. Ponoć oni to robią pod zamówienie na różne brandy. Widziałem jak pakowali takie ładne 60", ale bez żadnego logo na obudowie. Nie wiesz pod jaką marką można to kupić?
ODPOWIEDZ