Która latarka z dużym zasięgiem i mocnym słupem światła

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Tomson97
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 13:13
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Tomson97 »

Skoro ma być wielkości C8, to bierz modowanego Convoya z xp-l hi v3. Z jednego ogniwa 18650 i latarki tej wielkości nie wyciśniesz niewiadomo jakiej ilości światła czy zasięgu. Nie pozwoli na to zasilanie oraz rozmiar reflektora. Można kupić Convoya L2 w wersji na 1 ogniwo, modowanego. Większa niż C8, ale zaświeci nawet dwukrotnie dalej. Jeśli do tych 40usd dołożysz kolejne 40, to można wyrwać coś na 1x 18650 z diodą xhp-35hi. Na przykład Manker u21. W porównaniu do C8 może z butów nie wydrze, ale różnica w zasięgu będzie zauważalna. Cena poniżej 70usd.
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Utorch UT02 to to samo co Manker U21. Dostępny teraz za $44, czasem można go dostać taniej.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Panowie- dzięki za podpowiedzi, ale te C8 jest optymalny dla mnie. Wszelkie większe konstrukcje są po prostu za duże. Mówiąc szczerze jeśli by się coś trafiło mniejszego- z snopem światła porównywalnym do Xintd - to chętnie bym kupił.
Zalezy mi na tych wspomnianych 200m. Żadne 700m czy ile metrów mnie nie interesuje (jak w Utorch).
Jakby się znalazła jakaś latareczka która by świeciła na taką odległość- byłbym wielce wdzięczy za jakiś namiar.:)

Ponownie spytam- a nie dało by się upgreYdować mojego Xintd do czegoś lepszego?

Poza tym- ten Convoy- gdzie go szukać?
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Emisar D1, jeszcze niedostępny, znacznie mniejszy od C8, 400m na świeżej baterii (sterownik FET+1), zapewne w okolicy $40. Wnioskując z doświadczeń z D4, bardzo dobra jakość latarki, rewelacyjny interface.
Obrazek
Większy to D1, mniejszy D4.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 sie 2017, 13:10 przez Agauy, łącznie zmieniany 1 raz.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Ten D1 na przyszły miesiąc zaplanowano jeśli dobrze wyczytałem..Na prawdę do 400m sięga?? Trudno uwierzyć.:)

W każdym razie- Latarka która jest mi potrzebna nie musi być mniejsza od C8 (dobrze jak będzie ale nie musi) z tym że C8 to już max.
Oczywiście mogą to być dwu ogniwowe latarki (w rzędzie), nie koniecznie 1 18650. Aby średnica zbytnio się nie zwiększyła..
Warto czekać na tego Emisar d1 czy coś w tym momencie jest wartego uwagi??

Wciąż przypominam że może dało by się zmienić środek mojej starej C8 ??

Zakup w Chinach lub w Polsce, na forum...?
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

nikt nic..?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Możesz mi podesłać swojego Xintd C8 na wskrzeszenie.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Kolega smokuxx1987 to jeszcze zagląda na forum??
Nie odp na priv itp..?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Zagląda ale rzadziej.
Masz PW.
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Dobra- latarka wysłana we wtorek do kolegi smokuxx1987 na zmianę prądu i diody na XP-L Hi
Mam nadzieję że podniesie to seryjnie sprawność latarki :)

Chciałbym jeszcze prosić o podpowiedź jaką inną latareczkę tak do ok 20$ mógłbym kupić aby mieć zapasowe źródło światła. Nie musi świecić już tak jak ta c8, aczkolwiek im dalej tym lepiej.
Zasilanie oczywiście na 18650.
Oczywiście zależy mi też na jakości- żeby nie było to typowy Chińczyk w złego tego słowa znaczeniu..
Coś w ofercie sklepów jest w tym momencie wartego uwagi?? Dobrze jakby była mniejsza od c8 - taka typowa kieszeniówka. Wziąłbym tego emisara d1 ale trochę budżet...

Dzięki
PZDR
Awatar użytkownika
Pustelnik
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2017, 22:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pustelnik »

W okolicach tej kwoty są Convoye S2+ ze stron typu Gearbest i Banggood.
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Za 20$ można dostać BLF A6, jeśli się poszuka. Sam nie mam, nie znam, ale wielu to poleca.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

Qrcze- przyglądałem się temu BLF owi i S2+ i to są raczej latareczki pod nogi..strasznie szeroko świecą.
Mi bardziej by zależało na czymś z węższym strumieniem światła.
Domyślam się że przy tym gabarycie jest coś za coś, ale może dało by się zawęzić ten snop światła trochę bardziej??
Poza tym- interesowało by mnie coś na max. 2 tryby świecenia. Coś w stylu 1- 20%, 2- 100%

Klikanie nie wiadomo ile i jak szybko jakoś do mnie nie przemawia...

Dzięki za podpowiedzi :)
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Jeżeli chcesz coś pokroju S2+, to podobna ale z lepszym skupieniem będzie S2 z refem SMO i didą XP-L HI. Fabrycznie ma driver z dwoma grupami trybów: 3 tryby bez mrugaczy i 5 trybów z mrugaczami.

https://www.banggood.com/Convoy-S2-Grey ... mds=search

Jeżeli 3 tryby to dla Ciebie za dużo, to możesz dokupić driver programowalny z forum i sam zdecydujesz ile trybów ma mieć latarka - np ten:

viewtopic.php?t=17241

Pzdr
dash4
Posty: 53
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:50
Lokalizacja: Bstok

Post autor: dash4 »

fazi pisze:Jeżeli chcesz coś pokroju S2+, to podobna ale z lepszym skupieniem będzie S2 z refem SMO i didą XP-L HI. Fabrycznie ma driver z dwoma grupami trybów: 3 tryby bez mrugaczy i 5 trybów z mrugaczami.

https://www.banggood.com/Convoy-S2-Grey ... mds=search

Jeżeli 3 tryby to dla Ciebie za dużo, to możesz dokupić driver programowalny z forum i sam zdecydujesz ile trybów ma mieć latarka - np ten:

viewtopic.php?t=17241

Pzdr
Brzmi ciekawie- zastanawiam się tylko czy poradziłbym sobie z tym sterownikiem....wlutowaniem go i ustawieniem..

Poza tym- czy reflektor "skórka pomarańcza" po zmianie na gładki coś by wniosło do odległości na jaką świeci latarka. Jak to wygląda procentowo- tak + - ?

Na GearBest mająte latareczki trochę taniej- 12,89$ a do tego jak się apką kupuje to jeszcze 0,9$ się zbija...

AAA i jeszcze jedno- jaki kolor diody tej XPL Hi byłby najlepszy do skalpu żeby później nie było za żółto itp??
ODPOWIEDZ