Lampka rowerowa...

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

pawelsz, kto wie jak to jest zrobione :D. Pomysłowość Chińczyków nie zna granic :mrgreen: .
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Dex-ter pisze:johndoe, dokładnie, to ewidentnie szosówki ;). miałem takie kiedys w Trekkingu :oops: .
Też tak czasem jeżdżę :mrgreen: :
http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/25 ... alogowany/
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

johndoe, konkretny sprzęt ;). Ja niestety pozbyłem się i Trekkinga i oponek. Teraz został tylko zwykły "góral" ;).
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Dex-ter, konkretny? taki sobie :wink: Właśnie sobie przypomniałem, że dziś mija rok jak go u Kondeja zamówiłem.
Jak chcesz to więcej fotek bika jest tu:
http://johndoe.ovh.org/rower/
A żeby nie było tak całkiem off topicznie to za światełka przy nim służą mi
przód: Author A-Vision (pseudo 1W led)
tył: Smart Superflash RL-317R (mały czerwony potworek do wkurzania kierowców) :grin:
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Ja też miałem potworka z tyłu - przy naładowanym na max akusie, oślepiał wszystkich z odległości 30m :D. W sumie było tam 12 LEDów największej jasności :). Czerwonych, rzecz jasna. Podłączone tak, by jak najwięcej mocy pompowały, ale się nie przepaliły ;).

EDIT:
To była któraś wersja lampki - już nie pamiętam która, bo przerabiałem ją chyba z 4 razy. Jak na umiejętności jakie miałem kilka lat temu, było ok. Teraz pewnie zrobiłbym to ładniej, skuteczniej, inaczej i z użyciem innych materiałów ;).

Fotki oddają faktyczna moc świecidełka - oślepiało że szok ( kiedyś policjant powiedział mi, że świeci za mocno, ale lepiej za mocno niż w ogóle, bo większość rowerzystów nawet odblasków nie ma, heh ).

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hmm- no tak szacun w takim razie- skoro 12 ledków raziło wszystkich z odległości aż 30metrów- super ledy były zasilane pewnie 2AAA.
ps
nie neguję oświetlenia- jest wręcz niezbędne na drodze, ale neguję wszelkie przechwalania się bez podstaw i nie ciągnij tematu dla funu, ale napisz coś merytorycznie
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

pawelsz, nie rozumiem Ciebie... W innym poście, zarzucasz mi, że nie umiem czytać ( jak sie domyślam, chodzi o czytanie ze zrozumieniem ), a sam masz zdaje się z tym kłopoty... Napisałem wyraźnie, że zasilanie całej instalacji to aku 8xAA 7,2V 800mAh ( pierwotne przeznaczenie to zasilnie modeli samochodów itp - kupione w sklepie modelarskim ), a Ty wyskakujesz tu z jakimś 2xAAA :neutral:.

Kolejna sprawa - to żadne przechwalanie się - zacząłem temat z "johndoe" ( jak najbardziej związany z tytułem tematu, który założyłem ) i po prostu żeby nie być gołosłownym, wrzuciłem kilka fotek mojej dawnej instalacji. Nie wiem gdzie tu przechwalanie - nie napisałem, że było to Oh-Ach-Super-Hiper-Mega-Cudo-Techniki...

Może fuck'tycznie, było to lekkie zejście z tematu głównego, ale w takim razie Twój post powinien byc skierowany do mnie i johndoe.

P.S. Widzę, że lubisz krytykować innych - z całym szacunkiem - ale bądź też krytyczny wobec siebie i tego co Ty piszesz. Zanim klikniesz "wyślij", przemyśl co napisałeś, bo zauważyłem ( i to nie tylko moje zdanie ), że Twój sposób wypowiadania się jest - że tak powiem - specyficzny i nie zawsze uprzejmy, a przecież nikt Ci nic nie zrobił, niczym nie podpadł.
Tyle ode mnie - kończę wypowiedź, bo jest niemerytoryczna...
Ostatnio zmieniony środa 30 sty 2008, 22:24 przez Dex-ter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

No nieźle. Ja nie mam na razie fotek swojego Smarta ale popatrz na dwa filmiki na Youtubie,
gdzie porównano go (pod marką Planet Bike) z innymi lampkami:
http://pl.youtube.com/watch?v=fl5y72POyiU
http://pl.youtube.com/watch?v=l1oDPdqpoLM
http://www.recumbentblog.com/videos/taillights.html

Tam w środku oprócz dwóch zwykłych ledów siedzi "czerwone pół wata"
:) I to cudo kosztowało mnie niecałe 40 zł w zakupie grupowym na preclu.
Testował ja też Dominik ale nie mogę akurat linka do tego znaleźć.
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Dexiu- włącz myślenie, Twój post z "Wysłany: Dzisiaj 17:55 " mówi o w pełni naładowanym akusie, to nie jest liczba mnoga jak juz.
Zresztą, eh- nie- szkoda gadania
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

johndoe, nie wiem jakie były ustawienia kamery z filmiku numer 1, ale strasznie słabo to wszystko widoczne jest. Dopiero po bardzo dużym zbliżeniu widać światełka dobrze. Pewnie na żywo efekt jest inny, ale tu tak to widzę.

[ Dodano: Sro 30 Sty, 08 22:35 ]
pawelsz, nie mylisz się - "akusie" - 8xAA w jednym opakowaniu, połączone szeregowo to co to jest ?

P.S. Zerknij o uważnie na post "Wysłany: Wczoraj 17:11" :neutral:. Dalej nie rozumiesz ? Czy mam wyedytować i napisać, że wszędzie chodziło o "8 akumulatorków AA połączonych ze sobą szeregowo, działających jako jeden akumulator" ?

Racja, szkoda gadać.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

super- przejdż na priv- istnieje coś takiego na forum, nie wiesz- zapytaj, nie rozumiesz- zapytaj, nie qmasz- masz problem
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Dex-ter, nie popatrzysz za długo na tą lampkę zapaloną przed sobą. :)
Test Dominika: http://dominik.magma-net.pl/mod/tylne.html
Testowane przez Dominika lampki Cateye kosztują sporo więcej od Smarta.
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

johndoe, Smart RL-317R wygląda ciekawie. Jest wąska i mała i mocno świeci ;). Ja przy zapaleniu swojej miałem całą piwnice czerwoną, jakby świecić jakimś czerwonym, mocnym światłem ;). Wcześniej, miałem przerobione ( z 12V na 6V ) światło STOP samochodowe, za 13zł w BricoMarche. Zamocowane pod siedzeniem, zamocowane poziomo. Mocno świeciło, ale nie oślepiało. Z odległości 500m widoczność rewelacyjna.

Na allegro widziałem te CatEye itp, faktycznie - nie są tanie, ale na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Kolejna sprawa - tanie błskacze tylne, nie mają odblasków. Niby to tak wygląda, ale nic nie widać w nocy. Dopiero te droższe mają porządny odblask, a to też ważne.
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Inną sprawą jest to, że posiadanie jakiejkolwiek lampki choćby takiej z 7zł od Chińczyka i używania jej jest zawsze lepsze od nie posiadania żadnej lampki i jazdy na "batmana". Ale to już temat na inny wątek niekoniecznie na tym forum.
Obrazek
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Do niedawna miałem podobny patent, baterie (3*nimh) schowane w kierownicy - nic nie wypadało tylko czasem minimalnie na dziurach mrugała lampka (wydawalo sie ze swieci ciemniej - nie bylo przerw dlugich), ale to była wina sprężyny którą tam dobrałem, rozmontowałem jednak bo to był taki prosty układ bez sterownika - szkoda potencjału diody na takie cos.
ODPOWIEDZ