Naprawa TM16GT

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Naprawa TM16GT

Post autor: szakalaka »

Witam

Pożyczyłem koledze tytułowego Nitecore i niestety zepsuł się włącznik :-| , nie czuć go pod gumką , klik od trybów działa dobrze. Koledzy może ktoś poradzi jak to naprawić ? próbowałem na szybko odkręcić głowicę i nie wiem czy czasami nie jest wklejona bo pomimo imadła i francuza nie poszło, bałem się użyć większej siły żeby nie zniszczyć.
W niedzielę wyjeżdżam na spływ Piławą i niestety muszę sobie poradzić bez niej.
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Właśnie wróciłem ze spływu i naprawdę nikt nie wie jak ją naprawić :-( jeżeli nie samemu to mogę to komuś zlecić.
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Może być ciężko jak gwinty klejone, w dodatku reflektor plastikowy to jakieś sensowniejsze grzanie głowicy może tylko strat narobić.
Spróbuj grzać tubę.
Daj foty w którym miejscu jest skręcona tuba z gwintem?
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Za młodu mroziłem grafiki żeby odkleić przyklejone chłodzenie może tak spróbować?
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Kiedyś udało mi się po 2 dniach męczarni i niewielkim ale jednak widocznym uszkodzeniom, rozkręcić HC50. Był tam czerwony klej do gwintów. Jeśli był firmy Loctite to wymagał on podgrzania do 150°C. Do tylu co prawda nie grzałem w obawie o przegrzanie całości a pomogło w odkręceniu dopiero solidne imadło dobrej jakości oraz dosyć mocny klucz samonastawny. Dopowiem, że gwint tam jest na pewno malutki w porównaniu z tym w GT więc i narzędzia musiałyby być odpowiednio większe.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Muszę pochwalić Nitecore, napisałem do nich o moim problemie i zaproponowali że naprawią lub wymienią mi latarkę (ponieważ mogę mieć problem z wymianą włącznika) ja tylko muszę ponieść koszt wysyłki do nich :mrgreen: .Wiecie może jaki jest przybliżony koszt takiej przesyłki?
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Podsumowanie
Jako że z czasem, u mnie, było krucho to wysłałem latarkę do Chin dopiero jakoś przed miesiącem, Pocztą Polską za około 50zł. I dzisiaj odebrałem przesyłkę poleconą z nową latarką (udało się bez kłopotów celnych) pogratulować Nitecore podejścia do klienta. W między czasie o wszystkim informowali mailowo.
Jeszcze raz pełen szacun dla Nitecore.


Pozdrawiam
Andrzej Nowak
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
ODPOWIEDZ