mam problem z doborem systemu smart home

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Od siebie dodam, że Somfy Tahoma działa również z Alexą, Nestem.
zed-art.co.uk
SST-90
Posty: 141
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 21:17
Lokalizacja: Alesund

Post autor: SST-90 »

GanzConrad pisze:pod aplikacjami wypowiadają się za zwyczj tylko Ci, którym coś nie pasuje. Jak jest OK, to za zwyczaj nic nie piszesz...
SST-90 pisze: jakie okablowanie polecacie rozprowadzić jeszcze przed tynkami .
- gwiazda do rozdzielni, bo wszystko może być z niej sterowane, nawet poprzez moduły fibaro, do których są przejściówki na szynę din.
- Skrętka do każdego włącznika - kwestia jak będziesz tym sterować pozostaje po Twojej stronie, więc możesz pociągnąć samą skrętkę lub skrętka+3x1.5mm.kw.
SST-90 pisze:sterowanie ryglowaniem drzwi zewnętrznych - wystarczą przewody z elektrozamykacza poprowadzone do wideodomofonu ?
zależy od rygla, jeszcze się nie bawiłem, ale sprawdź, czy po zaniku napięcia się otwiera (zabezpieczenie przeciwpożarowe i na wypadek braku prądu) i oczywiście zastanów się, czy chcesz mieć otwarty dom jak padnie prąd
SST-90 pisze:sterowanie ogrzewaniem - wszystkie zawory działają na baterie czy doprowadzić skrętkę , albo zasilanie do każdego miejsca gdzie potencjalnie może być zawór ?
ja stosuję elektrozawory na 230V
jak będziesz je otwierał fibaro switchem, to praktycznie nic więcej nie potrzeba.
Reszta - przestudiuj dokumentację kilku urządzeń, część informacji się wyjaśni.
SST-90 pisze:Może jeszcze coś polecacie rzucić na ściany , żeby potem nie kombinować ?
Ciężki temat, zależy przede wszystkim od portfela:
- czujka czadu nad kominkiem + wentylator w suficie
- wentylacja w łazience
- rekuperator
- temperatura w każdym pomieszczeniu (skrętka, można wykorzystać tą do włączników)
- itp
-

Bardzo dziękuje za odpowiedź . Jaką skrętkę do internetu rozprowadzić po pokojach i salonie ? CAT 6 czy wyższy ?
WF-501B MC-E, KF-T60 XM-L, LL V6 Coast Stainless Steel, S1661501 3 x CREE XM-L U2, Olight S10 Baton XM-L2
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

SST-90 pisze:CAT 6
Wystarczy z zapasem, ważne, żeby miedziany (nie miedziowany!) i markowy. Powyżej to już tylko światłowody...

I ważne - w najważniejsze miejsca daj o jeden przewód więcej niż się Tobie wydaje. Szybko będzie potrzebny :)
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Gigabit wstaje na 5e, na potrzeby domowe raczej więcej nie potrzeba, więc cat6 będzie OK.
SST-90
Posty: 141
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 21:17
Lokalizacja: Alesund

Re: mam problem z doborem systemu smart home

Post autor: SST-90 »

Jeszcze jedno pytanko , Stoję przed wyborem modułu do centralki Satela , mam Integre . Na początek potrzebuję tylko powiadomień na telefon , ponieważ firma ochroniarska tego wymaga , ale z czasem chciałbym korzystać z większej ilości funkcji . Nie wiem czy kupić moduł GPRS czy ETHM .
Nie wiem nawet jakie możliwości dają te moduły i w którą stronę pójść ? Czy do Integry można podłączyć oba te moduły jednocześnie ?
WF-501B MC-E, KF-T60 XM-L, LL V6 Coast Stainless Steel, S1661501 3 x CREE XM-L U2, Olight S10 Baton XM-L2
ODPOWIEDZ