Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
SheepHunter
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 20:55

Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: SheepHunter »

Cześć, to mój 1 post więc liczę na wyrozumiałość :)

Szukam latarki spełniającej następujące wymagania:
cena: 200zł (jak warto dopłacić mogę do 300 dociągnąć)- najlepiej z zagranicy- mogę poczekać byle jak najlepiej za jak najtaniej
zasilanie: najlepiej więcej niż jedna 18650 ( jestem otwarty na inne pomysły, ale fajnie żeby nie trzeba było co 5minut wymieniać baterii i żeby osiągi były "ustabilizowane". 18650 akurat mam i mam też ładowarkę ale może 26650 ? )
rodzaj latarki i przeznaczenie: raczej wół roboczy. podręcznie noszę convoya s2. szukam czegoś co będzie mogło przez jakiś czas operować dość dużym światłem, z szerokim kątem lecz fajnie żeby punktowo zasięg też był nie najgorszy (urbex, gry terenowe, obozy harcerskie itp) nie koniecznie super poręczne i najlżejsze ale dośc wytrzymałe

jako właściciel convoya wiem, że robią dośc fajne latarki w dobrych cenach. w oko wpadł mi model 4x18a ale brak sterownika biscotti a zastosowanie kilku sztywnych trybów mi się nie podoba. znajdę w tym budżecie coś lepszego ? a może ktoś wie czy niedługo nie wypuszczą modelu z biscottem ?
(Mam umiarkowane zdolności elektroniczne więc cośtam mogę sam podrobić jakby trzeba było. A może jakiś szperacz domowej roboty ?)


:x
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: Mociumpel »

Nie uciekaj od jednoogniwowych latarek - zerknij na to https://www.banggood.com/Astrolux-FT03- ... &ID=567245 - póki bateria pełna masz w turbie mocne 4 klm, w połowie mocne 2400, płynna regulacja jasności, przyzwoity zasięg i nie za ciężka konstrukcja - ogólnie thrower z duża ilościa światła w koronie - wprawdzie bez stabilizacji no ale tania.
Z drugim dobrym ogniwem 26650 w kieszeni masz prawie tyle samo pojemności co 3,5 x 18650 ;) a przez jedno ogniwo latarka poręczniejsza.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: murgrabia1410 »

Tylko weźmy pod uwagę jedno istotne zjawisko. W latarkach kilku ogniwowych ( oczywiście w połączeniu równoległym). Rozłożenie prądu jest na kilka ogniw. Więc nawet jak by brała z 9-11 amper. Albo i więcej... To jest pikuś dla 3-4 ogniw. Dodatkowo mamy 3x/4x większą pojemność. A i napięcie pod obciążeniem nie leci na łeb. Dodatkowo wykorzystanie ogniw wysoko-prądowych (elektronarzędzia - a nie te pseudo napisy, 20A czy 30A Liitokala). Chyba że rebrand... To przepraszam... Max. spadnie pod obciążeniem o 0,05-0,1 V. Więc i stabilizacja dużo, dużo większa. A jak nie na stabilizacji, to też o wiele dłużej poświeci w max.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: Mociumpel »

Kluczowe jest stwierdzenie
SheepHunter pisze: wtorek 02 lut 2021, 21:09 szukam czegoś co będzie mogło przez jakiś czas operować dość dużym światłem, z szerokim kątem lecz fajnie żeby punktowo zasięg też był nie najgorszy (urbex, gry terenowe, obozy harcerskie itp)
ILE ów "jakiś" czas ma wynosić - 10 minut, 30 minut, 1h lub dłużej, w trybie ciągłym czy kilkadziesiąt razy w turbie ale po 2-3 minuty - bez takich informacji trudniej wskazać lub potwierdzić typ latarki.
Stąd moje wskazania FT03 XHP50.2 bo pojemne ogniwo w trybie turbo jest w stanie kilka minut po paręnaście razy co najmniej zapewnić i zasięg i plamę nawet na odległościach kilkuset metrów, a płynne ściemnianie zapewnia idealne dostrojenie ilości światła do odległości - a więc optymalne (i dla zużycia energii ogniwa i dla oka - nie przepalamy gdy za blisko i dopalamy gdy daleko)
Druga część czyli "punktowo i zasięg" przy mocnej latarce "sam z siebie się robi" - po prostu "surowa moc lumenów" nawet szeroko świecących jest w stanie wydolić na te 150m.
SheepHunter pisze: wtorek 02 lut 2021, 21:09 nie koniecznie super poręczne i najlżejsze ale dośc wytrzymałe
tu akurat 4x18 jak najbardziej dobra jest i pasuje - jej "nieporęczność" akurat nie jest problematyczna.
SheepHunter
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 20:55

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: SheepHunter »

Mociumpel pisze: środa 03 lut 2021, 08:53 kluczowe jest stwierdzenei
SheepHunter pisze: wtorek 02 lut 2021, 21:09 szukam czegoś co będzie mogło przez jakiś czas operować dość dużym światłem, z szerokim kątem lecz fajnie żeby punktowo zasięg też był nie najgorszy (urbex, gry terenowe, obozy harcerskie itp)
ILE ów "jakiś" czas ma wynosić - 10 minut, 30 minut, 1h lub dłużej, w trybie ciągłym czy kilkadziesiąt razy w turbie ale po 2-3 minuty - bez takich informacji trudniej wskazać lub potwierdzić typ latarki.
Stąd moje wskazania FT03 XHP50.2 bo pojemne ogniwo w trybie turbo jest w stanie kilka minut po parenaście razy co najmniej zapewnić i zasięg i plame nawet na odległościach kilkuset metrów, a płynne ściemnianie zapewnia idealne dostrojenie ilości światła do odległości - a więc optymalne (i dla zuzycia energii ogniwa i dla oka - nie przepalamy gdy z ablisko i dopalamy gdy daleko)
Druga część czyli "punktowo i zasięg" przy mocnej latarce "sam z siebie się robi" - po prostu "surowa moc lumenów" nawet szeroko świecących jest w stanie wydolić na te 150m.
SheepHunter pisze: wtorek 02 lut 2021, 21:09 nie koniecznie super poręczne i najlżejsze ale dośc wytrzymałe
tu akurat 4x18 jak najbardziej dobra jest i pasuje - jej "nieporęczność" akurat nie jest problematyczna.
przy takim "lumenażu" nie oczekuję chodzenia na 4k ciągle. 1k lumenów to wystarczająco żeby oświetlić sobie drogę i okolice ale chciałbym mieć możliwość na jakieś 5-10 minut jak zajdzie potrzeba wrzucić te 4k (Albo i więcej) żeby mieć tak dużo światła jak się tylko da
SheepHunter
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 20:55

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: SheepHunter »

a wolę jednak 4 ogniwa 18650 z tego powodu, że prąd rozkłada się na 4 a nie na jedno, nie trzeba ogniw o takiej wydajności prądowej i nie dostają aż tak po ...piiii.... przy moich 2.4k Mah mam wtedy 9600Mah więc całkiem spoko

chyba, że jakaś ma np 2x 26650 ?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: Mociumpel »

To może komplet prosto z Polski ;) https://pl.aliexpress.com/item/33017839387.html bo 4x18a nie jest chwilowo dostępna na Ali ...
SheepHunter
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 20:55

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: SheepHunter »

4x18a niedostępna? conajmniej 4 aukcje mam w koszyku w tym ze strony convoya
SheepHunter
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 20:55

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: SheepHunter »

zainteresował mnie ten sofirn sp36, ktoś ma porównanie do covoya 4x18a i może się wypowiedzieć o różnicach pomiędzy nimi ? ( nie mogę znaleźć na internecie żadnego porównania)

zobaczyłem też Sofirn BLF Q8 i wygląda dość podobnie do sp36
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: murgrabia1410 »

Q8 ma większe skupienie wiązki.
https://youtu.be/XO34yL_yrqI
SheepHunter
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 lut 2021, 20:55

Re: Convoy 4x18a czy może jakaś alternatywa do 300zł ?

Post autor: SheepHunter »

ok, ostatecznie kupiona Sofirn sp36 pro na 3 18650 barwa 5000k deklarowane 8000k lumenów przez producenta w trybie turbo, sterownik Anduril. dziękuję za pomoc :)
ODPOWIEDZ