gdzie kupic ref do hida? fi okolo 50-60mm

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

napisz jaka masz, i tak musze cos strugac, chetnie kolo 50-60mm...
Pozdrawiam,
Michał
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

m-blue pisze:napisz jaka masz, i tak musze cos strugac, chetnie kolo 50-60mm...
Mój ma 100mm wiec lipa. Z krawędzia prawie 110.
Obrazek
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Post autor: Serkules »

Bulba pisze:m-blue: Na kazdym szrocie samochodowym lub allegro.
Szukaj soczewki o jak najmniejszej srednicy, no i oczywiscie odpada Ci problem ogniskowania palnika.
100% racja! Coraz więcej aut na drogach ma światła na lampach wyładowczych. Co za tym idzie, coraz więcej trafia ich na szroty. Podejdź na najbliższy i poszukaj auta z rozbitą lampą. Najczęściej lustro jest nieuszkodzone a zbita jest jedynie szybka. Kupisz gościowi dobre piwo i masz problem z głowy z ogniskowaniem i mocowaniem palnika.

Możesz też podejść do jakiegoś warsztatu blacharskiego i tam zapytać o uszkodzoną lampę. Czasami możesz dostać coś za darmo.

Powodzenia
Seba
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Czesc,

Mam reflektorek z jakieś lampy firmmy Hella.
Mam do niego cały komplet tzn. zakrętka trzymająca palnik D2S w reflektorze, Oryginalny stelarz z soczewką, jak byś był zainteresowany to mam do tego wszystkiego zapłonnik AL, kabelki łączące i przetworke z Boscha z wyciągniętymi już kablami, do pełni szczęścia potrzebowałbyś jedynie Palnik D2S.

Reflektorek ma jedno ale, brak mu oryginalnej powłoki, poprostu miał wypaloną malutką dziurkę a ktoś z forum poradził żeby to wypolerować, i tak zrobiłem, chodź efekt nie jest zadawalający, trzeba by go przelecieć jakimś super wodnym papierkiem i nałożyć nową powłokę (koszta nie są jakieś kosmiczne) ale po tej operacji mamy super optykę.

Miałem zamiar coś z tym działać ale znalazłem fajny szpracz z ładnym lustrem.

Jak będę w domu to Ci go dokładnie zmierzę ale oscyluję w tych granicach które potrzebujesz ok 50-60mm.

Mam jeszcze, rure fi ok 7,50 cm długość ok 15cm, można z tego zrobić body pod latarke refek ładnie do tego przylega.

Masz tu foto jak to wygląda.

[ Dodano: 7 Styczeń 2010, 18:56 ]
Obrazek



Foty są stare i robione telefonem wybacz, jak będziesz potrzebował coś dokładniejszego to przy okazji mierzenia mogę coś pstryknąć.

[ Dodano: 7 Styczeń 2010, 20:53 ]
http://img64.imageshack.us/i/02082008125.jpg/
http://img509.imageshack.us/i/02082008117.jpg/
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

hej, dzięki, ale raczej szukam gotowego lustra, za renowacje, pewnie sie nie zabiore z braku czasu;/
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ref aluminiowy do Maga, wejście fi 15mm, reflektor 52mm.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

m-blue,
Nie chciałbym żebyś uznał że się narzucam czy coś, chce tylko pomóc.

Myślę że Pan w warsztacie sam by go zregenerował trzeba by tylko zapytać jaki był by to koszt, u mnie w Katowicach -"na dębie" (można znaleź na PanoramaFirm) jest warsztat gdzie regenerują lampy samochodowe i za całą lampe bierze 50zł (w zależnosci jaka), myśle że za jeden taki reflektorek powiedział by max z 20zł.

Jeśli by Ci taki reflektorek pasował odpowiadał to mogę w Poniedziałek (dopiero) do niego zajrzeć i zapytać o regenerację tego refka.

Podejrzewam że Ref, z Maga będzie za płytki? można by się skusić na szybki test na zwykłym plasitkowym.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Stopi sie! Wystarczy, ze przetrze palnikiem.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

kurcze, sadzilem, ze takie czasy mamy, ze nie ma rzeczy nie do kupienia a jednak:) leza mi dwie wypasione i zgrabne przetwornice 45W a nie mam ich do czego wlozyc... wstyd jak nie powiem co... tzn w sensie refa nie mam do czego wsadzic bo obudowy juz jakies sa;/
mam ref, ktrory dostalem od producenta przetwornic ale nie za bardzo spelnia oczekiwania;/
najgorsze ze czasowo nie daje rady, bo pewnie bym faktycznie od jakiegos reflektora samochodowego dobral. tak czy inaczej dziekuje wszystkim za zainteresowanie tematem, jak sie tylko cos urodzi, to sie pochwale:)
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Zrobie Ci malego offtopa bo nie wiem czy oplaca sie zakladac osobny watek.
Mierzyles te zestawy w jakikolwiek sposob ? Pobor pradu, luksomiarka ?
Bo mnie sie wydaje, ze te wszystkie HIDy 45W to jedna wielka sciema.
Zupelnie jak z latarkami POLICE 17W :) Efekt Placebo :D
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne &reg;
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

to sa niemieckie przetwornice - firma robi w zasadzie tylko to - jest regulacja jasnosci swiecenia - od 25W do 45W, minimalna taka bo ponoc nizej sie nie da łuku utrzymać.
To sa przetwornice typowo do latarek nurkowych i nie tylko - w formie walca fi 50 i wys chyba 4cm, na przetwornicy jest gniazdo na palnik. Swiaca super, ale nie mierzylem parametrow - mirzylem prady dla danych jasnosci, zdaje sie ze cos kolo 3A bralo na 45W po rozswieceniu, ale wiadomo zaleznie od napiecia. Sa stosowane w profesjonalnych lampach do nurania, ceny od 3kPLN:) oczywiscie za sama glowice bez aku :grin:
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ