Romisen RC-G2 dobra baza do modyfikacji różnych.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Miodosław, podłącz do zasilacza stacjonarnego, ale przez włącznik. To rozwieje wątpliwości.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Sam ostatnio zrobilem szybki pomiar pradu pobieranego z akusa "na krotko" i z wstawionym w szereg wlacznikiem-porazka! Wlacznik zjadal ok 150mA.
Pomiary wykonane ne cienkich kablach i tanim miernikiem, ale to juz i tak az nadto ukazuje straty na wlaczniku!
Pozdrawiam
DNF
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

U siebie dokonałem pomiarów, i wyszło mi że ze świeżego Eneloopa ssie 6A a w diodę idzie jedyne 400 mA. Trochę to kiepsko wygląda. Zamówiłem kolejną DX i jak przyjdzie to porównam.
W obecnej zmieniłem diodę na Q5. Spot się powiększył i spill daje wrażenie bardziej oświetlonego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Eeee no to chyba masz coś nie teges. Przed chwilą pomierzyłem mój egzemplarz i z Eneloopa bierze 2,3A przy napięciu 1,25V a w LEDa idzie 760mA.
Na świeżutkim Eneloopie pamiętam, że brał 2,8A a w LEDa szło trochę ponad 800mA, ale to była wersja ze zmodowanym wyłącznikiem.

Pozdrawiam

PS: Być może masz uwalony kondensator na wejściu przetwornicy, dwa razy mi się rozpadły podczas odlutowywania takich "podejrzanych" przetwornic.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ferenchy
Posty: 11
Rejestracja: piątek 11 lip 2008, 00:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ferenchy »

Hej, planuję zmienić diodę w RC-G2 na Q5. Nie mam żadnego doświadczenia jeśli o to chodzi więc czy moglibyście podpowiedzieć czy ta dioda się nada: http://allegro.pl/item967726029_led_cre ... 205lm.html ? Rozumiem, że podstawa ma mieć 16mm, nie wiem niestety jaki jest wymiar podanej. Napisałem zapytanie, czekam na odpowiedź, ale może ktoś z forumowiczów już miał styczność z tą diodą :)

Dzięki.
toosh
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 17:03
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: toosh »

ferenchy, około 21mm
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Na pewno dużo, tyle co kolega wyżej, sama XR-E ma wymiar podstawy 7x9mm
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

night_82 pisze:Na pewno dużo, tyle co kolega wyżej, sama XR-E ma wymiar podstawy 7x9mm
????

To "dużo" to jest właśnie około 21mm, tak jak napisał toosh, związane jest to z dokładnością wykonania stara przez różnych producentów.
A XR-E są nawet na MCPCB &#934;12mm, więc tu rozmiar diody nie ma wielkiego wpływu....

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Ale ferenchy z tego co widzę poszukuje mniejszej mpcb i okrągłej, więc z tąd moje "dużo"
ferenchy
Posty: 11
Rejestracja: piątek 11 lip 2008, 00:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ferenchy »

Dzięki za odpowiedź. Otrzymałem również informację od rgblighting, że średnica to 20mm. Podejrzewam, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trochę spiłować podstawę?

Przy okazji zapytam, do zamocowania nowej diody używa się tylko pasty termoprzewodzącej?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

ferenchy pisze:Dzięki za odpowiedź. Otrzymałem również informację od rgblighting, że średnica to 20mm. Podejrzewam, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trochę spiłować podstawę?
No można to i tak nazwać, bo to odległość pomiędzy równoległymi bokami, ale star wpisuje się w okrąg o średnicy około 21mm.
Raczej nie da się spiłować, bo mogą zniknąć Ci pady do polutowania kabelków
ferenchy pisze:Przy okazji zapytam, do zamocowania nowej diody używa się tylko pasty termoprzewodzącej?
Diodę się lutuje do MCPCB, na pastę się montuje gotowy zestaw do piguły w latarce.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ferenchy
Posty: 11
Rejestracja: piątek 11 lip 2008, 00:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ferenchy »

Diodę się lutuje do MCPCB, na pastę się montuje gotowy zestaw do piguły w latarce.
Chodziło mi właśnie o diodę z MCPCB:)

Co do piłowania to przyjrzę się dobrze zdjęciom ponieważ w osobne lutowanie diody do podstawki nie chcę się bawić :)

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Jak będziesz piłować to uważaj nie zrób zwarcia ścieżek bazą bo będziesz miał po zasilaniu, MCPCB to cienki laminat nałożony na blachę Al i nie urwij diody to w ramach ostrzeżeń byś sobie nie zepsuł polepszając
wojtasss75
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: wojtasss75 »

Pewnie wiecie jak wielka jest różnica miedzy ITP A3 EOS a RC-G2+ Sku 7880.Która z nich świeci mocniej ?Domyślam się ze Romisen ,ale ITP jest mniejsze i chyba też nieżle świeci.Muszę wybrać między ITP a Romisenem.Jadnak boję się że romek z driverem z
DX będzie za jakiś czas mrugał,jak to zaobserwowałem w innych driverach z DX
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

romek dobrze zrobiony nie mryga, to są troszkę inne światełka- itp to maluszek na EDC i świeci szeroko, romi daje znacznie dalej na zasieg.
Zalezy do czego będziesz tego używać - zapytaj siebie czy wolisz coś niknącego wręcz w kieszeni, czy coś większego, co się czuje w ręce i co daje lepiej na zasięg, ale mniej niż ITOP pod nogi
ODPOWIEDZ