żeby dobrze brzmiało - Inside-Outside HID Project :)

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Gryzon
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:12
Lokalizacja: W-wa

żeby dobrze brzmiało - Inside-Outside HID Project :)

Post autor: Gryzon »

Witam
Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie stworzenie czegoś we własnym zakresie. Myślałem nad ledami ale po przegrzebaniu piwnicy stwierdziłem że mam trochę gratów do projektu HID. Tak więc godzina wolnego , stara latarka H3 , trochę chińszczyzny i działamy.

Na pierwszej fotce przedstawiam zmarłego dawno temu dawcę czyli szperacz ręczny H3 :
Obrazek

Podczas operacji pacjent oddał większość elementów które posiadał w zamian za transplantację przetwornicy i żarnika Made in China HID :
Obrazek

Ślepą kiszkę upchnąłem pacjentowi wraz z resztą gratów :) :
Obrazek

Po operacji pacjent ma się dobrze - można by powiedzieć zyskał nowe serce lub życie :
Obrazek

Żarnik nie dotyka szybki (jakiś plastik który spokojnie wytrzymywał temperaturę 55W H3) więc jest ok.
Wewnątrz nie dało się już upchnąć akumulatorów , choć przy zastosowaniu mniejszej pojemności dałoby radę wsadzić 2x równolegle spięte np 1100mAh.(są krótsze)

Na chwilę obecną wygodniejszym dla mnie rozwiązaniem jest możliwość podpięcia dowolnego źródła prądu na kabelku :
Obrazek
Dlatego też projekt zyskał miano Inside-Outside - czyli zasilanie na wierzchu :razz: A serio - akurat mam takie akumulatory a ze względu na brak czasu nie latają od dłuższego czasu w moich modelach.
Obrazek

Jak to działa ? Po odpaleniu - banan na twarz i do tej pory nie chce zejść . To najmocniejsze światło jakie miałem do tej pory w ręku :mrgreen:
Obrazek

Z wysokości 7 piętra mam super jasną plamę średnicy hmmm ~ 6-10m -mniej więcej. Jeśli mój blok stoi w środku osiedla to krańcowe bloki spokojnie oświetlam (nie za długo bo bałem się że w końcu ktoś wezwie policję :) )

Dane :
Przetwornica 35W ,8-16v Made in China HID
Żarnik 35W , barwa - 4300
Akumulatory 2x 1800mAh 25C (45A ciągłego prądu sztuka ) ładowalne w 0,5 godziny choć osobiście trzymam się 1 godzinyczasu ładowania jak wszystkie LiPo.
Stara latarka
trochę kabli i lutowania

Koszt projektu dla mnie (ze względu na stare graty) - 50(przetwornica)+30(żarnik) = 80 PLN
Mam ochotę ze względu na życie LiPol`i dodać jakiś miernik napięcia - te akumulatory wytrzymają rozłądowanie do 7,5 V więc teoretycznie wcześniej (przy 8V) przetwornica powinna zgasić światło ...a jeśli nie zgasi i nie odetnie prądu ...no właśnie

Tak więc w wolny wieczór wyżej wymienionym kosztem skleiłem sobie mój pierwszy miotacz cząstek świetlnych :cool: Zabawa przednia ale niebezpieczna - wciąga jak chodzenie po bagnach ...może teraz LED ...

Pozdrawiam wszystkich maniaków światła :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa 31 mar 2010, 18:08 przez Gryzon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

No pięknie, robi wrażenie :) Gratki. Poprosimy jakieś fotki z terenu...
Pozdr.
Pikom
ODPOWIEDZ