JetBeam JET-II Mk3 V2

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Czyli driver działa w oparciu na stałej mocy, wejście się zmienia a wyjście stałe, w końcu ktoś wymyślił coś dobrego
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

FAkt, ja opisuje driver o ktorym mowa w temacie-tez w jetbeamie Lennina.
Drivery ktore maja ustawione stale napiecie wyjsciowe tak wlasnie powinny dzialac Pawle jak piszesz. :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hihi- wiem Arku- i dodam , że nie tylko stałe napięcie, ale też stały prąd ładowany w diodę :)
(może wrażenie, ale to się zmierzy)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

A to juz chyba nie zasluga driverka a charakterystyki diody... :mrgreen:
To sie chyba pogubilem, o jakim driverku ze stalym napieciem wyjsciowym my tu mowimy?Ja pisalem o tym by Df ale on po prostu kluczuje PWMem napiecie zasilajace(li-ion)...?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

pisałem- inny driver... klepie szybka reckę - driver deree
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

:) to tak. Udało sie zdobyć reflektorek SMO do jeta. Pomiar luksów na 1m i przy świerzym lionku.

Porównuje do VB-16 która na moim mierniku wykazuje 6500luxów
Reflektor OP 5500luxów i na SMO 8500-9000luxów. Do magicznej granicy 10k już nie daleko i pamientajmy że to jest zasilane z jednej CRki :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Lennin, jak zalezy Ci na przekroczeniu tej granicy to podeslij Jeta, moge Ci granice zabezp.pradowego przesunac bo masz ten wynik z 0,7A !!! A nie pompowanych nie wiadomo jakimi pradami CREE Z bin ( bo to chyba ostatnia literka alfabetu?) :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Hehe zawsze wolałem SMO od OP. Prąd mi odpowiada akusek starcza na długo ;) Zabawa polega na tym żeby bez żyłowania diody i akusa dobić do 10k. Pozostała tylko szybka i pewnie sie uda. To bardziej dla zabawy... i sprawdzenia czy sie uda. Coś musze pewnemu dyżurnemu sceptykowi udowodnić :mrgreen: Że prąd w i diode i jej bin to nie wszystko co ważne. Wkońcu dorobiłem sie światłomairki wieć sobie mierze co popadnie. Ciekawe że VB-16 na dwóch CRKach emituje dokladnie tyle co mierzył Tonio. Jak coś nabyłem na tyle doświadczenia (metodą prób i błędów) w latarkach że już chyba bym sobie poradził z wydłubaniem tego sterownika. Ucze sie na błedach BTW przelutowałem R2 WH spowrotem na Q5WC. Żelazko, wykałaczki, i troche pewna reka czynią cuda z CREE i PCB.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

lennin pisze:przelutowałem R2 WH spowrotem na Q5WC.
o, i co, porownywales luksy swiezym nabytkiem?
Jak dostane jeszcze jednego takiego JET-a do przerobieniapostaram sie machnac szczegolowa instrukcje z fotkami jak wymienic w Jecie driverek...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

:| tego nie dałem rady. Najpierw była przekladka a miernik mam od wczoraj chyba.... Nic straconego bedzie testmiarodajny, dwa identyczne sterownik i inna dioda tylko podpieta. jak dostane nowy moduł do deree zobaczymy na tym przykladzie ile bedzie wiecej miedzy Q5 WC a R2 WG potem zobaczymy ile daje dołzenie kolejnych 200mA do 1A w diode. Sam jestem ciekaw czy WARTO!
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ