Czy możliwa jest modyfikacja Petzl Duo?

co i jak zrobiłem...
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Czy możliwa jest modyfikacja Petzl Duo?

Post autor: Bizon »

To mój pierwszy post tutaj.
Witam serdecznie.

Mam taki problem:
Używam Petzla Duo. Jest to wiekowy sprzęt, wyposażony w diody, i halogen. Bez żadnych wodotrysków, czyli przełącznik odpala albo halogen, albo diody. O ile z wersji diodowej jestem zadowolony, to halogen ostatnio zaczął mnie irytować. Jest prądożerny, i świeci jak umarłego d... . Potrzebuję czasem popracować ze światłem o porównywalnym zasięgu, nawet parę godzin, nie zawsze mogę zabrać zapas akumulatorków, a i ręce muszę mieć wolne. Nie chcę też rozstawać się z Petzlem, bo razem sporo przeszliśmy, i mam sentyment do "dziada" :)
Nie pozostaje nic innego, jak wywalić żarówkę, i wstawić coś innego. Dla mnie najlepszym wyjściem byłby przeszczep jakiegoś gotowego układu. Albowiem potrafię trzymać lutownicę, odróżniam plus, od minusa, i mam dwie zdrowe ręce, ale reszta niuansów to dla mnie czarna magia.
Latarka musi znosić ekstremalne temperatury, czasem pracuje w dużej wilgoci, czasem musi znosić drgania o dużej intensywności (Sprzęt wyburzeniowy). I to chyba tyle.
Z góry dzięki za wszelkie pomysły.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

możliwa jest:
1
2
niestety za dużo szczegółów to tu nie podali....
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Może zerknij na to, jako możliwe wyjście do ewentualnych modyfikacji:

http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 2&start=30
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

missieek, już zapomniałem, jak to daaawno było! Ciekawe, jak ona teraz świeci... :-)
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bizon »

Dzięki wielkie.
Faktycznie za dużo nie pokazali. :)
Zmierzę się chyba z tym co robił Calineczka, chyba że wcześniej znajdę jakiegoś dawcę organów z dobrym palnikiem...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Bizon, gdybyś chciał przerabiac tego starego Petzla to wrzuć temat na forum, można tam wcisnąć coś większej mocy ale trzeba wyprowadzić ciepło na zewnątrz...idea jest....
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bizon »

Calineczka. Właśnie chcę, i muszę go przerobić. Halogen fajnie świeci, ale przez chwilę. W mojej robocie, brak światła to kaplica.
Mocna dioda to więcej ciepła, i tu są schody albowiem muszę mieć zachowaną szczelność obudowy. Chyba żeby wystawić sam radiator szczelnie do obudowy, tyle że obudowa to zdaje się ABS. Mało klejów się do tego nadaje, a już "termo" całkiem odpada... Ciężki temat.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Bizon, robisz taki radiatorek ze słupkiem, moze być nagwintowany, tak, by słupek wszedł do czołówki od tylnej strony obudowy. Musisz ją rozwiercić, ale da się to spokojnie uszczelnić. Tak więc radiatorek odpowiedniej wielkości będzie z tyłu, słupek do którego przykleisz leda-w środku, w czołówce ;-)
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bizon »

Dobra. Kawałek pręta aluminium z gwintem jest. Radiator od starej grafiki też się znajdzie, i po spiłowaniu "nadmiaru" powinien ładnie pracować. Teraz co do środka? Poszukać 3w cree?
I rzeźbić coś takiego?
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 2&start=30
Czy lepiej kupić coś na necie, i zrobić przeszczep? Na Alledrogo takie badziewne latarki z diodą
można wyrwać za 30pln.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Bizon, bierz tego Petzla...
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bizon »

Biorę się za Petzla. Co tam zamontować żeby było jasno, i ekonomicznie?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Bizon, sprecyzuj jasno?
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bizon »

:zly: Hmmm... Jak biedny laik ma doprecyzować. Może tak.

Ideał
Tylko jak ja bym wyglądał z czymś takim na czole? :)

To może chociaż coś takiego da się wsadzić do tego Petzla.
Wystarczająco jasno

:)

Znalazłem coś takiego:
http://forum.speleo.pl/read.php?5,14022

Co to za dioda zamiast halogena?

Rozbebeszanie Petzl Duo
http://ukcaving.com/board/index.php?topic=7102.0
Awatar użytkownika
Ragrastin
Posty: 143
Rejestracja: piątek 11 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ragrastin »

Tak znalazłeś moją starą ofertę ja jednak się już tym nie zajmuje.

Najprościej proponuje XP-G o jakimś neutralnym odcieniu, soczewka 60* (do jaskiń) + sterownik na AMC i attiny 1A max. Jako magazynu ciepła używałem krążków miedzianych jednak max ile na dłuższą metę dało się w granicach rozsądku w diodę wpakować to było 500mA, wyższe tylko chwilowo. Możesz mieć trochę problemów z rozbebeszeniem tego czarnego plastiku w środku bez uszkodzenia przełącznika ale da się to zrobić przecinając w połowie uważając na blaszki, kolejny problem to ich zlutowanie - cyna zwykle się nie chwyta trzeba do tego hot aira mocno rozgrzać uprzednio papierem ściernym przejechane blaszki.

Polecałbym także wymianę kabla bo petzlówki lubią płonąć xD

Jakbyś miał jakieś pytania to proszę na mejla bo tutaj ostatnio rzadko mam czas zajrzeć...
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bizon »

Dzięki wielkie. Zaczynam zbierać towar.
ODPOWIEDZ