CHID - fakty i mity

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...

Co sądzisz o CHID?

Bawiłem się - polecam
8
28%
Bawiłem się - nie polecam
0
Brak głosów
Nie bawiłem się, ale chętnie bym się pobawił
18
62%
Nie bawiłem się i nie mam zamiaru się bawić
3
10%
 
Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Xkam pisze:sorry za OT ale co ma bycie studentem do tego? że kasy mało ja mam 16lat i jakoś nie narzekam :mrgreen:
no to skoro nie rozumiesz problemów tego typu u studenta to nie mamy o czym rozmawiać. Nie zrozumiesz skoro zakup palnika HID to dla Ciebie pesteczka. :evil: Wolał bym więcej takich komentarzy pod propozycjami wspólnych zakupów nie oglądać. :evil:
Xkam pisze:to nie jest niebezpieczne jak się tego używa z głową
To chyba dotyczy każdej dziedziny życia, prawda?
Xkam pisze:przeleciałem peło stron www i jeszcze się z tym niespotkałem
co nie znaczy że jak czegoś w internecie nie znajdziesz to to nie istnieje :razz:
Brat mojego znajomego przeżył eksplozję lampy wyładowczej dzięki temu, że nie było go w pomieszczeniu w którym świeciła. Kawałki szkła rozsypane w korytarzu o długości kilkunastu metrów. A lampa z projektora kinowego...
Xkam

Post autor: Xkam »

ok sorry zachowałem się jak gówniarz to sięwięcej nie powtórzy :mrgreen:
ale lampa projektora kinowego, a xenon samochodowy to duża różnica
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Xkam Wyczuwam w Twojej wypowiedzi nutke ironi...
Czy ja wiem czy duza roznica? I tu i to jest lampa wyladowcza oraz dosc dlugo pracuja, przy jednym wlaczeniu.
Calieczke, nie wiesz jak mocny jest wybuch, bo nie wiem co moze sie stac jesli wybuchnie mi to np w latarce.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Różnica niby spora ale powiedzmy że lepiej nie być przy takiej lampie gdy w czasie działania ciśnienie w środku rośnie kilkakrotnie i masz pecha bo ją uszkodzisz mechanicznie. Tak czy inaczej trochę więcej opanowania w rzucaniu dziwnymi tekstami Xkam odnośnie statusu materialnego etc. A tak troche z innej beczki... DNF ,bociek podobno na zlot miał odpalić lochę ponownie. Jestem ciekaw jak mu idzie. Czy trzeba będzie go troszkę zmobilizować? :cool:

EDIT///
Xkam pisze:...fake kto się z tym spotkał przeleciałem peło stron www i jeszcze się z tym niespotkałem
Ciekawe co strony na to :lol: :lol:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

Xkam pisze:to nie jest niebezpieczne jak się tego używa z głową, a nie przy zapłonie trzyma się palnik w ręku i na niego patrzy, a z tym waszym wybuchaniem palników to chyba jakiś fake kto się z tym spotkał przeleciałem peło stron www i jeszcze się z tym niespotkałem
Jakieś małe ryzyko zawsze jest, ale pewnie nie większe niż podczas np. używania ostrych narzędzi w kuchni (; Z resztą co prawda wpisów w ankiecie mało, ale jak na razie nie znalazł się nikt, kto by miał styczność i negatywne wrażenia.

http://allegro.pl/item393447537_hid_kse ... niej_.html - 150zł za parę, jest wersja z palnikiem H1 i H7

I tu pytanie do wyjadaczy - jaka jest różnica, do którego palnika łatwiej znaleźć/zrobić oprawę? Jak to się ma do D2R/D2S - to inne oznaczenie tego samego, czy to 4 kompletnie różne palniki?
Error 404: signature not found.
Xkam

Post autor: Xkam »

H7, H1 itd. są to zamieniki żarówek halogenowych H7, H1 itd. , a palniki D2S- do reflektorów soczewkowych, D2R do reflektorów bez soczewek,i obecnie najnowsze D4S które sa pozbawione całkowicie rtęci i te D2S, D2R, D4S są montowane tylko w fabrycznych lampach xenonowych
a najlepiej kupić soczewki xenonowe na allegro, wstawić tam palniki D2S i umocować w lampie no i oczywiście odpowiednio ustawić :wink:
ODPOWIEDZ