Zebralight czy Armytek

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

tomeksz68 pisze:Może cena 216zł z darmową wysyłką skusi Cię do kupna ;)
http://www.ebay.pl/itm/Ar...=item4ad99d0145
Zimna dioda i gorsza wersja sterownika.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Tak w pośpiechu przeglądałem bo coś dostawca internetu nie wywiązuje się z umowy, raz jest za chwilę brak połączenia i tak w kółko Macieju :kwasny:
Może w pozostałych przedmiotach ma inne modele ArmyTeka.
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Leander
Posty: 3
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leander »

Dostałem swojego ArmyTek Wizard PRO, i mam zagwozdkę. Kupowałem na allegro teraz za 319zł, teoretycznie wersja TIR 70:120, lecz napis na cylindrze przy soczewce jest "Wizard PRO Ultrabright & Wide". No i rzeczywiście świeci szeroko.

Szukałem w necie zdjęć, ale po pierwsze znalazłem już trzy różne oznaczenia czołówek - na jednym wersja Wide miała duży napis WIDE na "denku od strony soczewki", a na innym nie. Napisałem już do sprzedawcy czy nie zaszła pomyłka, ale wolę się utwierdzić w razie czego. Pech że na stronie producenta nawet zdjęcia są w na tyle małej rozdzielczości że ciężko odczytać co jest napisane pod soczewką...

Minus jest taki że czołówkę potrzebuję na wspin w góry, więc pożądany daleki zasięg nawet kosztem szerokości wiązki, którym chyba zebra bije na głowę Armyteka. Armytek z kolei ma jak dla mnie dużo bardziej ergonomiczną obsługę - lepszy guzik, lepsze przechodzenie między trybami etc. Dlatego osiołkowi w żłoby dano :-|
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Mam Wizarda w wersji nie-wide, widzę, że też jesteś z Warszawy, więc jakbyś chciał, to możemy porównać, lub możesz zmierzyć średnicę spota z jakiejś konkretnej odległości i wyliczyć kąt.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Leander
Posty: 3
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leander »

A jaki masz nadruk na czołówce?
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Wizard PRO constant brightness
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

Liro pisze:marmez, ja nie wprowadzam nikogo w błąd.
Cena tej Zebry jest praktycznie ta sama co tego Armyteka na 18650. Dlatego porównuję właśnie te lampy a nie inne.
Zachęcam do zakupu sensownej czołówki w tej cenie.
Wszystko super porównałeś na korzyść swojej Zebry H52w, tylko nic nie napisałeś o strumieniu świetlnym. Skoro mówisz, że porównywałeś latarki w podobnej cenie, to nieporozumieniem jest, że ta Zebra ma jedynie 280 lm - Armytek Wizard kilka razy więcej.
W dodatku większość zalet, które wypunktowałeś, to zalety wyimaginowane.
foka
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 10:44
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: foka »

witam serdecznie,
dziś większość Polaków stoi przed dylematem wyboru "jednego z jedenastu"..
a mnie przyszło się dodatkowo zmierzyć z /niełatwym/ wyborem między:

1. SPARK ST6-460NW XM-L T5 460lm
2. ArmyTek Wizard Pro v2 2015 XM-L2 T6 Warm
3. ZebraLight H600w MKII XM-L2 NW

Zastosowanie - głównie góry /wędrówki, jazda na rowerze/..
Budżet: nie chciałbym przekraczać 350zł /co w przypadku nr 3 , może być trudne do osiągnięcia/

Szanowne Grono.. pomożecie?

ps. Dziękuje za wszelkie opinie..
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Moim zdaniem pozycja nr. 2. Jest dość rozsądna cenowo, ma sporo światła.
1. Mało światła
3. Dość droga
Zastanów się na Skillhunt:
http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_131033.html
http://www.banggood.com/SKILHUNT-H02-Cr ... 28449.html
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Wizard [pro] do jazdy na rowerze ma dla mnie za małe skupienie, na rower po prostu preferował bym* większe skupienie, dlatego pewno Zebry czy coś innego z reflektorem lepiej by się sprawdziło. Do wędrowania Wizard ujdzie, ale też by mogło być ciut większe skupienie (choć nie musiało, bo gdy damy mocny tryb, czy boost na chwilę to widać dość daleko :) ). Wizard świeci szeroko, co jest świetne do grzebania, czytania, chodzenia, ale gdy trzeba zobaczyć dalej, to ideałem już to nie jest. Dlatego przyszłość mają czołółki z dwoma optykami, jak Nao, czy Kostka v3 :wink:

Pozdrawiam.

* - ostatnio na rowerze nie używam czołówki, bo jakoś bez niej mam dosyć światła z dwóch latarek jeżdżac wolno po znanym terenie :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

Tak, Wizard do naprawy samochodu jest świetny, na rowerze jeździłem z nią na czole i w sumie nie jest źle, ale trzeba stosować wysokie tryby przy szybszej jeździe. Dawał radę przy 40 km/h. Myślę, że przy montażu na kierownicy jeszcze lepiej się sprawdzi. Jednak przy najwyższym trybie zaczyna być nieprzyjemny dla przechodniów. Na rower do miasta najlepiej owalny kolimator.
foka
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 10:44
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: foka »

dzięki bardzo wszystkim za przemyślenia..

Skilhunt - zapoznam się z tematem

Nao niestety już wcześniej skreśliłem z listy - zależy mi na solidnej/pancernej obudowie..

Za Kostką przemawia i jakość wykonania i osiągi /oraz to, że to nasz rodzimy produkt:)/, jednak cena sprawia, że pozostaje nadal w strefie nieosiągalnej - na tę chwilę..

dzieki raz jeszcze za wpisy..
pozdrowienia
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

Czy ktoś modyfikował Wizarda ? Chodzi mi o wrzucenie innej optyki, tak żeby dopasować skupienie do preferencji. Jaki wymiary soczewki tam pasują ?
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
To może być ciężka sprawa pierścień trzymający uszczelnienie i optykę jest wprasowany w obudowę jak w latarkach Zebry. Chyba nikt nie będzie ryzykował takiego zabiegu. Chociaż na YouTubie jest film pokazujący demontaż takiego pierścienia i wymianę diody. Gdzieś mam zapisany link, jak coś mogę poszukać.
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

Panowie, czy jedyna różnica pomiędzy wersja pro i non pro jest związana z ilością trybów ?
Zastanawiam się czy warto dopłacać prawie 100zł za 1 tryb...
Czy w Wizardzie tryb 32lm będzie wystarczający do czytania książki ? Kolejny to 185lm i nie wiem czy to znowu nie będzie za dużo światła. Ewentualnie pozostaje modyfikacja, wrzucenie sterownika programowalnego, dopasowanie soczewki do własnych preferencji... ale to już wtedy robi się wtedy + 100zł oraz poświęcony własny czas.

Chciałbym używać tej czołówki do:
30% rower do doświetlenia najbliższych obiektów (na kierownicy mam bocialarke 720lm)
20% czytanie książki
20% piesze wycieczki
30% prace przydomowe

Teraz używam zmodyfikowanego Petzla Tikka XP (ok 180lm), ale chciałbym jakąś odmianę + stabilizację światła niezależnie od napięcia baterii.
ODPOWIEDZ