Zebralight czy Armytek

Oświetlenie montowane na głowie
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Powinna się sprawdzić. 32lm do czytania książki wystarcza. ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Tom.O Zastanów się może lepiej dołożyć parę złotych i kupić Zebrę? Rozkład światła super, mnogość i prostota zmiany trybów, nic nie trzeba przerabiać a i sterownik dużo bardziej wydajny niż w Wizardzie. Poczytaj na forum ktoś pisał, że Wizard lubi w nie kontrolowany sposób rozładowywać pozostawione w nim akumulatory. :|
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Co do rozkładu światła, to czy Zebra ma super czy nie, to zależy od zastosowania, dla mnie super, to ma Wizard właśnie.

Jeżeli chcesz modyfikować, to kup Skillhunt H02, łatwo się odkręca optykę, wymienia diodę itd.

Wymiana Sterownika w Wizardzie, to IMO tylko wymiana na gorszy. Obsługa, mnogość trybów, pamięć, i szybkość dostępu do każdego trybu w Wizardzie jest IMO o niebo lepsze od wszystkiego na jeden przycisk, co testowałem z Zebralight włącznie... No ale, co kto lubi. Ja szczęśliwie mam latarkę działającą, nić nie rozładowuje, nic nie wariuje, no ale ja mam wersję 1.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

tomeksz68 pisze:Witam
(...) sterownik dużo bardziej wydajny niż w Wizardzie. |
Skąd ten wniosek, że sterownik w Zebralight jest bardziej wydajny niż w Armytek?
Jakieś pomiary, link do takowych?


<edit>nazwa latarki
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
missieek pisze:
tomeksz68 pisze:Witam
(...) sterownik dużo bardziej wydajny niż w Wizardzie. |
Skąd ten wniosek, że sterownik w Zebralight jest bardziej wydajny niż w Armytek?
Jakieś pomiary, link do takowych?


<edit>nazwa latarki
Wystarczy porównać dane podane przez producentów Zebry i ArmyTeka. Wiem , wiem zaraz ktoś powie, że papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie, ale zawsze to coś. ;)
Oto porównanie:
ArmyTek Wizard Pro
Obrazek

ZebraLight H600F
Obrazek
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

tomeksz68 pisze:Wystarczy porównać dane podane przez producentów Zebry i ArmyTeka.
Wystarczy kilka chwil na forum i nieco wiedzy z podstawówki, by wiedzieć, że do wytworzenia 1000lm potrzeba ~3A i nawet najpojemniejszy obecnie aku 3350mAh nie da tylu przez więcej niż 1:10h :roll:
Przypomnę, że jest to forum techniczne i należy w sposób bardziej naukowy podchodzić do wszystkiego, co piszą producenci.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Już nic się nie odzywam... <milczek>
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Zebra podaje 2h w max, ale w nawiasie mamy PID, czyli kontrole temperatury, a więc startuje z 1020lm i obniża stopniowo do ok. 600lm i stąd mamy 2h :mrgreen: . Przy zimnym wietrze nie poświeci nawet godziny w max.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Wszyscy tylko max i max, niższe tryby też jeszcze są... ;)
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Może i ja wtrącę swoje 3 grosze. Po pół roku używania mogę z czystym sumieniem polecić Armyteka. Nabyłem Armytek Wizard Pro. Jestem zadowolony i z mocy i z rozkładu światła, wykonanie też nie pozostawia cienia niedbałości.

Jedyny minus to próg temp. przełączenia na niższy tryb. Latarka naprawdę mocno się nagrzewa zanim się obniży tryb, nagrzewa się do tego stopnia że nie idzie jej utrzymać w dłoni.
Everybody lies...
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

artur_n pisze:Może i ja wtrącę swoje 3 grosze. Po pół roku używania mogę z czystym sumieniem polecić Armyteka. Nabyłem Armytek Wizard Pro. Jestem zadowolony i z mocy i z rozkładu światła, wykonanie też nie pozostawia cienia niedbałości.
Artur,

Jeżeli chodzi o rozkład światła to nie jest za szeroko kosztem zasięgu ? Teraz mam przerobionego Petzla z soczewką o kącie 10* ale calkiem pokaźnym spillem. W Armytek wg. danych katalogowych jest 70* i spill na ponad 100... Na rower to się nada ?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Co do Armyteka Wizard XM-L2 i deklarowanych przez nich ilości lumenów, to wypada ona raczej blado w stosunku do dobrze zrobionego moda na XP-L:
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,61763.0.html

PS. Oczywiście lampki, do których porównano, to nie czołówki ale dają obraz naciągania parametrów przez producenta.
Sometimes darkness can show you the light
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

Bocian pisze: PS. Oczywiście lampki, do których porównano, to nie czołówki ale dają obraz naciągania parametrów przez producenta.
Bocian, a na ile lm oceniasz armyteka ? Sprawdzałeś możliwość potencjalnych modyfikacji, szczególnie optyki oraz diody... (uzycie kolimatora)
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Rozkład światła faktycznie jest szeroki i nadaje się do jakiś prac np. przy samochodzie które nie wymagają dużego zasięgu światła.

W moim guście nie nadaje się do jazdy rowerem.
Everybody lies...
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

A wg mnie zasięg w najwyższym trybie (ale nie turbo) pozwala na jazdę rowerem z prędkością 40 km/h. Niestety, przechodnie mogą być oślepiani.
ODPOWIEDZ