jakość nowego hostigu?

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

A ja nie mam dzisiaj "Idź do strony...". Nawet nie mogę sprawdzić co inni napisali na ten temat.
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
U mnie wszystko chodzi. Raz tylko stronę generowało 16s...
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Miałem kilka razy takie przymulenia że strona się niby wczytywała, ale nic nie szło. Po jakimś czasie odświeżyłem i wczytało się normalnie.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Dzisiaj kilka razy miałem tak że strona od razu wywalała 404, serwer jest nieosiągalny czy coś takiego. Po odświeżeniu szło. Nie ma ostatnio dnia żeby coś się nie psuło, nie żeby to jakoś przeszkadzało bo nie przeszkadza, ale myślę że nie wszystko działa tak jak powinno, kiedyś tak nie było. Następnym razem postaram się zapisać dokładną godzinę to będzie można porównać z logami :) Chyba że to ElSor coś dłubie :)

A tak btw, znalazłem dzisiaj to https://www.facebook.com/pages/swiatelk ... 5699726168

Czemu się nikt się nie pucuje że coś takiego jest oficjalnie? :) Nie wiem kto się tym zajmuje, ale tam gdzieś w opcjach można ustawić bezpośredni link typu "facebook.com/swiatelka"
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Manekinen pisze: Czemu się nikt się nie pucuje że coś takiego jest oficjalnie? :) Nie wiem kto się tym zajmuje, ale tam gdzieś w opcjach można ustawić bezpośredni link typu "facebook.com/swiatelka"
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15171

Już w listopadzie działała strona grupy.

A i linkiem /dziękuję za przypomnienie/ :

facebook.com/swiatelka

Też da się już wejść :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen pisze:Chyba że to ElSor coś dłubie :)
Coś dłubię ale niestety nie przy forum / hostingu.
Też mnie te zamuły zastanawiają, bo zazwyczaj jeśli są i wyczyszczę cache forum w panelu administracyjnym, to wszystko wraca do normy. Zdarzają się nieregularnie o różnych porach dnia i nocy. Trzeba by te logi dokładniej prześledzić.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Bardzo często występują tuż po północy. Myślałem, że to jakieś kopie zapasowe się robią. W ciągu dnia chyba ze dwa razy, ale to już jakiś czas temu, się zdarzyło, że strona generowała się koło 15s.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

ElSor robiłeś naprawe i optymalizacje bazy? Może o to chodzi? Jak nie no to migracja na phpbb3 powinna wiele usprawnić.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Optymalizację bazy robię od czasu do czasu, często przy okazji czyszczenia cache ale to raczej nie ma wpływu na zamulanie, bo samo czyszczenie cache pomaga.
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Ja mam inny problem: niektóre wątki nie oznaczają mi się jako przeczytane mimo kilkukrotnego ich przejrzenia. (Ale dam radę z tym żyć :) )
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Kiełek pisze:Ja mam inny problem: niektóre wątki nie oznaczają mi się jako przeczytane mimo kilkukrotnego ich przejrzenia. (Ale dam radę z tym żyć :) )
U mnie też się to zdarza. Muszę ręcznie kliknać "Oznacz forum/dział jako przeczytane", czy coś w tym stylu. Faktycznie da się z tym żyć :)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Dziś przez chwilę nie mogłem się połączyć z forum (niestety nie zerknąłem na szczegóły)... ale akurat w moim przypadku to pierwszy problem jaki odnotowałem na nowym hostingu.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Kiełek pisze:Ja mam inny problem: niektóre wątki nie oznaczają mi się jako przeczytane mimo kilkukrotnego ich przejrzenia. (Ale dam radę z tym żyć :) )
Nigdy mi się to nie zdarzyło.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Kiełek, to znaczy że na wcześniejszej stronie są jeszcze jakieś posty których nie widziałeś. Po prostu jak Cię nie było to nasmarowano 2 strony postów a Ty otworzyłeś tylko ostatnią :)
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Manekinen,
Takie było moje pierwsze podejrzenie, ale się nie sprawdziło.
Np. ten wątek: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15425 cały czas mi się pojawia w nieprzeczytanych. Obie strony wątku dawno przejrzałem.
ODPOWIEDZ