jakość nowego hostigu?

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

jakość nowego hostigu?

Post autor: Calineczka »

Witajcie.
Elsor przeniósł nam forum na unixstorm.org
Mam wrażenie, że po kilku dniach, gdzie to zwieszki można było tłumaczyć pracami Elsora, atakami botów indeksujących itp....że jest ciut za wolno.
Ot, środek nocy a tu:
Strona wygenerowana w 2,74 sekund. Zapytań do SQL: 16
Strona wygenerowana w 1,95 sekundy. Zapytań do SQL: 9


i to nie pojedyncze przypadki.
Jak to widzicie?
Elsor już uruchomił wersję testową na phpBB3 no ale na Przemie coś mulić zaczyna...
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Moje odczucie osobiste (nie mierzone niczym) jest takie że jest nieźle ale mogło by być znacznie lepiej :)
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

W nocy to hostingi lekko też nie mają - wtedy często lecą backupy ;-)

Osobiście nie odczułem ani pogorszenia ani polepszenia (Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ja dużo korzystamz forum przez telefon. Używam do tego Opera Mini i tu się trochę pogorszyła, podejrzewam, że to przeglądarka bardziej ma problem niż wina serwera, bo na innych mobilnych "pełnych" przeglądarkach jest nie źle. Niestety na kompie czasem lubi przymulić, zwłaszcza przy odświeżeniu strony. Jeszcze sprawdzę na innych DNS.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Elsor mówi, że forum jest atakowane przez boty, chyba poczekamy chwilę z oceną.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ataki botów nie są tak wielkie, jak podczas pierwszych 3 dni. Są co prawda większe niż użytkowników ale nie wiem na ile jest to normalne. Limity serwera mają bezpieczny margines a wczorajsze zamułki wynikały chyba ze starego cache, bo po jego wyczyszczeniu problem zniknął.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Działa to stabilnie. Nie odczuwam żadnych problemów.

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Everybody lies...
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Zarówno w domu jak i w pracy (różne kompy, przeglądarki i łącza) działa tak samo jak na starym hostingu.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Mi również działa bez zmian ogólnie. Zarówno na kompie jak i na tablecie. Choć czasem przy odświeżaniu potrafi zamulić, z tym że nie wiem czy to nie wina kompa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Wczoraj w pewnym momencie zamuliło, że strony wczytywały się kilkanaście sekund. Poza tym przypadkiem nie zauważyłem polepszenia czy pogorszenia. Działa tak jak ma działać.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Na początku faktycznie przez pierwsze dni potrafiło ładować stronę i 8 sekund, ale teraz jest już błyskawicznie i nareszcie wróciła nasza szukajka bez błędów SQL :)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Na kompie jest już dzisiaj OK. Śmiga jak za dobrych czasów, tylko wczoraj troszkę muliło.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Jeśli łączą się niechciane roboty to proponuję założyć pułapkę. Zły robot nie szanuje zasad robots.txt, włazi tam gdzie jest nieproszony, i dostaje blokadę IP na miesiąc. Dobry robot szanuje zasady i nigdy w pułapkę nie wpadnie. Stosowałem u siebie, nie dość że serwer ma lżej, transferu mniej zużyte, to i spamu mniej.

Trzeba też wleźć w logi serwera i sprawdzić czy nie zapisały się jakieś błędy lub podejrzane działania dokładnie o tej godzinie o której była zwiecha z wykonywaniem skryptów.
arekm pisze:W nocy to hostingi lekko też nie mają - wtedy często lecą backupy
Dokładnie, należy zajrzeć w listę backupów i sprawdzić o jakiej godzinie były tworzone, czy pokrywa się to w jakimś stopniu z tymi nocnymi zawiechami. Mogą to też być jakieś automatyczne optymalizacje bazy.

Ponadto podstawowa optymalizacja działania serwera, ustawić czas ważności mediów dla pamięci podręcznej przeglądarki (przede wszystkim skryptów i css, blokują one wyświetlenie się strony do czasu załadowania), włączenie kompresji dla transferu danych.

Po za tym jest ok, jeśli są zwiechy to po stronie serwera lub to ataki botów ale to wszystko idzie sprawdzić.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Nie zauważyłem problemów. Dla mnie działa OK.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Kiedy w PW klikam na "odpowiedz" albo "Cytuj", a robię to ostatnio bardzo często, to czasem mocno się przytnie

tu rekord chyba
Obrazek

ale takie po 8s też się zdarzają. Normalna praca z forum działa mi bez zarzutu.
ODPOWIEDZ