Czołówka na ryby do 50 zl

Oświetlenie montowane na głowie
zbyszek80
Posty: 11
Rejestracja: piątek 07 lip 2017, 20:53
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: zbyszek80 »

Latarkę chciałbym mieć do końca miesiąca a nie wiem czy z Ali zdąży przyjść.
Widziałem testy tych które pokazywałem na ruskim YT i na prawdę jak na moje potrzeby to na pewno wystarczy. Do tej pory miałem to "srebrne jajeczko" na zwykłe diody i dawała radę ale do grzebania przy aucie potrzebuję czegoś mocniejszego.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

to od razu soczewka 60 lub 90 bo świeci za wąsko miałem ja przed SH03. 90 TIR to pod maskę auta najlepsza
zbyszek80
Posty: 11
Rejestracja: piątek 07 lip 2017, 20:53
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: zbyszek80 »

Kupiłem z tej aukcji http://allegro.pl/latarka-czolowa-led-z ... 91482.html
I powiem, że jestem bardzo miło zaskoczony, świeci na prawdę super mocno i jasno, bardzo szeroko z bliska o co mi chodziło, na dalszą odległość ten punkt też jest odpowiedni a i można zmniejszyć i świecić na odległość więc dla mnie jest super jak za 30zł Może i te droższe są lepsze ale ja nie widzę powodów aby płacić ok 200zł za latarkę. Jak ktoś ma bardzo dużo pieniędzy i ma ochotę wydawać 200 na latarkę to oczywiście można.
Awatar użytkownika
a59
Posty: 36
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 19:35
Lokalizacja: TK

Post autor: a59 »

Taaaaa, i do tego w komplecie 2 baterie typu 18650 o pojemności 6800mAh.
No nie wiem, chyba, że to Twoja aukcja.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

O jaki szajs, plastik fantastik a dioda to pewnie w powietrzu wisi. No ale skoro sam wiesz lepiej co kupić to po kiego w ogóle na forum tematycznym pytasz.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

To się nazywa zawracanie ...piiii...! Wszędzie są tacy, którzy wiedzą lepiej... :-| i choćby skały srały. Szkoda tylko naszego czasu. Nie uważam się za specjalistę, ale jak ktoś pytam staram się pomóc na bazie jakichś tam własnych doświadczeń. Tutaj 4 strony pisania i co ? Pan z Sieradza wie lepiej!
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Miałem do czynienia z tymi wynalazkami z Allegro, dokładnie to z tą latarką: https://youtu.be/ibIcUsCeRjI?t=6m5s
Oczywiście dziura pod diodą, przeklikiwanie się przez wszystkie tryby. Trochę ją poprawiłem, ale i tak w końcu właścicielowi padła. Nie muszę mówić chyba, że jak porównałem ją do Olighta to światło z niej gdzieś się straciło.

Teraz zrobiłem prostą latarkę na AMC7135 i z neutralną diodą XP-G2 i sprawdza się w zupełności: https://youtu.be/CphEuzSqWUs?t=13m39s
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

viewtopic.php?t=16368 to, że wolałem ją oddać po kosztach przesyłki nie świadczy, że jestem taki hojny a co najwyżej o tym, że nie chciałem robić komukolwiek przykrości, że wydał XXzł na taki badziew. Dobry w tej lampce jest/był tylko pasek gumowy ale jego koszt w pasmanterii to najwyżej kilka zł. Cała reszta teoretycznie do poprawek/wymiany ale jest to albo niemożliwe albo zbyt drogie i czasochłonne.
zbyszek80 pisze:Może i te droższe są lepsze ale ja nie widzę powodów aby płacić ok 200zł za latarkę. Jak ktoś ma bardzo dużo pieniędzy i ma ochotę wydawać 200 na latarkę to oczywiście można.
Pewnie nie miałeś okazji zobaczyć "drogiej" a na pewno lepszej latarki ale gwarantuję, że gorszej od tej, co kupiłeś, nie miałem w rękach. Ja także nie mam ochoty przepłacać za latarki (za inne rzeczy także) i dlatego więcej nie kupię badziewia a tych drogich także nie kupię, bo mnie nie stać (topowe czołówki kosztują nawet ponad 3000zł).
Smuci tylko to, że rady kolegów dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem poszły na marne no ale czasem trzeba się na własnej skórze przekonać, że jednak "oni mieli rację".
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nie macie co się martwić. Latarka po niedługim czasie używania zdechnie, akumulatory padną i kolega znów wróci i może posłucha rad a jak nie to kupi kolejny badziew :) Właśnie takie osoby nakręcają rynek bubli bo wierzą, w to co piszą sprzedawcy.

Jestem ciekawy, czy autor tematu używa sprzętu do łowienia również z allegro, gdzie można dostać wędki po kilka zł i parametrach z kosmosu.
ILPT
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

skaktus pisze:Jestem ciekawy, czy autor tematu używa sprzętu do łowienia również z allegro, gdzie można dostać wędki po kilka zł i parametrach z kosmosu.
Autor tematu to sam stwierdził, że nie warto kupować coś co może paść w najmniej oczekiwanym momencie i zainwestował w Skilhunta, który pewnie posłuży mu kilka/kilkanaście lat.
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Po co atakować kolegę :( , nie siedzi tak głęboko w temacie przecież, ja bym polecił latarkę Eagle Eye x2 z opcją ładowania, do 100zł z baterią można na Olx czy w Sklepiku czasem pewnie znaleźć, do tego opaska na głowę za kilka złotych i zestawik cymes! :)
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
zbyszek80
Posty: 11
Rejestracja: piątek 07 lip 2017, 20:53
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: zbyszek80 »

Nie chcę cytować poszczególnych wypowiedzi a że są w podobnym tonie to odpowiem "zbiorczo"
Aukcja nie jest moja a i latarka jakoś odbiega od większości asortymentu.
W rzekome 6800mAh nie wierzę ale lepsze takie markowane 6800 niż zupełny no name 10000. Jak się "skończą" to kupię nowe. To nie jest tak, że mam wasze rady gdzieś i wiem lepiej. Po prostu chciałem kupić jakąś latarkę a kojarzyłem to forum więc myślę zapytam.
Ale skoro odpowiedzi nakierowują mnie na latarki za 150 + to ich nie kupię bo to dla mnie zdecydowanie za dużo. Nie używam latarki nagminnie do jakiegoś łazikowania abym potrzebował super sprzętu do ciężkich warunków. Była propozycja taniej latarki z Ali ale nie chciałem tyle czekać, a poza tym miała tylko ładowanie z usb a dla mnie sieciówka i samochodowa są bardziej praktyczne. Do tej pory miałem takie "srebrne jajeczko" i działa mi przynajmniej 7 lat ale chciałem coś mocniejszego i na akumulator. Na chwilę obecną kupiona latarka całkowicie zaspokaja moje potrzeby. Jeśli się zepsuje postaram się naprawić naprawić. Jeśli nie trudno to wtedy będę narzekał ale nie będę taki zły bo wydałem tylko 30zł. Cenię sobie wasze rady i gdybym miał więcej wolnej gotówki i częściej w różnych warunkach użytkował latarkę to pewnie bym kupił taką lepszą. Ale puki co do amatorskiego użycia kilka razy w roku ta zupełnie zaspokaja moje potrzeby. Jeśli będę kupował łożysko, czy łańcuch rozrządu do auto to wtedy będę starał kupić się możliwie najlepszą część na jaką mnie stać. A to jest tylko latarka do amatorskiego użytku.
Nie jestem autorem tego tematu ale tak wędki też mam z Allegro co nie znaczy, że najtańsze z super parametrami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

zbyszek80 pisze: W rzekome 6800mAh nie wierzę ale lepsze takie markowane 6800 niż zupełny no name 10000.
Markowe 6800 ? No masz panie dobre poczucie humoru ;) To markowe cudo przy dobrych lotach ma jakieś góra 1000 mAh a jak pokazało wiele testów i moje doświadczenie, często kończy się przy 400 - 500 mA. Na forum są ogniwa o realnej pojemności w granicach 3000 mAh i kosztują AŻ 10 zł.

Dobrze że latarka Ci odpowiada, jednak kupiłeś straszny badziew, który ma ogromne straty światła i może paść od tego że leży. Wystarczy trochę deszczu czy choćby wilgoci i może być po wszystkim. Wiem że używasz tego sporadycznie, ale chcę zobaczyć jak pomiędzy użytkowaniami będzie odstęp kilku tygodni i okaże się, że akumulator padł od tak sobie. Albo świecisz, nagle światło robi się niebieskie i po kilku sekundach po ledzie :mrgreen:

Powodzenia
ILPT
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Widać kolega jest bogaty :wink: , bo jak mawiają biednego nie stać na tanie rzeczy :razz:
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

zbyszek80 pisze: To nie jest tak, że mam wasze rady gdzieś i wiem lepiej
To posłuchaj mojej i nie używaj ładowania przez wbudowany port (czy to z sieci czy z auta) a możliwe, że unikniesz pożaru. Moja ładowarka sieciowa na szczęście nie wytrzymała chyba 3ciego wpięcia do gniazdka i "wybuchła" ale wcześniejszy pomiar wykazał dużo za wysokie napięcie jak dla ogniw. Oczywiście układu nadzorującego ładowanie w latarce brak a to w połączeniu z ogniwem bez zabezpieczeń (także tych podstawowych) może mieć fatalne skutki. Przykład z forum > viewtopic.php?p=139035#139035
ODPOWIEDZ