Wymiana XP-G na XM-L2 w Magicshine MJ-872

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Awatar użytkownika
arkulik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 11:28
Lokalizacja: białystok

Wymiana XP-G na XM-L2 w Magicshine MJ-872

Post autor: arkulik »

Witam, chciałbym dopytać przed wykonaniem modyfikacji bardziej doświadczonych użytkowników o kilka szczegółów otóż:

Kupiłem niedawno Magicshine MJ-872, i zastanawiam się nad wymianą diod CREE XP-G na XM-L2 głównie w związku z większą wydajnością tych diod. Charakteryzują się większą wartością strumienia świetlnego [lumeny] i niższym napięciem przewodzenia przy tym samym prądzie zasilania.

Są one zasilane prądowo więc niższe napięcie powinno przełożyć się na mniejszy pobór mocy układu.

Ich powierzchnia dwukrotnie większa niż diod XP-G = sprawdzić najpierw czy zmieszczą się w kolimatorach.

Czy planując taką modyfikację powinienem o czymś jeszcze pamiętać?

Pozdrawiam,
Artur
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Podłoże w lampie MJ-872 nie nadaje się do montażu XM-L/2. Przystosowane jest do XP-G/2. Możesz wymienić sobie LEDy na XP-G2, dostaniesz 20% więcej światła.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
arkulik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 11:28
Lokalizacja: białystok

Post autor: arkulik »

dzięki za tak szybką odpowiedź. Zostaje przekalkulowanie czy majstrowanie przy nowej lampce = utrata gwarancji warte jest dodatkowych 20%. Podzielę się efektami jeśli się skuszę (kwestia 2 tygodni).

Przy okazji:
Może będzie ktoś zainteresowany wymianą 3 diod XM-L2 T6 3C na sinkpadach 21mm na 4 XP-G2 o naturalnej barwie światłą?

Moje w pełni sprawne podłączane pod driver LED z Imax=2,8A łączny czas świecenia < 5 minut.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zawsze możesz się pokusić o wymianę MCPCB z diodami na takie przystosowane do XML + zmiana optyki, tylko pytanie czy dostaniesz to co chcesz ;)
ILPT
Awatar użytkownika
arkulik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 11:28
Lokalizacja: białystok

Post autor: arkulik »

Diody podmienić to żaden problem lutownica stożkowa, pęseta 2 minuty i po sprawie, w wymianę płytek i optyki trzeba zainwestować sporo więcej. O ile podmianę samych diod rozważam :D dodatkowe ok 100zł to wymianę kolimatora, sterownika, poprawienie odprowadzenia ciepła, może modyfikacje uszczelnienia w najbliższym czasie sobie odpuszczę, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro hehe.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

arkulik pisze:Przy okazji:
Może będzie ktoś zainteresowany wymianą 3 diod XM-L2 T6 3C na sinkpadach 21mm na 4 XP-G2 o naturalnej barwie światłą?
Mam XP-G2 o barwie 2B i 5A i w ramach wymiany mogę przylutować te ledy na MCPCB w miejsce seryjnych, bo troszkę przeraża mnie
arkulik pisze:Diody podmienić to żaden problem lutownica stożkowa, pęseta 2 minuty i po sprawie
Mogę też przy okazji spróbować lekko podkręcić prąd oczywiście poprawa termiki przy okazji byłaby zrobiona i ew inne niezbędne rzeczy. W razie czego zapraszam na PW.
ODPOWIEDZ