Robienie Latareczki LED

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Druciak

Robienie Latareczki LED

Post autor: Druciak »

Witam was koledzy jestem tutaj nowy. Ale z zaciekawieniem przewertowałem tematy na forum.
Potrzebuję małą pomoc odnośnie wyboru asortymentu do budowy latarki.

Potrzebuję silną latarkę o wąskim snopie tak aby dochodzil min. do 100 ,150m nie musi ono oświetlać wszystkiego do okoła wystarczy pkt. Świecenie krótko trwałe. Więc nie wymagam długiego świecenia ,lecz również to było by mile widziane.
I jeśli koledzy mogli by mi podać miejsca aby kupić jakąś taką zwykłą na allegro chińską latareczke i na niej stworzyć coś silnego.
Patrzyłem na diody Cree ale nie wiem jak dobrać dobrą soczewkę obudowę i diodę.
Aha i najlepiej wł. typu klik lub taki jak są żelowe na kabelku.
Obecnie mam latarke taktyczną Walthera i ma 40 lm ale to za słabiutkie.
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Witaj,

Nie do końca rozumiem, co chcesz zrobić / osiągnąć... Z Twojej wypowiedzi nie wynika, jaką kwotę chcesz wydać, czy możesz kupować za granicami naszego kraju, jak chcesz zasilać latarkę i jakiego rozmiaru (mniej wiecej oczywiście) chciałbyś aby była...

Sądząc z tego co piszesz, chciałbyś kupic coś i przerobić - moim zdaniem na Allegro będzie ciężko kupić odpowiednie body z dobrym reflektorem i resztę podzespołów. A z całą pewnością będzie drogo. Lepiej kupić części lub gotowy produkt (ewentualnie do lekkiej modyfikacji) na DX'ie. Lub gotową modyfikację od kogoś z forum kto specjalizuje sie w takich robótkach :) Będzie i taniej i znacznie efektywniej niz to co poskładasz z Allegro.

Jeśli świecenie punktowe na 100 - 150 metrów, to zapewne tylko jakieś laserki pozostają. Jeśli zas chodzi o latarkę która dość dobrze oświetli obiekty odległe o te 150 metrów, to żadna ze wskazywanych przez Ciebie (w pierwszym Twoim poście, tym w koszu) latarek nie ma moim zdaniem odpowiedniego reflektora by uzyskac taki efekt.

Jesli przewertowałeś forum jak piszesz, to powinienes juz się zorientować, że do uzyskania zasięgu potrzebna jest zarówno odpowiednia konstrukcja reflektora jak i moc swiatła. Zapewne uzycie soczewki może dodatkowo pomóc, ale soczewka to nie wszystko... Poszperaj na forum w poszukiwaniu latarek charakteryzowanych jako "Thrower" - coś z pewnościa Ci sie nawinie ;) Przykładowo TUTAJ znajdziesz kilka ciekawych propozycji (niskobudżetowych) i dyskusję na ten temat z ostatnich dni. A może powinieneś zainteresować się czymś takim (widziałem ją w działaniu, znakomity efekt) - ostatnio Calineczka sprzedawał na Allegro - Aukcja wprawdzie juz nieaktualna, ale autor tej wersji która była na Allegro zapewne podpowie Ci jak coś podobnego zrobić. A jak nie on, to parę innych osób też robiło różne modyfikacje tej latarki - opisy znajdziesz TUTAJ.

Zakładając najprostsze wyjście, czyli, że możesz i chcesz kupować tylko w Polsce, chciałbyś jak najmniejszą latarkę która dość mocno skupia, zasilać chciałbyś z najprostszego i najpowszechniej stosowanego źródełka czyli baterii / akumulatorów AA i chciałbys wydać jak najmniej pieniędzy (większość ludzi za pierwszym razem stawia sobie granicę 100 PLN) to pomyśl nad kupnem latareczki opisywanej w TYM wątku. Jeśli chciałbyś juz zmodyfikowana wersję zobacz TUTAJ i pogadaj bezpośrednio z autorem modyfikacji.
Pozdr.
Pikom
Druciak

Post autor: Druciak »

Lepsze było by zasilanie z akumulatorów lecz tak jak pisałem potrzebowałbym ją do świecenia ,krótkotrwałego powiedmzy 5 sekund. Wymiary takie jak latarki taktyczne.Z tym 150m to trochę przesadziłem ale tak do 100m Budżet tak jak pisałeś najlepiej do 100 zł.
Po prostu teraz mam latarke tak co ma 40lm i jest ciut słaba. Chyba ,że któryś z kolegów byłby w stanie coś zmajstrowac za nie duże pieniążki tak do 130 zł. I ile trwałby czas oczekiwania. Z zagranicy musiałbym poczytać jak się kupuję.
Pozdrawiam
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Zeby doswietlic obiekty w odleglosci 100m i miec wymiary mini latarki to...takie rzeczy tylko w erze :mrgreen:
Do sporego zasiego potrzeba duuuzy i gleboki reflektor...no teraz jak sa XR-C/XP-E to wystarczy 26mm ref SMO, ale to i tak nie bedzie wielkosci latarki podczepianej pod jakis karabinek.
Pozdrawiam
DNF
Druciak

Post autor: Druciak »

A jeżeli w wielkości latarki taktycznej. aby to ładnie świeciło to co byście proponowali? i ile by taka latareczka swiecila? i na jaki dystans? A jeśli zszedłbym z tego 150 m na jakieś 70m?
Ale najważniejszą alternatywą to było by aby szło to w przyzwoitej wiązce.
EDIT:
Chodzi mi o stworzenie czegoś na wzór tak jak są te latarki Fenix tylko czy w tym pułapie cenowym da się coś wykrzesać?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Da rade przy modułach D26 i gładkim reflektorze.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ