O zasadach i cenach w sklepiku

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

O zasadach i cenach w sklepiku

Post autor: Rysiu. »

Cen się nie powinno komentować ale przeginasz, bo sam osobiście tutaj na forum kupiłem ten PB nowy za 50zł a u ciebie używka za 70zł. Tu nie jest allegro-bis :evil:

[ElSor] wydzieliłem z http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14537
Ostatnio zmieniony czwartek 25 wrz 2014, 16:34 przez Rysiu., łącznie zmieniany 2 razy.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
kedziorro
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: kedziorro »

Muszę mieć z czego schodzić ;) Negocjacji nikt nie zabroni, a nie mam sklepu i sztywnych cen.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Rysiu. pisze:Cen się nie powinno komentować ale przeginasz, bo sam osobiście tutaj na forum kupiłem ten PB nowy za 50zł a u ciebie używka za 70zł. Tu nie jest allegro-bis :evil:
Nie znaczy to też że musi odrazu sprzedać za 15 zł.
ILPT
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Ok faktycznie zbyt gwałtownie zareagowałem bo ostatnio jestem uczulony na to bo takich akcji coraz więcej na różnych forach tzn. kupiłem x lat temu za tyle teraz chce tyle i to nic że nowy w sklepie to 1/2 tyle.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Wiadomo, że cenę dyktuje rynek ale jeśli będzie trzeba, to będę się starał aby administracja niejako pilnowała (lub też dawała możliwość innym osobom, np po poprzez takie wpisy), by można było uniknąć na naszym forum naciągania ew nieświadomych osób. W regulaminie jest zapis, iż "Ogólnodostępny Nasz Sklepik służy do koleżeńskiej wymiany kolekcjonerskiej a nie do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej." Koleżeńskie to wg mnie sprzedaż z prowizją bardziej za Colę niż cały 8-pak Coli, szczególnie, że sprzedawane jest coś tradycyjnego a nie customowy produkt.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

ElSor,
Jednak moim subiektywnym zdaniem wiele osób prowadzi tu "regularną sprzedaż swoich produktów", co jest moim zdaniem dobre, bo chyba tylko tu można nabyć wysokiej jakości produkty (latarki) w tak niskich cenach. Nie rozumiem tylko czemu jednym na to pozwalacie a innym nie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Faktycznie patrząc na oferty w sklepiku, można dojść do wniosku że regulamin jest łamany ;)
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ebola pisze:Nie rozumiem tylko czemu jednym na to pozwalacie a innym nie.
Też nie wiem nadal dlaczego regularna sprzedaż jest możliwa, mimo tego, że próby zrozumienia podejmowałem już dawno temu. Niemniej jednak taka sprzedaż (mimo łamania zasad obecnego regulaminu) nie krzywdzi w żaden sposób nieświadomych kupujących, przynajmniej w mojej ocenie.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Oj, chyba wywołałem przypadkowo mały sztorm :oops:

Proponuje przenieść dyskusje do osobnego tematu by nie zaśmiecać sklepiku.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Warto też, zauważyć, że niektórzy nabijają ekspresem wymaganą liczbę postów, aby zacząć niemal hurtowo handlować, i nie wnoszą wiele do bazy forum. Są też tacy, którzy sprzedają własną pracę, własny czas i pomysły przy składaniu lampek, jak również udzielają się w budowaniu forum. Już dawno to zauważyłem, ale uważam, że typowego handlarza każdy od razu pozna. Więc moim zdaniem niemożna wszystkich pakować do tego samego worka. Uważam też, że wszelkie próby zarobienia pierwszego miliona poprzez forum, powinny być tępione. Rozumiem, że każdy chce sobie w jakiś sposób zamortyzować swoje zakupy, ale marża jak w Mariocie to przesada. Na szczęście większość tu obecnych, to ludzie mniej lub bardziej oświeceni i pewnie nie dadzą się naciągnąć.
Faktem jest, że mamy tu kilka osób, które tylko handlują a ewentualne posty poza sklepikiem pojawiają się typowo na siłę, po kilku ostrzeżeniach od administracji i to jej moim zdaniem należy zostawić decyzję, co z takimi delikwentami. W sumie, to wszyscy tu jesteśmy gośćmi :)
Ostatnio zmieniony czwartek 25 wrz 2014, 16:43 przez Zbychur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

ElSor,
Także uważam że w forumowym sklepiku ceny nie są krzywdzące, choć jak sam napisałeś cenę produktu dyktuje rynek, więc jeśli ktoś zamieszcza coś po cenie widocznie wyższej to powinien mieć do tego prawo, a kupujący zdecyduje czy u niego nabyć towar czy też nie. Takie są podstawowe prawa demokracji, że każdy wszystko może lecz nic nie musi;)
Fakt offtop się zrobił, lecz mam nadzieję że wątek nie poleci do kosza.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Rysiu. pisze:Proponuje przenieść dyskusje do osobnego tematu by nie zaśmiecać sklepiku.
Także temat jest Twój. Dział myślę, że jest odpowiedni i udzielą się też osoby wyższą rangą i znajdziemy jakieś wspólne rozwiązanie, jednoznacznie określające kto i co może ...
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Mam kilka propozycji które sprawnie funkcjonują na innych forach i można by śmiało je i tutaj wprowadzić.

Ale opiszę je wieczorem bo właśnie jestem jedną nogą za drzwiami.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Ebola pisze:ElSor,
Także uważam że w forumowym sklepiku ceny nie są krzywdzące, choć jak sam napisałeś cenę produktu dyktuje rynek, więc jeśli ktoś zamieszcza coś po cenie widocznie wyższej to powinien mieć do tego prawo, a kupujący zdecyduje czy u niego nabyć towar czy też nie. Takie są podstawowe prawa demokracji, że każdy wszystko może lecz nic nie musi;)
Fakt offtop się zrobił, lecz mam nadzieję że wątek nie poleci do kosza.
Wolny rynek? Tak, każdy może założyć swój sklep, wystawić aukcję na allegro i tak dalej. A podstawowym prawem właścicieli/administratorów forum jest prawo do pogonienia handlarzy, którzy chcą zarobić korzystając z renomy forum. (uwaga ogólna, w konkretny spór się nie mieszam)

Pozdrawiam,
Kiełek
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

No więc z podpatrzonych regulaminów zdających egzamin na innych forach to można by zmienić kilka elementów i kilka dopisać, a oto moje propozycję.
- zmienić minimalną liczbę postów na 30 bo trudniej jest w takim wypadku napisać aż tyle bzdur tak by nikt się nie zorientował w jakim celu dąży użytkownik oraz ustalić minimalny staż na forum na 30dni
- użytkownicy którzy mają ciągłą ofertę sprzedaży typu modowane latarki, akcesoria lub mają własną działalność powinni zwrócić się do administracji w celu uzyskania statusy( potrzeba by utworzyć nową grupę z oddzielnym kolorem nicku), przy czym to administracja podejmuje decyzję opierając się np. na dotychczasowej aktywności
- użytkownicy nieposiadający statusu nazwijmy ich okazjonalnymi przy opisie przedmiotu muszą podać źródło pochodzenia przedmiotu, odpowiednio link do sklepu lub nick użytkownika forum na którym został nabyty.

Oczywiście potrzebny jest w tym momencie dialog na temat tych zmian co zaproponowałem.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ODPOWIEDZ