Duża moc za ok 1000 zł

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
R0b0
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 20:45
Lokalizacja: Siedlce

Duża moc za ok 1000 zł

Post autor: R0b0 »

Witam szanownych użytkowników.

Po Convoy'u M2 i Sky Ray King'u przyszła pora na sprzęt o dużo większej mocy.
Budżet to 1000 zł +/- 200zł.

Jeśli chodzi o wymagania:
- Moc powyżej 5000 lumenów (im więcej tym lepiej), czas pracy na baterii nieistotny.
- Nie musi mieć zasięgu powyżej 300m, interesuje mnie bardziej ściana światła na odległość 100-150m.
- Max 5 diod LED.
- Długość do 30 cm, waga do 1 kg (bez baterii).
- Zakup za granicą także wchodzi w grę (płatność przez Paypal).

Proszę o propozycje najlepiej z linkami do sklepów.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Do czego to ma być używane ? 5000 lumenów to sporo (mniej więcej tyle co ma auto na xenonie), może być tak że latarka da z siebie 5000 ale po 2 - 3 minutach zadziała zabezpieczenie termiczne, aby oddać tyle ciepła, musiała by być w ciągłym ruchu (rower) lub pod wodą, ewentualnie mieć bardzo dużą powierzchnię do oddawania ciepła. Podsumowując 5000 lumenów może być ciężkie do osiągnięcia, no chyba że zakupisz latarkę na palnik xenonowy o mocy 50-60 W.

PS-Canvoy i SRK miałeś po modach czy fabryczne ? O ile Canvoy to jeszcze, to SRK bez moda dość kiepska jest...
ILPT
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Właśnie też chciałem napisać, że taka moc, to albo xenon, albo na chwilkę. Albo jakiś DIY chłodzony cieczą, ale to raczej w 1200zł by się nie zmieściło ;) No i przy ledzie, to super zasięgu i tak by nie było, bo albo dużo diod, albo bardzo bardzo duży reflektor i jakaś supermocna (super duża) dioda.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
R0b0
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 20:45
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: R0b0 »

skaktus pisze:Do czego to ma być używane ? 5000 lumenów to sporo (mniej więcej tyle co ma auto na xenonie), może być tak że latarka da z siebie 5000 ale po 2 - 3 minutach zadziała zabezpieczenie termiczne, aby oddać tyle ciepła, musiała by być w ciągłym ruchu (rower) lub pod wodą, ewentualnie mieć bardzo dużą powierzchnię do oddawania ciepła. Podsumowując 5000 lumenów może być ciężkie do osiągnięcia, no chyba że zakupisz latarkę na palnik xenonowy o mocy 50-60 W.

PS-Canvoy i SRK miałeś po modach czy fabryczne ? O ile Canvoy to jeszcze, to SRK bez moda dość kiepska jest...
Tak obie były po modzie (ulepszeniu), Convoy M2 z kolimatorem bodajże 20 stopni plus poprawki termiczne ze standardowym napięciem (kupiony w PL). Natomiast SRK oprócz poprawek miał podwyższone napięcie( zakup Fasttech). Poprawki nie były wykonane przeze mnie

Potrzebna mi na wypady po lesie, rowerem czy też pieszo, a duża moc dlatego, że się uzależniłem od latarek. Wiem że latarka ledowa nie będzie w stanie świecić z mocą ponad 5 k lumenów cały czas, ale wystarczy te kilkaset sekund dla efektu wow, a potem zejście do ciągłego świecenia z mocą powiedzmy 3k lumenów.
Na Fasttechu widziałem latarki 1 diodowe o mocy 2750 lumenów (MT-G2), więc może jest coś na rynku z kilkoma takimi diodami w jednej obudowie. W Polskich sklepach nic nie znalazłem

@marmez
Nie potrzebuję dużego zasięgu, tak jak pisałem w pierwszym poście 100m wystarczy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Pomiędzy 3000lm a 5000lm na dystansie 100m praktycznie nie zobaczysz różnicy. Ja ci proponuję fenix TK-75. Mocno i daleko.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Zacznijmy od tego, że 5 diod XP-L/XM-L2 da powiedzmy 5000-5500lm minus straty na optyce. MT-G2 na razie są nowością w latarkach i nie ma raczej wieloledowców (pewnie głównie ze względu na dobór odpowiedniego sterownika i generowanego ciepła). 5000lm vs 3000lm (z Kinga) to dla oka nie jest jakaś kolosalna różnica i nie wiem czy warto wydawać tyle $ na dane katalogowe. Nawet gdybyś dostał takową latarkę, to na rower będzie ciężko ją zamontować ze względu na rozmiar.
Jedyne, co mi przychodzi na myśl to jakaś customka 3-4 x MT-G2 zasilana z min 6-9 ogniw (3S2P lub 3S3P) ale wątpię, że ktoś się podejmie takiego wyzwania w tej kwocie.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Jest coś takiego:
http://www.banggood.com/Niwalker-MiniMa ... rrency=USD

Na papierze 5233 lumenów.

Spadek jasności do 50% w czasie 3 minut.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

5x XM-L2 -> Acebeam X60
3x MT-G2 -> Acebeam X60M
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Fajne te latarki ale na rower się nie nadają :wink: Autor tematu musi skonfrontować wymogi vs realne możliwości. Przy okazji wyzbyć się efektu WOOW bo to do niczego nie prowadzi... :mrgreen:
ILPT
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Każda latarka o zakładanej mocy będzie duża i będzie trzeba robić specjalne mocowanie, to jest nie do uniknięcia.
Nawet king to już problem z montażem.
Jak się zrezygnuje z wożenia jej na rowerze to będzie gitara ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

A może napisz do midi-ego czy nie wystrugał by jeszcze jednego takiego potworka
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
R0b0
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 20:45
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: R0b0 »

@ElSor
Jednak ktoś się podjął zasilania z 6 ogniw 3S2P

Dzięki maciex93 za typ (3x MT-G2 -> Acebeam X60M), spełnia idealnie moje wymagania, do tego zejście do 4000 lumenów następuje po 4-5 minutach i leży idealnie w dłoni nie tak jak SRK który miał 4 baterie w szeregu w stosunku do 3 w X60M.
Dane techniczne na stronie producenta:
http://www.acebeam.com/acebeam-10000-lu ... EKxA2NZlWo


Znalazłem na aliexpress za $343.85 (1150 zł), więc mieści się w budżecie. Co myślicie o tym sklepie, bezpiecznie jest tam kupować.
http://www.aliexpress.com/item/ACEBEAM- ... 92115.html

Mam dwa pytania:
- Jak myślicie, ile z tych 10 k lumenów jest w rzeczywistości wyprodukować ta latarka przez te kilka minut. (wogóle brak na internecie jakichkolwiek przydatnych testów, recenzji).

- Słyszałem, że w przypadku wyboru przesyłki kurierem naliczany jest VAT i cło, akurat nie ma opcji przesyłki lotniczej, Natomiast przy wyborze wysyłki do UK pojawia się opcja:
Shipping Company e-EMS Free Shipping (to jest jakiś kurier czy poczta, jest szansa na unikniecie cła)


PS: Co do mocowania latarki na rowerze zawsze można pokombinować z bateriami w oddzielnym koszyczku podłączonymi bezpośrednio kabelkami do reflektora, ale takie zabawy to na przyszłość, jak znajdę odpowiedniego magika.

@Rysiu. Co do tego potworka midi'ego, myślę że ta latarka będzie świeciła mocniej i szerzej, ze względu na budowę diod MT-G2. Teraz tylko trzeba znaleźć odpowiedni sklep do zakupu, żeby obyło się bez problemów przy dostawie.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

R0b0 pisze: Mam dwa pytania:
- Jak myślicie, ile z tych 10 k lumenów jest w rzeczywistości wyprodukować ta latarka przez te kilka minut. (wogóle brak na internecie jakichkolwiek przydatnych testów, recenzji).
Powinno być blisko wartości producenta, a może nawet nieco lepiej. Acebeam raczej nie ściemnia.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Cła na latarki nie ma, w razie zatrzymania przez urząd dowalą vat.
Przy takich rozmiarach i wadze musisz vat wkalkulować w koszty, nawet przy zwykłej lotniczej przesyłce.
Aliexpress to platforma dla sprzedawców, akurat ten sprzedawca ma tylko 3 komentarze, jednak jest ochrona kupującego w razie gdy przedmiot nie dotrze, tak jak przy płatności paypal, ale mimo wszystko tu:
http://www.banggood.com/Supbeam-X60M-3C ... cgodZXsANw

z kodem BLF wychodzi 340.39$ i wyślą najprawdopodobniej zwykłą pocztą, nie kurierem.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

R0b0 pisze: - Jak myślicie, ile z tych 10 k lumenów jest w rzeczywistości wyprodukować ta latarka przez te kilka minut. (wogóle brak na internecie jakichkolwiek przydatnych testów, recenzji).
Nie sądzę aby diody były zasilane więcej jak 3A . Ilość produkowanego ciepła ogromna.
Latarka uzyska chwilowo 5,5k .
Aby uzyskać 10k trzeba by zasilić każdą z diod 5A - 6A.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
ODPOWIEDZ