Status przesyłki: Zatrzymanie przez urząd celny. Co robić?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Status przesyłki: Zatrzymanie przez urząd celny. Co robić?

Post autor: rafalklis »

Było już wspomniane w kilku miejscach, ale może w jednym temacie ktoś poradzi co robić w takim przypadku.
Czekać na list z urzędu? A może od razu wysłać mailem potwierdzenia zakupu? Jeśli tak to komu?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jeśli masz status "Zatrzymana przez UC" to wysyłasz im @. WER Zabrze to WERZabrze.DOZ@katowice.poczta-polska.pl Dołączasz do @ skany ekranu zawierające potwierdzenie zaplaty z PayPala oraz potwierdzenie zakupu łącznie z nr trackingu ze sklepu. Piszesz jaka jest zawartość paczki (po polsku), ilość i cenę. Na koncu podajesz swój adres i dopisujesz, że ew opłaty uiścisz listonoszce przy odbiorze przesyłki (chyba, że wolisz inaczej).
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ht=#164458
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Zawsze możesz zaczekać na od list od nich, czasem przesyłka jest zatrzymana, a później puszczają ją dalej.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Miałem zatrzymanie przez WER Zabrze i po 2h list opuścił placówkę, obeszło się bez opłat.
PK
Posty: 60
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PK »

Zatrzymanie przez urząd celny jeszcze o niczym nie świadczy. Jak pojawi się status "zatrzymano w cle" to możesz zacząć szykować dokumenty. W korespondencji z UC powołujesz się na nr. pozycji księgi magazynowej, czy jakoś tak. Numer ten otrzymasz w liście z urzędu, lub możesz do nich zadzwonić i poprosić o podanie go.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Czyli czekam na status:
"zatrzymano w cle" --> przesyłam na maila WERZabrze.DOZ@katowice.poczta-polska.pl skany ekranu zawierające potwierdzenie zaplaty z PayPala oraz potwierdzenie zakupu łącznie z nr trackingu ze sklepu. Piszesz jaka jest zawartość paczki (po polsku), ilość i cenę. Na końcu podajesz swój adres i dopisujesz, że ew opłaty uiścisz listonoszce przy odbiorze przesyłki.

A po cichu liczę, że paczkę puszczą bez dodatkowych formalności ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Status rzeczywiście pojawia się "Zatrzymanie przesyłki w cle", jeśli chcą przyjrzeć się sprawie z bliska :razz: Ja tam przesyłkę miałem o wartości <45 ojro więc wysłałem im wcześniej @ z niezbędnymi dokumentami, żeby przyśpieszyć odbiór.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Dokładnie - moja jedna przesyłeczka z htpc dwa razy trafila na cło ale odbyło się bez opłat, dlatego poczekaj na rozwój sytuacji.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Poczekaj na informację ze strony UC, nie śpiesz się z mailami.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Ja jak tylko się dowiedziałem o zatrzymaniu ( przyszedł też list z info) zadzwoniłem i uzyskałem informację, że wystarczy przesłać na maila dane o zakupie.
Ja im wysłałem na wer zabrze - werzabrze.doz@katowice.poczta-polska.pl

Dotyczy: pozycji Ks. Magazynowej xxxxxx

Witam.
W załączeniu przesyłam dokumenty dotyczące zakupu - przesyłki RBxxxxxxx tj. 1 sztuki latarki oraz 1 sztuki powerbank

1. Potwierdzenie zamówienia z Wallbuys wraz z numerem przesyłki nr RBxxxxxxxx oraz suma płatności xx USD.
2. Potwierdzenie zapłaty poprzez serwis Paypal.
3. Potwierdzenie obciążenia mojego konta z serwisu Paypal
4. Skan dowodu.

[ Dodano: 24 Listopad 2014, 13:04 ]
igi pisze:Dokładnie - moja jedna przesyłeczka z htpc dwa razy trafila na cło ale odbyło się bez opłat, dlatego poczekaj na rozwój sytuacji.
Czy będą opłaty to jest uzależnione od wartości, które właśnie sam musisz przedstawić.
Nic u Ciebie nie trafiło "na cło" skoro nic nie musiałeś wysyłać.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Status: "Zatrzymanie przez urząd celny"
Grzecznie czekasz na rozwój sytuacji, jest spora szansa że paczka do Ciebie dojdzie.

Status: "Zatrzymanie przesyłki w cle"
Nie ma szans by paczka do Ciebie dotarła bez wysyłki dokumentów. Nie tracisz czasu czekając na list i dzwonisz na pocztę przy WER w celu uzyskania numery księgi magazynowej. Następnie wysyłasz na stosowny e-mail potwierdzenie przelewy z karty/banku + zrzut zamówienia + dane z dowodu. Wszystko poza danymi w pdfach. Jeśli sprawnie wszystko załatwisz to jeszcze tego samego dnia zostanie zwolnione z cła i wysłane.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Dziękuje wszystkim za wsparcie. Macie po plusie ode mnie.
A tymczasem w Zabrzu: "Zwolnienie przesyłki przez urząd celny" :D
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Gdybyś się pośpieszył z mailem, do właśnie by Ci teraz naliczali opłaty :D
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jest takie powiedzonko ;) "nadgorliwość gorsza od faszyzmu", dlatego lepiej spokojnie poczekać na list i robić swoje.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Tym bardziej że list prawdopodobnie przyjdzie następnego dnia.
ODPOWIEDZ