Dobry i niekoniecznie drogi tablet

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Dobry i niekoniecznie drogi tablet

Post autor: ElSor »

Są tutaj różni spece od różnych "zabawek" dlatego zamiast przeszukiwać nieudolnie internet zapytam na swiatelkach o tablet.
Powiedzmy, że mam na ten cel max 1500zł.
Szukam tabletu 10" (raczej 8 nie chcę, choć może mnie ktoś przekona, że lepszy będzie mniejszy). Koniecznie musi mieć 3G/LTE (działające z Aero2) oraz rozdzielczość FHD lub lepszą. Działanie na baterii w trybie przeglądania internetu na 3G min 6-8h. Głośniki 2 i lepiej po obu stronach urządzenia w pozycji pionowej ale to już nie jest wymóg konieczny, podobnie jak i możliwość włożenia karty µSD. Przeznaczenie głownie oglądanie filmów, surfowanie po necie oraz czasami granie.

Wyniki moich poszukiwań to:
1 Kiano Intelect 10 . Taki miałem osobiście okazję testować podczas 2h konfiguracji nowo zakupionego, dla młodego dzieciaka. Właściwie to poza czasem działania na baterii przetestowałem większość istotnych rzeczy i nie znalazłem żadnych poważnych niedogodności. Cena też bardzo przyjemna, bo 800zł.
2 Lenovo Yoga 2 10" LTE . Cena prawie 2x wyższa ale i pojemniejszy aku (9600mAh) oraz procesor Intel atom 4 rdzeniowy a nie 2 rdzeniowy, jak u Kiano. Podstawka na filmikach/zdjęciach wydaje mi się być dużym udogodnieniem.
3 Toshiba Excite Pro AT10LE-A-107 . Tutaj dla odmiany inne procesory (szczególnie do grafiki). Firma też niejako ma większe doświadczenie w produkcji sprzętu komputerowego ale laptop szwagierki, mimo szanowania, po 2 latach wylądował "w koszu". Na plus na pewno zaliczył bym największą rozdzielczość 2560x1600, co powinno przełożyć się na przyjemność podczas oglądania różnych treści. Na minus niewątpliwie wypadnie złącze ładowarki, które to nie jest standardu USB. Minusem dla Toshiby jest też wersja Androida i to, że sprzęt swoją premierę miał ok rok temu ale może to wcale nie oznacza, że jest gorszy od poprzednich propozycji ?
4 ??

Co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego ?

EDIT:
Im więcej czytam, tym bardziej się przekonuję do Windowsa i w związku z tym dochodzą 2 opcje:
5 Lenovo Yoga 2 10" LTE sprzęt identyczny jak w p2 ale 400zł droższy i z windowsem
6Lenovo Mixx 2 tańszy od Yogi 2, większy dysk, 2 pełnowymiarowe porty USB i niższa cena ale okupione jest to gorszą baterią i czasem pracy, brakiem modemu oraz dosyć niepewnym (jak wynika z recenzji) połączeniem obu części razem.
Ostatnio zmieniony środa 17 gru 2014, 20:37 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Może nowy Nexus 9 ? Ja zbieram na niego ;) a pozatym , hybrydy są fajne właśnie mam przed sobą Lenovo Miix 2 z win8 .
Świetna sprawa a sam ekran bajka jak na tak niską cenę :mrgreen:
elektroda.pl
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

krzycho_, zaciekawiłeś mnie tym Lenovo mixx 2, bo z 1dnej strony jest Windows 8.1 i możliwość choćby odpalenia tego, co na laptopie ale z 2giej brak w nim 3G (w samym tablecie). Klawiatura ułatwiająca pisanie ale też bardzo niepewne łączenie obu części razem.
Nexus 9 za drogi jak dla mnie, ew 7 może by i był dobry ale to tylko 2" więcej niż mam w telefonie ;)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Kiano ma siostra, jest w miarę zadowolona.
Tablet od nowości miał problemy z ładowaniem i w związku z tym dwa razy trafiał na serwis.
Plus taki, że serwis w miarę szybko się z tym uwinął i rozwiązali problem, ale dopiero za drugim razem (pierwszy raz naprawa gniazda, drugi raz wymiana płyty głównej).
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
delux
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 20:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: delux »

Teclast X98 Air 3G może zainteresuje fajna zabawka. W chinach do kupienia za ok 220 usd, w polsce cena 1150zł z fa
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Co do rozmiaru tabletu, to mam 10 i do częstego noszenia i używania w podróży (np jako czytnik w autobusie) nie specjalnie się nadaje. Sam bym brał teraz raczej 8-ke. Paru osobom tak poleciłem i są zadowolone z 8-emek

Czyli jak głownie stacjonarnie to 10 a jak codzienne bieganie to brał bym jednak 8.

Co do marki to ja nie cierpię monopolistów, ale jednak samsung robi dobre tablety...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

delux, niby fajny ale na naszym rynku brak serwisu i pewnie awaria = długi czas oczekiwania na naprawę lub wymianę a to, jak się można domyśleć też ma nie tak małe znaczenie.
tty5150, 8" od Samsunga się znajdą ale ich cena raczej jest już poza limitem albo nie spełniają wszystkich moich oczekiwań niestety. Patrząc na np czas pracy lubię poznać ich realne wartości a nie "wyżyłowane" przez producenta.

krzycho_, czy na takim Lenovo Mixx 2 da radę odpalić np Atmel Studio i ew procka zaprogramować np Dragonem? Wiem, że to extremalne zastosowanie by było ale wiedział bym mniej więcej czego mogę oczekiwać od takiego "mixa".
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

tty5150, pozwolę się nie zgodzić co do uciążliwości rozmiarów dziesiątki. Eksploatuje dość intensywnie od 1,5 roku Samsunga galaxy tab 10.1 i nie chciał bym się zamienić na mniejszą wersje. Wkładam do plecaka czy do torby, nie ma najmniejszych problemów. Oczywiście wybór zależy od oczekiwań użytkownika.

Jeszcze parę słów na temat samsunga. Gdyby nie mułowate działanie systemu i brak bardziej cywilizowanego wyjścia mikroUSB, to nie miałbym zastrzeżeń. Często cały dzień włączone radio/muzyka, youtube parę godzin dziennie na minimalnym podświetleniu. Przy 12 godzinach pracy nieco brakuje wtedy energii... zawszę można się zaopatrzyć w jakiś dobry powerbank. Dwutygodniowego tableta kupiłem okazyjnie za 900zł, w tym czasie kosztował nieco więcej. Zawsze można szukać na rynku wtórnym w miarę świeżych urządzeń z gwarancją producenta.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Update w 1 poście.

Czytam czytam i Windows 8.1 wydaje się być strzałem w 10tkę. Właściwie mam na oku 2 modele z Lenovo (1 nieco zbyt drogi ale chyba wart dopłaty). Mixx 2 jest ciekawy ale podatność na rysy i niepewne połączenie tabletu z klawiaturą mnie nieco odrzuca. Na duży minus jest też brak wbudowanego 3G i żeby z tego móc korzystać trzeba będzie wziąć (mieć) ze sobą aż 3 (a może i 4) części. W modelu Yoga 2 bierzemy Taba i idziemy i o ile bateria ma > 60-80% to problemu nie będzie żadnego na 2 dniowym wypadzie bez gniazdka.
Mimo najwyższej ceny Yoga 2 z Windowsem wygrywa wg mojej opinii. Myślicie, że warto kupić ten tablet?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Jeżeli na tablecie Win8.1 działa tak jak na laptopach z Atomem, to IMHO nie warto.
System dobrze chodzi tylko na początku, a z czasem staje się ociężały.
Chyba, że wersja na tablety jest jakoś obcięta.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

PawelG. pisze:System dobrze chodzi tylko na początku, a z czasem staje się ociężały.
Podobne wrażenie odnoszę na telefonie z Androidem. Czyszczę co jakiś czas cache i nieco odzyskuję szybkości (mam roota). Dzięki rootowi mogę też zablokować reklamy, w windowsie adblock+ w przeglądarce powinien wystarczyć.
I tak przejście z Win7 na Win8.1 będzie chyba nieco "bolesne", bo 1wszy kontakt z 2 lata temu z W8 był niezbyt udany.
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

ElSor pisze:
PawelG. pisze:System dobrze chodzi tylko na początku, a z czasem staje się ociężały.
Podobne wrażenie odnoszę na telefonie z Androidem. [...]
To samo stwierdza większość użytkowników urządzeń z Androidem (w tym ja) Niestety, taka przypadłość tego systemu. Nieważne jak mocny telefon z biegiem czasu "zapycha się" i zwalnia.

Chciałbym się odnieść do rozmiaru tabletu. Podobnie jak koledzy powyżej optuję za rozmiarem 10 cali. Jeśli masz smartfona (4-5 cali), to uważam, że w takim przypadku kupowanie tabletu w rozmiarze 7-8 cali jest pozbawione sensu.
Tablet z ekranem 10 cali daje więcej mozliwości, a przy tym dalej jest bardzo mobilny.
Wszak 7-8 calowiec lepiej się nadaje jako czytnik książek (jest poręczniejszy), ale wg mnie na tym zalety się kończą
Przekonałem się o tym kiedy musiałem przeprowadzić na szybko prezentację a miałem pod ręką tylko tablet (z ekranem 10 cali). Tablet z hostem USB OTG (można do sprzętu podpinać wszystkie urządzenia korzystające z interfejsu USB) pendrive z danymi, myszka i wskaźnik Bluetooth i wyszło nawet nawet :wink:
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Veldrinn pisze: Wszak 7-8 calowiec lepiej się nadaje jako czytnik książek (jest poręczniejszy), ale wg mnie na tym zalety się kończą
A to według Ciebie :)
Bo według mnie jest całkiem inaczej :)
Nawet nie ósemka a 7 calowy tablet jest dla mnie wygodniejszy i najbardziej uniwersalny.
Mieści się w kieszeni i to zarówno marynarki jak jest na elegancko czy spodni bojówek jak jest na włóczęgowo. Służy mi do poczty, obsługi forów jak jestem w drodze, jako nawigacja w samochodzie , motocyklu i na polach czy w lasach. Jeżdżę często motocyklem a tam nie ma miejsca na wielkie przedmioty :), łaże po dziurach z wykrywaczem metalu, zarządzam serwerem u klienta, Nawiguję według starych map lub nowych nawigacyjnych. Oglądam filmy pod namiotem itp. itd.
Natomiast 10 calowy już się kompletnie nie sprawdza - za mało mobilny, za duży i niewygodny - a w domu wolę komputer od tableta :)

Tak że wszystko zależy od potrzeb :)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

ElSor miix 2 nie mój , miałe go tylko do zainstalowania i skonfigurowania softu.

Atmel studio bez problemu bo to zwykły pecet o architekturze x86 :)

3G rozwiązuje też najtańszy modem Huawei bo to Win czyli sterowniki do wszystkiego są bez problemu.
elektroda.pl
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Dodam od Siebie.

Używam Windows 8 obecnie 8.1

po dostosowaniu go [ dodanie menu start itp.] lepiej mi się na nim pracuje niż na windowsie 7.

Zresztą to Windows 7 trochę ulepszony. Jakiś większych zmian w jądrze systemu nie ma. :)
Wszystkie zmiany jakie zaszły są na +.
Szybciej się uruchamia/ nowe zarządzanie pamięcią Ram / itp.

Pracuje na dość starym sprzęcie z alhlonem x2 2.7 GHz.
Obecnie laptopy są wydajniejsze. :wink:
ODPOWIEDZ