Najlepsza czołówka na selekcję wg Was

Oświetlenie montowane na głowie
CezarCezar
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Najlepsza czołówka na selekcję wg Was

Post autor: CezarCezar »

Cześć!

Szukam pomocy. Wybieram się jesienią na selekcję do Wojsk Specjalnych. Szukam czołówki mieszczącej się w okolicach 250zł.
Co jest ważne i charakterystyczne- 5-6 jesiennych długich nocy marszu. Latarka musi zapewnić dobre oświetlenie do marszu po górach/lasach, nie rzadko poza ścieżkami (teren Bieszczado Podobny ;). Nie będę mógł zabrać zbyt wiele baterii. Prawdopodobnie 2 komplety max.

Myślałem o czymś z Petzla (np MYO), BlackDiamond (np STORM) lub Silva (której kompletnie nie znam).

Powiedzcie co wybrać? I o co chodzi z tą stabilizacją światła? Np w MYO na pudełku jest napisane, że w normalnym trybie świeci do 50h, a w trybie ConstantLightning powiedzmy 5h w optimum jeśli dobrze pamiętam.

Na co zwrócić uwagę i jakie latarki mają sens?


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Cezar
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Kup wytrzymałą, małą i lekką bo na podbiegach szlag cię trafi jak będzie lecieć z głowy.
Do tego jeśli baterie AA to litówki (dużo lżejsze).
Te parametry w stylu "Do 50m, do 100h itp" to możesz spokojnie przez dwa dzielić.
Najlepiej pomacaj w sklepie i zobaczysz co ci pasuje na głowę.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_131033.html W trybach < najwyższy starczy światła na długo i na pewno jest sprawniejsza i lepsza niż Myo. 1 aku 18650 pomieści więcej energii niż 3szt AA. W 2gim trybie będzie tak samo mocna jak Myo w MAX a poświeci ~6h z tą mocą.
Bez stabilizacji światło jest coraz słabsze i jeśli producent podaje np 50h, to po 10h może już go być za mało do chodzenia po znanej okolicy.
CezarCezar
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CezarCezar »

Dosyć ciężkie i duże wydaje się to bydle Skillhunt :)
W ogóle da się to dostać w PL? Pierwsze słyszę o tej firmie. Nie chce by też to światło ważyło zbyt wiele.

Dzięki za odpowiedzi! Czekam na więcej ;)
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

A może fenix hp12
http://latarki-fenix.pl/pl/p/Latarka-di ... olowka/669

Długi cza pracy. Lekka. Marka znana .

Dioda to cree xm-l2 [jest błąd w opisie]
http://www.fenixlight.com/ProductMore.a ... Sz1leVt-1s

Stabilizacja jest. Ogniwo 18650 . Można ładować i czasy są podane dla pojemnośći 2600 mAh a na rynku kupisz 3200mAh nawet.

Jak dobrze poszukasz to kupisz za 299zł. ;) lub za granicą jeszcze taniej.
http://www.fenix-store.com/fenix-hp12-led-headlamp/
CezarCezar
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CezarCezar »

Fajna opcja z tym Fenixem tylko jeszcze baterie do tego są drogie jak diabeł...

I co z tą stabilizacją- latarki z nią są dobre czy raczej złe i jest to diabli wymysł marketingu raczej?
Fenix wydaje się raczej pancerną ciekawą opcją faktycznie. Ale np Myo widzę, że TEORETYCZNIE świeci 50h w opcji 280lumenów. Fenix wydaje się, że wypada gorzej pod względem czasu świecenie... ALbo już kompletnie nic nie rozumiem :)
Nie zależy mi na turbo mocy 900 lm. Zazwyczaj wystarczała stara tikka xp2 choć faktycznie- brakowało mocy. Myślę, że 900lm to hardcore i nie potrzebuje takiego halogenu :)

Czas czas czas... długi czas świecenia. DObrego świecenia.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

I co z tą stabilizacją- latarki z nią są dobre czy raczej złe i jest to diabli wymysł marketingu raczej?
stabilizacja, czyli dioda świeci ze stałą jasnością niezależnie od napięcia na zasilaniu. Bez stabilizacji masz efekt latarki z żarówką, przez chwilę jasno a później coraz ciemniej. Zdecydowanie wymysł elektroników a nie marketingowców :roll:
Fajna opcja z tym Fenixem tylko jeszcze baterie do tego są drogie jak diabeł...
3400mAh są tańsze, niż 4 akumulatorki AA wysokiej klasy, a energii tyle samo :mrgreen:
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

W sklepiku są tanie ogniwa 18650.
Stabilizacja jest ważna bo dzięki niej masz tyle lumenów przez cały czas.Bez niej ilość światła maleje wraz z czasem.

Jak coś świeci 50h i daje 280lumenów to te lumeny będą tylko przez x minut a po kilku h będziesz mieć świeczkę .

Oczywiście dokupujesz ładowarkę i dwa ogniwa i masz na lata.
Ja za ogniwa i ładowarkę dałem około 40zł.
Jedno ogniwo ma około 1000 cykli ładowania.
Ostatnio zmieniony wtorek 14 kwie 2015, 17:18 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
CezarCezar
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CezarCezar »

Super, jeszcze jak to wygląda na przykladzie Fenixa- w danym trybie ma powiedzmy 10h świecenia (rozumiem, że jest to wraz z stabilizacją) - czy po tych 10h latarka zdycha czy jeszcze jest w stanie poświecić na jakimś trybie niższej mocy itp?

Ps. Przychodzi Wam coś do głowy co jeszcze miałoby czerwoną diodę w komplecie????
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

CezarCezar pisze:Super, jeszcze jak to wygląda na przykladzie Fenixa- w danym trybie ma powiedzmy 10h świecenia (rozumiem, że jest to wraz z stabilizacją) - czy po tych 10h latarka zdycha czy jeszcze jest w stanie poświecić na jakimś trybie niższej mocy itp.
Po 10 h czołówka przejdzie w niższy tryb. Ale długo już nie poświeci.
Bedzie sygnalizować zmianę baterii.

Przez te 10h światła będzie tyle samo.

Osobiście posiadam fenix hp30 i jako markę mogę polecić.
Ostatnio zmieniony wtorek 14 kwie 2015, 18:11 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jeszcze może być ewentualnie coś takiego:
http://www.banggood.com/Jetebeam-HC20-C ... 55529.html
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

michal1 pisze:Jeszcze może być ewentualnie coś takiego:
http://www.banggood.com/Jetebeam-HC20-C ... 55529.html
Dioda ma chłodzenie niewiele lepsze niż w chińskich zoomach, driver wisi w powietrzu a do tego są problemy ze stykiem plusa akumulatorka z resztą. W mojej opinii latarka ta jest warta max 40zł, może 50zł za napis "JetBeam".
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Przyjacielu żadna czołówka nie będzie dobra...

Zabiorą ją w pierwszy dzień.
Bez elektroniki.
Główny spammer tego Forum ;)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

ElSor, zmartwiłeś mnie, bo sam się nad nią zastanawiałem, a ktoś polecał.
ODPOWIEDZ