Czy warto kupować tanią suwmiarkę elektroniczną?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Czy warto kupować tanią suwmiarkę elektroniczną?

Post autor: piciex »

Witam,
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu suwmiarki elektronicznej do celów stricte latarkowych. Mam w domu zwykłą suwmiarkę, ale wyskalowaną do 30cm, co sprawia, że jest totalnie nieporęczna. Doczytałem żeby nie kupować plastikowych pseudo "carbon fiber" od majfrendów. OK, ale co z tymi z Allegro za 30zł? Niby są całe z nierdzewki, nawet obudowa elektoniki będzie z nierdzewki jak dołożymy parę złotych i szarpniemy się na 45zł. Tylko co to tak naprawdę jest warte. Nie chcę, żeby po obmierzeniu piątej, czy dziesiątej latarki suwmiarka dostała takich luzów, że będzie trzeba brać poprawkę 0,5mm. A może one 0,5mm błędu mają w standardzie? Ktoś testował te wynalazki?
Od razu mówię, że na myśl o wydaniu na suwmiarkę powyżej 50zł, to ta ogromna którą mam, staje się nagle jakaś poręczniejsza. ;)
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Mozemy zamienic sie , dam ci elektronika, za ta nieporeczna 30cm
Produkcja maxgear , nowa,
Ostatnio zmieniony piątek 23 paź 2015, 21:43 przez Jacekkg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jacekkg, ja uzupełniam braki w sprzęcie, a nie robie nowe. :mrgreen:
Potem będę rynny sznurkiem mierzył...
mlody911
Posty: 71
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Mielec

Post autor: mlody911 »

Nie warto - sprawdzone. Czasami zakupowiec uchciwi się na jakieś "wynalazki" i po roku (używane ~2 razy w tygodniu) dostają takich luzów, że nie są w stanie przejść wzorcowania.
Wykazują rozrzut na pomiarach płytek pomiarowych +/- 0,05mm. Robisz 5 pomiarów i każdy ma inną wartość. Oczywiście jeśli nie potrzebujesz takiej dokładności to możesz próbować.
Polecam firmę na "M", ale poza Twoją granicą finansową.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

No tego się właśnie obawiałem.
Jaką firmę na "M"? To co Jacekkg chciał zamienić? Sprawdzałem- to daleko za granicę nie wychodzi. ;)
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

piciex pisze:Jacekkg, ja uzupełniam braki w sprzęcie, a nie robie nowe. :mrgreen:
Potem będę rynny sznurkiem mierzył...
Mam w szufladzie (chyba) w pracy suwmiarkę:
http://allegro.pl/suwmiarka-elektronicz ... 27918.html

jeśli będziesz zainteresowany to dam znać w Poniedziałek czy mi się nie zawieruszyła. Użyta kilka razy raczej bez śladu rozładowała się bateria i leży, ja używam analogowej Mitutoyo. Jakościowo całkiem nieźle, do podstawowych pomiarów (utrzymanie ruchu) wystarcza.
Ewentualna cena w górnej granicy Twojego budżetu.

Firma na "M" to pewnie Mitutoyo.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

medyk81 pisze:Firma na "M" to pewnie Mitutoyo.

Ile :?: Za suwmiarkę? :-| To z czego one są srobione? Albo co Wy sobie nimi mierzycie za te pieniądze? :mrgreen:
medyk81 pisze:Mam w szufladzie (chyba) w pracy suwmiarkę:
http://allegro.pl/suwmiarka-elektronicz ... 27918.html

jeśli będziesz zainteresowany to dam znać w Poniedziałek czy mi się nie zawieruszyła.

Jeśli znajdziesz to reflekuję. W poniedziałek przyponę się na PW.
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

piciex pisze:
medyk81 pisze:Firma na "M" to pewnie Mitutoyo.

Ile :?: Za suwmiarkę? :-| To z czego one są srobione? Albo co Wy sobie nimi mierzycie za te pieniądze? :mrgreen:
medyk81 pisze:Mam w szufladzie (chyba) w pracy suwmiarkę:
http://allegro.pl/suwmiarka-elektronicz ... 27918.html

jeśli będziesz zainteresowany to dam znać w Poniedziałek czy mi się nie zawieruszyła.

Jeśli znajdziesz to reflekuję. W poniedziałek przyponę się na PW.
Podobnie reagują osoby, które słyszą ile może kosztować latarka :mrgreen: Moja żona nie wie i niech tak zostanie.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

medyk81 pisze:Moja żona nie wie i niech tak zostanie.
:mrgreen: :mrgreen:
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
light7
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 07:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: light7 »

U mnie w pracy używamy takiej http://www.kammar24.pl/mitutoyo-suwmiar ... 22702.html
Nie kalibrowana od nowości (5 lat), używana średnio 3 razy w tygodniu i jak do tej pory żadnych luzów.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

E tam, a ja od kilku lat mam suwmiarkę elektroniczną z lidla... za 24zł. Lubię z niej korzystać i korzystam za każdym razem jak mogę, bardzo często służy do trasowania lub nawet wykonuję miedzioryty z surowych pcb jak nie chce mi się bawić w trawienie. Owszem, po takim czasie i takim traktowaniu ma jakieś tam luzy i trzeba uważać w którym miejscu się mierzy i jak mocno zaciska szczęki, ale wyświetlacz pokazuje zawsze tyle ile powinien, bardzo rzadko "przeskoczy" o 0,01 czy 0,02, to wtedy trzeba wykonać zerowanie. Ale to chyba wina słabej baterii bo jeszcze jej nie wymieniałem a na wyświetlaczu już ledwie widać cyfry :D Do celów latarkowych tzn jakich? Chcesz toczyć jakieś detale które mają później pasować na wcisk?
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Manekinen, toczyć i wciskać- raczej nie. Mierzyć gwinty i dopasowywać wkęcane elementy-tak.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Jeśli nie będzie miała luzów to wystarczy. Bo jakaś lepsza to chyba powyżej stówki.

Bo np ta przytoczona wyżej za 75 http://allegro.pl/suwmiarka-elektronicz ... 27918.html to nie bardzo wiem czym się różni od mojej, po prostu cena wyżyłowana.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

A gdyby przypadkiem spadła na mnie okazja zakupu nieużywanej/leżakowanej Mitutoyo za 80zł to raczej się nie zastanawiać? :roll:
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Mitutoyo to znana marka, taki np Fluke w suwmiarkach. Gdy ma certyfikat kalibracji to cena rośnie razy parę ;) (nam certyfikat zbędny).

Sam bym chętnie kupił w dobrej cenie 300mm (niekoniecznie Mitutoyo). 150mm mam jaką toya czy coś - daje radę.

Taniocha
http://allegro.pl/suwmiarka-cyfrowa-mit ... 44521.html
ODPOWIEDZ