SolarStorm XT40

co i jak zrobiłem...
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

SolarStorm XT40

Post autor: sebaxgh »

Postanowiłem nieco poprawić chłodzenie w XT40, Niewiele mogę jeszcze powiedzieć o skuteczności, ale myślę, że będzie lepiej niż standardowo.

ObrazekObrazek

Po rozkręceniu jej od razu wpadł mi pomysł jak by można zrobić nieco lepsze odprowadzanie ciepła, gdyż w oryginale jest ono dość słabe.. styka się jedynie małą powierzchnią w 4 miejscach:

Obrazek

Postanowiłem włożyć 4 kawałki pręta miedzianego fi18x1,5cm (i to był chyba błąd bo lampka zrobiła się 2x cięższa) i umieścić je w widocznych miejscach, oczywiście po uprzednim wyszlifowaniu, rurka miedziana jako rozpórka, żeby wszystko dobrze przylegało, zestaw:

Obrazek

i już w lampce 3 z 4:

Obrazek

A oto efekt finalny, pasta termo oczywiście przy płytce z diodami i obudowie:

ObrazekObrazek

Co o czymś takim sądzicie ? jest sens trzymać tyle "złomu" w tej lampce ? W sumie to waga mi nie przeszkadza bo będzie cały czas na kierownicy, ale zastanawiam się czy aluminium nie było by lepsze.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Aluminium sporo lżejsze, warto byłoby usunąć anodyzację w latarce tam gdzie jest miejsce styku wałków. Można też nawiercić w kilku miejscach od spodu ( nie na wylot!) każdy z wałków - wtedy zwiększy się powierzchnia oddawania ciepła i zmniejszy waga ;)
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Waga w sumie mi nie przeszkadza, tylko martwi mnie czy to nie za duże obciążenie dla samej lampki. Chyba faktycznie będę musiał rozmontować i zeszlifować tę anodyzację, pewnie nawet jest tam gdzie płytka z diodami się styka z obudową..

Fajnie by było przetestować laserowym miernikiem ile i czy w ogóle taki mod coś daje, ale niestety nie posiadam takiego sprzętu
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

sebaxgh pisze:Fajnie by było przetestować laserowym miernikiem
Czym?
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Pewnie Koledze chodziło o luxmiarkę :)
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Prędzej podejrzewam, że pirometr ale i tak lepsza wtedy by była kamera termowizyjna. Jednak nic z tych przyrządów nie używa lasera do pomiaru.
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Widziałem takie laserowe mierniki temperatury, z odległości mierzy :P więc myślę że to był laser, bo tk to wyglądało ;) ogólnie żeby w miarę sensownie zmierzyć jaka była by różnica przed i po modzie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

sebaxgh pisze:Widziałem takie laserowe mierniki temperatury, z odległości mierzy :P więc myślę że to był laser, bo tk to wyglądało
Laser akurat tam tylko wskazuje miejsce, w którym mierzona jest temperatura. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pirometr
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

może i być, nie znam się na tym :P

A co do modowania lampki jeszcze jakieś sugestie ? Bo nie wiem czy jest sens się z tym bawić jeszcze.
ODPOWIEDZ