Czołówka - wyprawy

Oświetlenie montowane na głowie
Morales
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2016, 13:39
Lokalizacja: Stolica

Czołówka - wyprawy

Post autor: Morales »

Witam wszystkich forumowiczów,

Zdecydowałem się na napisanie tego postu (mojego pierwszego) gdyż jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi w opublikowanych dotąd postach.

Na potrzeby wypraw trakkingowych o różnym stopniu trudność, poszukuje zestawu dwóch czołówek:


A) Czołówka wiodąca (dla osoby prowadzącej grupę)

Coś lekkiego, co daje dużo światła i pozwala na stosunkowo długi czas użytkowania

B) Czołówka uzupełniająca (dla pozostałych członków grupy)

Coś lekkiego, o mniejszym zasięgu świecenia ale o równie długi czasie użytkowania, tańsza od czołówki wiodącej

Chciałbym aby obydwie czołówki mogły pracować na tych samych ogniwach (które razem z ładowarkę też będę musiał kupić).

Będę wdzięczny za sugestie, pomoc,

:padam:
Morales
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nic nie napisałeś o cenach a to chyba dosyć istotne.
Morales
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2016, 13:39
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Morales »

Racja.

A) Czołówka wiodąca - do ok. 350 zł
B) Czołówka uzupełniająca - do ok. 150 zł

+ ogniwka + ładowarka

:razz:
Morales
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Ja na swoje wyprawy wybrałem Nitecore HC30 - ma mi docelowo zastąpić latarkę oraz czołówkę. Mieści się w budżecie B). Posiada kilka wad ale zalety przeważają ;-). Z kuponem wychodzi około $35.

Jeśli koniecznie chcesz wydać więcej to możesz pomyśleć nad:
Zebralight H600w Mk II 18650 XM-L2 Headlamp Neutral White
http://www.zebralight.com/H600w-Mk-II-1 ... p_117.html
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nieco ciekawsze wg mnie od HC30 jest Skilhunt H02R dla przewodnika i H02 dla reszty z ciepłymi diodami. Cieplejsza dioda to zawsze przyjemniejszy odbiór tego, co jest oświetlane tymi lampkami.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Łaże czasem po Jurze i do tego celu wybrałem hc30. Wymieniłem tylko leda na taki z cieplejszym odcieniem i jak dla mnie super. Jest bardzo lekka, środkową taśmę zdemontowałem od razu. Ma dobrze dopasowany uchwyt w którym łatwo zmienia się kąt świecenia. Jeśli potrzeba oferuje spory zasięg i dużą moc, a pod nogi wystarcza 2 tryb na którym z dobrym ogniwem poświeci wiele godzin. Warto kupić ogniwa z zabezpieczeniem, ponieważ nie posiada typowego alarmu o niskim rozładowaniu.
Morales
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2016, 13:39
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Morales »

Którą z nadmienionych czołówek można będzie ściągnąć do końca lutego do Polski, możecie polecić jakieś sprawdzone źródełko?

A) Czołówka wiodąca
- Nitecore HC30 (model bardzo często rekomendowany na forum :mrgreen: )
- Skilhunt H02R
- Zebralight H600w Mk II 18650 XM-L2 Headlamp Neutral White

B) Czołówka uzupełniająca
- H02
- W tym budżecie dużego wyboru nie ma? :sad:

m.
Morales
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ośmielę się napisać, że zadnej do końca lutego nie dostaniesz, bo w Chinach mają nowy rok i wszystko się opóźni a poczta zapcha. Spóźniłeś się z zakupem o ok 1-2 tyg.
Najpewniejszy jest http://www.banggood.com/SKILHUNT-H02-Cr ... 28449.html z kodem 1SKH02 i http://www.banggood.com/SKILHUNT-H02R-C ... 44766.html z kodem SKH02R. Oczywiście z opcją Neutral White.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

HC30 niby sprzedają jako cool white tymczasem moja sztuka świeci delikatnie na ciepło, właśnie tak jak zazwyczaj oznacza się latarki Neutral White. Denerwuje tylko w beamshotcie mały artefakt w centralnym punkcie.
Ostatnio zmieniony środa 03 lut 2016, 16:46 przez hoka, łącznie zmieniany 1 raz.
majster
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: majster »

Hc30 nie ma zadnego zabezpieczenia ogniwa, a jak wyglada to w przypadku h02 i h02r??
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

W H02 zbija tryby i mruga.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

hc30 aktualnie 36 $ z kodem od max-a na Banggood.
Jest lżejsza niż Skilhunt, co do koloru diody - przerobiłem jedną z polecanych czołówek (podróbek) na ciepłego XM-L-a z wysokim CRI i wolę neutralna XM-L-kę z niższym CRI nawet - zobaczymy jak przyjdzie HC30 ale mam nadzieje, że barwa będzie mi odpowiadała.
W mojej obecnej czołówce oprócz ciepłej barwy przeszkadza mi waga =- tz. nie sam ciężar, czy wynikająca z tego niestabilność, bo z trzema paskami nie ma z tym kłopotu - tylko sama waga, po prostu po dłuższym czasie na głowie, marzę o tym aby ją ściągnąć :)
też mam zamiar zastąpić nią (HC30) Convoya s2+ i posiadana obecnie czołówkę.
wydaje mi się, że najlepsza byłaby Zebralight H600w, jednak cena trochę zaporowa.
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Dla wiodącej jeszcze wygląda fajnie XTAR H3 WARBOY:
http://www.banggood.com/XTAR-H3-WARBOY- ... 96151.html

Niecałe $32 z kuponem. Z tego co czytałem niektórzy bardziej chwalą niż HC30 (lepsza regulacja temp). Do tego spory throw.
Morales
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2016, 13:39
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Morales »

Czas się na coś zdecydować :razz:

Poszedł bym w ...
A) HC30
B) H02

Pytanie zasadnicze, czy powyższe czołówki są kompatybilne ze sobą i działają na tych samych ogniwach?

- Jeżeli tak to jakie rekomendujecie wraz z dobrą ładowarką.
- Macie jakieś polskie źródełko gdzie mógłbym kupić kpl? (Na Chiny, faktycznie się spóźniłem :( )

m.
Morales
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Morales pisze:Pytanie zasadnicze, czy powyższe czołówki są kompatybilne ze sobą i działają na tych samych ogniwach?
Tak, tego samego typu Li-Ion 18650 z zabezpieczeniem lub bez.
ODPOWIEDZ