Astrolux S1 CREE XPL 1600LM 7/4

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Astrolux S1 CREE XPL 1600LM 7/4

Post autor: alojzy »

Czy warto kupić takie światełko do sporadycznego używania. Czy jest to coś solidnego i nie spali się po roku? Proszę o opinie użytkowników tej latareczki
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Tej latarki nie ma rok na rynku także ciężko powiedzieć czy się nie spali po roku :)
M
My flashlight is smaller than yours...
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

One chyba w środku wykonane są tak samo jak Convye (chodzi mi o montaż). Dioda z Chin 15zł, sterownik 15zł, włącznik pewnie nie więcej jak 5-10zł. Robota? większość ludzi z forum jeżeli mieszkasz niedaleko pewnie pomoże za darmo, lub za "Bóg zapłać" ;). Ewentualnie dioda na miedzi lub sterownik z innymi trybami okolice 30zł. To się rzadko psuje ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ten sterownik z astroluxa jest trochę droższy niż te 15 zł: http://www.banggood.com/BLF-A6-A17DD-L- ... 09980.html

Dioda na miedzi z DTP to też koszt 30 zł
http://intl-outdoor.com/led-xpl-c-107_1 ... 2&sort=20a

Driver 25 dioda 30 do tego host 40 zl i jest około 100 zł.
Przy obecnej cenie tego astroluxa 120 zł warto rozważyć jego zakup jeśli komuś nie chce się samemu składać latarki.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Ok jestem z Lublina kto pomógł by w złożeniu światełka. Lub zrobił to za opłatą nie chce wodotrysków 3 tryby i styka. Astro teraz kosztuje 100 z groszami ale jeśli to w sumie tylko host to szkoda kasy. Lepiej kupić hosta convoy
http://m.banggood.com/Convoy-S2-1835016 ... 67462.html
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ten host jest na 18350.
Astroluxa na bg widziałem za 120 zł, mowa o wersji na 18650.
http://www.banggood.com/Astrolux-S1-CRE ... 12721.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 sie 2016, 08:37 przez smokuxx1987, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

To nie jest tylko host, to gotowa latarka:
http://m.banggood.com/Astrolux-S1-CREE- ... 12721.html
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Z Kodem 8A955D za 103 zł ten astro
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Tam zdaje się jest driver, który daje maksymalny prąd w diodę jaki tylko uda się wysiorbać z akumulatora, co nie służy ani jemu (aku), ani diodzie. Osobiście zamówiłem Astrolux-a S41 z tym lub podobnym driverem, ale będę go wymieniał od razu na niezawodnego Nanjg 105c.
modelarz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modelarz »

W trybie turbo faktycznie nie ma ograniczenia prądu ale przecież są jeszcze słabsze tryby.

Mam tą latarkę, z tym że jeszcze z nazwą blf a6 już prawie od roku i działa bardzo dobrze. Jest dioda na miedzianym podłoży, dobry sterownik z wieloma trybami. Tak że może to być ciekawa alternatywa dla modowanego convoya szczególnie jeżeli kosztuje około 100zł.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

modelarz pisze:W trybie turbo faktycznie nie ma ograniczenia prądu ale przecież są jeszcze słabsze tryby.
W innych (powyżej 350mA) są jeszcze gorsze piki prądowe w diodę niż w trybie turbo. Dioda tylko przez AMCka w tym driverze pracuje przy jakiejś sensownej sprawności i przy ogólnie dobrych warunkach dla całości. Mogę się założyć, że jakiś średni tryb np ~1A w tym sterowniku daje zauważalnie mniej światła niż AK47 na 3x 7135. Podobnie będzie przy każdym prądzie większym od 350mA.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Dodam jeszcze - to na przykładzie Astroluxa S41 - chociaż dioda faktycznie jest na miedzianym podłożu, to pasta termoprzewodząca bywa nałożona w fatalny sposób (widziałem egzemplarz, w który pokrywała może 20% podłoża). Zatem po zakupie takiego sprzętu warto go rozłożyć i sprawdzić co tam jest faktycznie zrobione.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Astrolux S01 to rebrand drugiej(poprawionej) wersji BLF A6 i o tej latarce napisano już chyba wszystko. Aktualnie w sprzedaży jest druga wersja S01, gdzie poprawili mocowanie klipsa - teraz jest minimalnie przesunięty i jest dodany rant, który zapobiega zsuwaniu klipsa po odkręceniu zakrętki.


Sam mam S01 od pół roku w pierwszej wersji z diodą w odcieniu 3D i według mnie jest to jedna z najlepszych budżetowych latarek 1x18560. Ma najlepsze UI z jakim miałem do czynienia - jest bardzo wygodne w użyciu, wszechstronne i konfigurowalne. Dobrze zestopniowane tryby, ukryte mrugacze rowerowe, pomiar napięcia ogniwa i można włączyć/wyłączyć pamięć ostatnio używanego trybu. Ma użyteczny moonlight (~0,3lm) i jednocześnie jest to najjaśniejsza fabryczna latarka na pojedyncze ogniwo 18650. Bez modyfikacji daje 1200-1300lm (ciepła dioda troche mniej), po zmostkowaniu sprężyny według pomiarów potrafi osiągać 1600lm OTF. Ja tego nie robiłem bo standardowa ilość światła jest dla mnie wystarczająca, a wolę mieć ten bezpiecznik w postaci sprężyny na wszelki wypadek. Oczywiście żeby ta latarka pokazała swoje możliwości trzeba użyć dobrych wysokoprądowych ogniw - polecane są Samsungi 30Q, sam używam LG HG2.
Jeśli chodzi o sterownik to ma 2 kanały: 1xAMC7135 na pierwszym i tranzystor FET na drugim. Został w całości zaprojektowany przez forum BLF, firmware napisała Toykeeper i kod jest w pełni otwarty i dostępny tu: BLF A6 firmware. Można sobie poczytać jak są zdefiniowane tryby, a jak ktoś ma programator to może jeszcze bardziej dostosować pod siebie. Generalnie AMC używany jest dla niskich trybów w celu osiągnięcia dużej wydajności (moonlight powinien działąć na dobrym ogniwe z 1,5mca - nie testowałem z oczywistych względów :P). Kanał FET to właściwie kluczowany PWM direct drive, więc w diodę faktycznie idzie tyle na ile pozwala rezystancja całkowita latarki. W stanie fabrycznym prąd ograniczają sprężynki. Z różnych pomiarów, po zmostkowaniu, w diodę idzie nawet ponad 5A na dobrym ogniwie. Osobiście nie uważam, żeby to w jakiś znaczący sposób wpływało na porządne ogniwa, które impulsowo mogą dostarczyć nawet 30A, zwłaszcza, że to przecież PWM, a turbo nie można używać za długo ze względu na ilość ciepła. Moja latarka szybko się rozgrzewa, co świadczy o dobrym chłodzeniu diody - nic nie poprawiałem w stosunku do fabrycznej wersji, ale jak ktoś mostkuje sprężyny to sprawdzenie pasty wskazane.
Gotowy sterownik można kupić na BG z kodem f65358 za 5$ : Astrolux S1 A17DD-L FET+1 2.8-4.35v 7/4 Modes Flashlight Driver. Jak nie chcecie kupować S1 to polecam chociaż wypróbować w jakimś Convoyu(dioda powinna być na miedzianym podłożu DTP) - UI pozytywnie zaskakuje.

Diagram wygląda na skomplikowany (bo są obie grupy pokazane - alternatywa na zielono) - ale jak się ma latarkę w ręce to wszystko wiadomo po pół minuty:

Obrazek

Opis/instrukcja do UI po angielsku: [URL=file:///C:/mm/temp_scrapbook/temp_sort/data/20160504155225/blf-a6.txt]BLF A6 UI[/URL]


Dioda w A6 i S1 jest na podłożu miedzianym DTP, dokładnie takim: BLF 16mm Copper MCPCB XPL XPE XPG Direct Thermal Path Circuit Board, inaczej by takich prądów nie wytrzymała. Myślę, że w stanie fabrycznym nie powinna szybko umrzeć, o ile nie była wadliwa, albo ktoś nie zapomniał pasty;) A jak ktoś mostkuje sprężynki to wie jak wymienić diodę i pewnie zrobi to na wyższy bin/model na długo przed tym jak dioda "zużyje się" termicznie :razz:
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Czy ten sterownik ma zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą i odwrotną polaryzacją?
Z informacji, które wyczytałem u nas na forum, w niskich trybach na sterownikach montowanych w Convoyach osiągniemy większą ilość światła, to prawda?
Tryb turbo zmienia się po 3 minutach?
W trybie TURBO jest nawet 5A, a w niższym trybie? (tj tym po turbo)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Turbo jest ograniczone czasowo, później przechodzi w tryb high, krótki klik i mamy znowu turbo na 45 sekund.

Nie ma zabezpieczenia termicznego, turbo jest ograniczone, a najwyższy tryb to 50% turbo czyli u mnie wyszło około 2.3A. Dla C8 to żaden problem.

Jest zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, przy 2.8V na ogniwie prąd jest progresywnie obniżany, kiedy osiągnie minimalny próg driver wyłączy latarkę.

Nie wiem jak jest z zabezpieczeniem przed odwrotną polaryzacją.

2 grupy trybów w jednej 7 w drugiej 4 tryby.

Możliwość włączenia pamięci ostatniego trybu.

Sterowanie up and down.

Przerwa w zasilaniu <0.5s tryb w górę.
Przerwa w zasilaniu>0.5s do 1.5s tryb w dół.
Przerwa w zasilaniu > 1.5 s reset do 1 trybu jeśli pamięć jest wyłączona.
Z trybu najniższego idąc w dół aktywujemy ukryte funkcje.

Dodatkowo ukryte opcje:
-Turbo (które normalnie jest dostępne w pętli )
-Stroboskop taktyczny 10 Hz
-Pomiar napięcia na ogniwie:
0 blinks: < 1% full (< 3.0V)
1 blink : 1% to 25% full (3.0V to 3.5V)
2 blinks: 25% to 50% full (3.5V to 3.8V)
3 blinks: 50% to 75% full (3.8V to 4.0V)
4 blinks: 75% to 100% full (4.0V to 4.2V)
5 blinks: > 100% full (> 4.2V)
- stroboskop rowerowy ( coś jak beacon, kilka szybkich błysków i chwila przerwy)

Dodatkowo 3 pierwsze tryby są realizowane na stabilizatorze, czyli na 3 pierwszych trybach mamy sprawność większą niż ze standardowego drivera stosowanego w convoyach nanjg 105C/D.
ODPOWIEDZ