Mocna czołówka do 200-250zł

Oświetlenie montowane na głowie
aston
Posty: 9
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Mocna czołówka do 200-250zł

Post autor: aston »

Witam Drogich Forumowiczów

Nieco ponad rok temu sprawiłem sobię czołówkę Mactronic Luna do nocnych wędrówek po lesie i radjów na orientrację. Z początku światło jakie emitowała wydawało się wystarczające, jednak z biegiem czasu stwierdzam, że przydałaby mi się mocniejsza latarka.
Przejrzałem forum i widzę, że podniesienie mocy nie obędzie się bez przejścia na zasilanie akumulatorami 18650. Także oprócz latarki czeka mnie inwestycja w akumulatory i ładowarkę do nich.
Jeżeli chodzi o "osiągi" latarki to najbardziej zależałoby mi na zauważalnie większym kącie świecenia niż w Lunie, większej ilości światła (Luna daje 140lm, myślę że 300-400lm w nowej byłoby ok). Oraz, w miarę możliwości, żeby dawała światło o ciepłej temperaturze barwowej (to jeden z czynników dla których zdecydowałem się na Lunę).

Chciałbym żeby cena całego zestawu (czołówka + 3 akumulatory + ładowarka) zamknęła się w kwocie 200, może 250 zł. Jakie polecacie modele dla takiej konfiguracji? Z opinii na forum widzę, że nienajgorsze są modele Nitecore HC30, Fenix HL50, Skillhunt H02. Może jeszcze jakieś przychodzą Wam do głowy?

A może zastosować trochę bardziej uniwersalne podejście - kupić tradycyjną latarkę Convoy S2+ i opaskę na głowę http://www.banggood.com/Convoy-Flashlight-Headband-Headlight-Band-For-18650-Flashlight-Black-p-967619.html?rmmds=search? Czy taka opaska sprawdza się w praktyce, czy latarka "ciąży" na głowie bardziej niż tradycyjna czołówka?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jak do chodzenia i rajdów na orientację to tylko czołówka, bo jest dużo wygodniejsza od ręcznej na "zwykłym" pasku. Jaka - odpowiedziałeś sobie sam już ew namieszam nieco i zaproponuję H03F, bo ma szeroko i wąsko, w zależności od potrzeb.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Też chodzę na rajdy i użwam głównie fenixa hp30.


Tobie zaproponował bym fenixa hp25r no ale z wysyłką i jednym ogniwem w zestawie to koszt 333zł w promocji. :mad:

No chyba,że ściąganie z zagranicy.


Firma ok. Gwarancja 5lat . Ogólne mogę polecić. Ceny niestety mają konkretne.

Skillhunt H02 też mam z racji tego,że dokupiłem sobie do mojej hp30 nowy pojemnik 4x18650 korzystam z niej, bo nie muszę często zmieniać baterii i starcza mi co najmniej do połowy trasy.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Nitecore HC30. Ja jestem bardzo zadowolony z rozkładu światła na rowerze, w turystyce czy podczas biegania. Chciałoby się tylko aby dłużej świeciła pełną mocą.
aston
Posty: 9
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: aston »

Dziękuję za wskazówki, mam z czego wybierać :)
Mam jeszcze dwa pytania. Jaka jest różnica pomiędzy modelami Skilhunt H02 a H02R? Wyczytałem, że pierwszy z nich ma soczewkę TIR a drugi reflektor. Jak to się przekłada na snop światła?
I drugi pytanie, natury praktycznej. Jak wygląda czas pracy na akumulatorze wspomnianych przez Was latarek? Czy deklaracje producentów pokrywają się z rzeczywiśtością?
syki
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 23:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: syki »

H02 świeci bardzo równomiernym światłem (rozproszonym) na bliższą odległość, a H02R z reflektorem posiada większy zasięg.
ODPOWIEDZ