Latarka Coleman

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Andrzejkr
Posty: 17
Rejestracja: piątek 29 lis 2013, 10:49
Lokalizacja: Radom

Latarka Coleman

Post autor: Andrzejkr »

Witam. Posiadam latarkę Coleman od 10 lat , która mi wiernie służy. Używana jest do pracy i w domu. Jak widać na zdjęciach czas i intensywne użytkowanie zrobiły swoje. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl o prostej modyfikacji tej latareczki. Wymiana szkła i diody. Wymagania mam znikome. Nie zależy mi na mocy. Ma po prostu świecić rozproszonym światłem do kilku metrów. Proszę o wskazówki jakie rozwiązanie zastosować. Dodam że średnica szkła to 20 mm.

Link do albumu : https://photos.google.com/album/AF1QipM ... 4x0fHcFYo5

PS . na Fotosiku :

http://www.fotosik.pl/u/andrzejkr/album/2391320
Ostatnio zmieniony czwartek 08 gru 2016, 14:43 przez Andrzejkr, łącznie zmieniany 2 razy.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

udostępnij album :)
Andrzejkr
Posty: 17
Rejestracja: piątek 29 lis 2013, 10:49
Lokalizacja: Radom

Post autor: Andrzejkr »

fxxx pisze:udostępnij album :)
nie wiem co spaprałem , bo zdjęcia Google mówią że jest udostępniony
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Latarka na 3 diodach 5 mm. Przy dobrych lotach daje z siebie jakieś 20 lumenów. Przeróbka może okazać się droższa od zakupu gotowego modelu. Aby przerobić latarkę potrzebujesz sterownika, piguły która odbierze ciepło z diody i lustra, bez tego nie ruszysz. Sam koszt tych przedmiotów to jakieś 30 - 40 zł. Za niewiele więcej kupisz coś gotowego, które dodatkowo zaświeci wielokrotnie mocniej - da z siebie nawet i 800 lumenów. Do tego będziesz miał różne tryby pracy.
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Za 40zł (10$) to już można w chinach dobre lampki zakupić na AA. Wg mnie nie warto cokolwiek przerabiać przy tej. Pomijając cenę to z niej nic sensownego się nie wydusi niskim nakładem pracy.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Potwierdzam, jak nie straszne ci zakupy u skośnookich, to np. na gearbest masz teraz promocję na s2+ na 2,1A za 9,99USD (czyli poniżej 42zł), do tego jakieś ogniwo i prosta ładowarka i poniżej 100zł masz zestaw bijący na głowę tą którą masz nawet w najsłabszym trybie.
Andrzejkr
Posty: 17
Rejestracja: piątek 29 lis 2013, 10:49
Lokalizacja: Radom

Post autor: Andrzejkr »

Dziękuję za wpisy. Lumenów potrzeba mi tyle co w Fenix E05. Tryb włącz/wyłącz.

Wracając do tematu będę wdzięczny za informacje o możliwościach (lub ich braku) modyfikacji przedmiotowej latarki polegających na:

1. Wymianie diody na podłożu fi 16 mm
2. Wymianie szkła fi 20 mm

Szkło mogę dorobić np. z poliwęglanu ,albo zastosować np. takie http://golite.pl/pl/latarki/57-szklo-do ... mi-ar.html
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

No tak, tylko zabawa jak dla mnie nieopłacalna. Dioda i sterownik do niej z przesyłkami w Polsce wyjdzie cię około 30-40zł. Do tego reflektor, przeróbki mechaniczne i już masz z 50zł.
Zamiast tego kupujesz:
http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_411562.html za 60zł
i ogniwo z forowego sklepiku za ~15-17zł z przesyłką i masz zestaw nie do pobicia w kwestji cena/jakość.
Andrzejkr
Posty: 17
Rejestracja: piątek 29 lis 2013, 10:49
Lokalizacja: Radom

Post autor: Andrzejkr »

Latarek mam kilka. Prędzej jedną z nich poddam kastracji do trybu LOW niż kupię kolejną .
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zatem kup co ci najbardziej pasuje i przerabiaj. Zacznij od dorobienia piguły i dopiero wtedy kupuj resztę.
ILPT
Andrzejkr
Posty: 17
Rejestracja: piątek 29 lis 2013, 10:49
Lokalizacja: Radom

Post autor: Andrzejkr »

skaktus pisze:Zacznij od dorobienia piguły i dopiero wtedy kupuj resztę.
Do diody np. Q5 przy prądzie 0,2 A też mam dorabiać pigułę ?
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Andrzejkr pisze:
skaktus pisze:Zacznij od dorobienia piguły i dopiero wtedy kupuj resztę.
Do diody np. Q5 przy prądzie 0,2 A też mam dorabiać pigułę ?
Z tego co orientuje się nie ma diody Q5, bardziej to jej bin, pewnie chodzi o: XR-E Q5
Andrzejkr
Posty: 17
Rejestracja: piątek 29 lis 2013, 10:49
Lokalizacja: Radom

Post autor: Andrzejkr »

Tak oczywiście CREE XR-E Q5.
ODPOWIEDZ