Taka ciekawostka UltraFire A10B

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

Taka ciekawostka UltraFire A10B

Post autor: anatol »

Witam.
Co o tym sądzicie cena chyba niezła.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Trochę straszy ten wąski reflektor, zapewne promień boczny będzie niewielki. No i już nie postoi na wyłączniku jak zwykła A10.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Jesli swieci tak samo jak A10 albo Small Sun ZY-C41 to super sprawa do swiecenia sobie pod nogi. Z reszta zamawiam taka wiec bedzie zbadana przezemnie organoleptycznie.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tryb HI oraz MID iloscia swiatla niewiele sie roznia od siebie, LO jak dla mnie ciut za mocny; tryb SOS - to porazka - blyska SOOSOOSOOSOO... Kolor jaki daje dioda jest zimny i o zielonkawej poswiecie.

Powloka nie wiem jak jest twarda ale ma odcien srebrny/tytanowy. Po zakupie trzeba oczywiscie calosc rozkrecic (dokrecic), umyc i nasmarowac gwinty i uszczelki (LED byl solidnie przyklejony).

Za ta cene mysle ze warto ;)
solo
Posty: 6
Rejestracja: sobota 03 paź 2009, 00:10
Lokalizacja: Słupsk / Tczew

Post autor: solo »

W pierwszym poście jaki tu pisze :) Witam Was Serdecznie ...

od prawie miesiąca posiadam A10B ... oto kilka stwierdzeń:

- jak była swieżynką można było zauważyć mrugania i dziwne spadki na jasności ,
- przycisk ciężko przełącza się pomiędzy trybami lub się blokuje
- faktycznie zamiast SOS mamy SOOS
- powłoka po kontakcie z innym metalem ulega rysowaniu
- wszystkie o ringi do wymiany ... o ring z pod szkiełka ( dzięki uwadze pewnego kolegi :) został umieszczony zamiast grubego ...zniszczonego oringa na tailcap-ie

reasumując ... latarka za jakość wykonania ma 5 w skali 10 stopniowej ale światła daje duzo jak na tak mały reflektor

wg mnie Jej plusem jest prosty wygląd ...mieści się wszędzie :)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Solo moje odpowiedzi podpowiedzi.

-wina przełącznika i tego jak jest lutowany. Możesz go też rozebrać i przesmarować styki (daje sie). To też pomoże ciężkie wciskanie sie oile mechanicznie nie jest partolony. Mozna tez pocynować cała płytkę drukowaną dookoła. Potem naprawdę mocno skręcić. W oryginale warto przyciąć cycek kapturka wyłącznika będzie łapał niżej i pewniej.
-SOS tak po prawdzie rzadko w którym DXowym sterowniku jest SOS ;)
-Powłoka no cóż za 13-14$ nie ma sie czego spodziewać. Romki też sie wycierają.
-Uszczelki oile nie zostały pocięte nasmarować wazeliną techniczna i gwinty. Ten pod szybką jest do wymiany bo sie zawija we wszystkie możliwe sposoby.

Za ta kasę naprawdę fajna latarka dla ludzi którzy sie nie przerażają koniecznością doprowadzenia jej do stanu używalności. W pełni rozbieralna prosta konstrukcja - to co lubię.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
solo
Posty: 6
Rejestracja: sobota 03 paź 2009, 00:10
Lokalizacja: Słupsk / Tczew

Post autor: solo »

dzięki za podpowiedzi ... cześć z tych porad już została zrealizowana ... latarka przy rozładowanym aku przechodzi na niższy tryb świecenia ... moze jest to wina przełącznika ( ale w to wątpie bo przy świeżym aku jest już ok )
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A jak stwierdzasz że zmienia tryb? mrugniecie widać czy po prostu słabiej świeci?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
RobFra
Posty: 15
Rejestracja: piątek 09 paź 2009, 17:36
Lokalizacja: Białystok

Taka mała recka

Post autor: RobFra »

Odgrzeję kotleta.

Mam jak w temacie. Nie będzie wielkich ochów i achów bo i często chwalona przy innych okazjach.
Jak za te pieniądze (tylko kilka razy większe od bazarowej z napyloną diodą) to:
- w środku dioda Cree + sterownik 5 trybów (to już warte min. 40zł)

* - zawsze startuje na Hi, ładne rozłożenie trybów ok. 0,9; 0,45; 0,05 A), szybkie strobo, DX'owski SOOS

- body wykonane poprawnie (materiał body, powłoka, gwinty itp - nie tnie oringów przy kolejnym rozkręcaniu/skręcaniu).
- szkiełko (szklane), oringi świecące (kolejne kilka zł na +)
- sprężynki dociskające akku na drive'rze i włączniku (akku nie lata i nie przełącza trybów)

Obecnie testuję ogniwo unprotected z baterii laptopowej. Padła mi elektronika więc rozebrałem baterię.
Przy ogniwie tuż po demontażu 3,83V świeciła ostro i nawet się grzała (ok. 0,9A z akku) - ciepła w ręce, ale do policzka można jeszcze śmiało docisnąć (czyli nie parzy). Ciepło ładnie idzie w dół latarki. Akumulator minimalnie ciepły.

Po 1h świecenia tryb Hi zmalał (jakoś powoli) bo z akku ssie ok. 0,5A przy 3,63V. I latarka nieco chłodniejsza.

Po 2h świecenia Hi 0,2A przy 3,26V - dalej można przełączyć między trybami choć bez strobo i SOOS. Latarka chłodna (zimna).

Mam już 2,75V i zginęła reszta trybów - tylko Hi 0,05A (czyli low).

Czyżby nie było zabezpieczenia przed rozładowaniem akku?


EDYTA 19 kwietnia

Ciąg dalszy testu na akku UltraFire 2600mAh:
10' - 0,9A - 4,11V - gorąca
20' - 0,9A - zapomniałem
40' - 0,86A - 3,98V
60' - 0,67A - 3,83V
90' - 0,61A - 3,76V - ciepła
120' - 0,54A - 3,70V
150' - 0,49A - 3,63V
180' - 0,10A - 3,04V - chłodna
Wszystkie tryby działają, ale trudniej się przełącza.
Czytam, czytam, będę ostry jak brzytwa
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

RobFra, masz diodę z wysokim Vf i/lub są straty na połączeniach, włączniku. Ewentualnie ogniwko ma duży spadek napięcia przy pobieranym większym prądzie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ