Opcje latarki s2+ ustawienia

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
demo1
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 18:30
Lokalizacja: Wawa

Opcje latarki s2+ ustawienia

Post autor: demo1 »

Słuchajcie mam latarkę convoy s2 lecz nie wiem jak ustawić jeden stały tryb, teraz gdy latarkę wyłączę i włączę ponownie to mruga , szaleje itd. a ja chcę ustawić jeden tryb

jak ją ustawić aby ZAWSZE po włączeniu lampka świeciła światłem najmocniejszym ?
Ostatnio zmieniony sobota 10 cze 2017, 14:01 przez demo1, łącznie zmieniany 4 razy.
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

Jakie masz tryby? Czy na najniższym po ok 5s 1 raz mruga?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ewentualnie powiedz gdzie kupiłeś (link), jeżeli nie będziesz w stanie powiedzieć jakie masz dokładnie tryby.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Po objawach można stwierdzić, że masz jakiś "fabryczny" sterownik a w takim nie można ustawić tylko 1 trybu. Jedynie wymiana sterownika na programowalny może tutaj rozwiązać problem, tudzież oddanie fabrycznego do odpowiedniej osoby z forum, zajmującej się przerabianiem sterowników.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Inaczej, przy "nieumiejętnym" zalaniu cyną fabrycznego drivera, który ma 3/5 grup, można ustawić jeden tryb, ale nie tędy droga ;)
demo1
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 18:30
Lokalizacja: Wawa

Post autor: demo1 »

Model który mam to Convoy S2+ LED Flashlight GRAY Cree XML2 U2 1B 940Lm 7135 x 6 2 Mode Groups

Może źle napisałem, po prostu chodzi o to że te tryby mi nie przeszkadzają niech ich będzie nawet 20 (Kiedyś się na pewno przydadzą). Chodzi mi o to aby tylko mi nie przeszkadzały w normalnym użytkowaniu latarki tzn. świecę sobie ciągłym światłem , wyłączę ją na chwilę, później chce włączyć ją z powrotem a tu zamiast tego ciągłego światła z przed chwili to mruga .

A więc jak ustawić aby po wyłączeniu i po ponownym włączeniu ustawiał się ten sam tryb z przed wyłączenia latarki czyli ostatni tryb używany ?
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

demo1 pisze:Model który mam to Convoy S2+ LED Flashlight GRAY Cree XML2 U2 1B 940Lm 7135 x 6 2 Mode Groups

Może źle napisałem, po prostu chodzi o to że te tryby mi nie przeszkadzają niech ich będzie nawet 20 (Kiedyś się na pewno przydadzą). Chodzi mi o to aby tylko mi nie przeszkadzały w normalnym użytkowaniu latarki tzn. świecę sobie ciągłym światłem , wyłączę ją na chwilę, później chce włączyć ją z powrotem a tu zamiast tego ciągłego światła z przed chwili to mruga .

A więc jak ustawić aby po wyłączeniu i po ponownym włączeniu ustawiał się ten sam tryb z przed wyłączenia latarki czyli ostatni tryb używany ?
Masz 2 banki trybów. Jeśli nie potrzebujesz strobo to włącz bank 1:

1. low 5%-mid 40%-high100%
2. low 5%-mid 40%-high100%-Strobe100%-SOS100%

Zmiana banków: włączasz latarkę, ustawiasz na najniższy tryb i po ok. 5s latarka mrugnie - wtedy ją wyłączasz. Od tego momentu masz bank 1.

Latarka zapamiętuje po ok 5s używany tryb. Jeśli będziesz klikać włącz/wyłącz szybciej to będzie się uruchamiał następny tryb.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ostatni tryb zapisuje się po kilku sekundach używania go, więc albo za szybko wyłączasz latarkę (podczas testowania) albo masz coś nie tak z włącznikiem i powoduje on "zakłócenia". Dodatkowo, w najniższym trybie, wyłączenie latarki (próba zmiany trybu) pomiędzy 5 a 6-7 sekundą powoduje zmianę grupy trybów i to jeszcze bardziej wkurza na co dzień.
Niemniej w sterownikach autorskich z naszego forum, często zapis ostatnio używanego trybu jest praktycznie natychmiastowy i nawet podczas "zabawy" nie ma z tym problemu a migacze to już w ogóle są "ukryte" i nie przeszkadzają. Zmiana grupy też nie odbywa się w tak przypadkowy sposób. Mnie także fabryczne sterowniki często wkurzały tym, że nie działały zgodnie z moimi oczekiwaniami.
demo1
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 18:30
Lokalizacja: Wawa

Post autor: demo1 »

Niestety jakoś nie mogę jej ustawić za każdym razem mryga mi zamiast świecić ciągłym ostatnio używanym światłem

apropo jak oceniacie tę latarkę o tych danych ? bo wiem że są do kupienia jeszcze z innymi trybami itd.

Czy możecie także mi powiedzieć co to jest za latarka o nazwie: Convoy S2+ Hard Oxygen EDC LED Flashlight Shell Host 18650 ? czym ona się różni od mojej ? jest lepsza od mojej ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

demo1, przydało by się trochę znajomości angielskiego / uważniejsze czytanie opisu, bo to nie jest latarka tylko obudowa, bez diody i sterownika.
demo1
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 18:30
Lokalizacja: Wawa

Post autor: demo1 »

Fakt sugerowałem się zdjęciami a nie opisami a dokładniej mi chodziło o tę zieloną gumkę diodę i sterownik, czym się różni od mojej wersji ?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Kolega wcześniej Ci już wspomniał że host jest pusty w środku. Elektronikę musisz dodać sam. Nie ma tam żadnego sterownika, diody itp. A gumkę można samemu wymienić na inny kolor.
demo1
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 18:30
Lokalizacja: Wawa

Post autor: demo1 »

a w czym ta gumka jest lepsza od czarnej ?
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Lepsza niczym, jedynie kwestia gustu.
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

demo1 pisze:Niestety jakoś nie mogę jej ustawić za każdym razem mryga mi zamiast świecić ciągłym ostatnio używanym światłem

apropo jak oceniacie tę latarkę o tych danych ? bo wiem że są do kupienia jeszcze z innymi trybami itd.

Czy możecie także mi powiedzieć co to jest za latarka o nazwie: Convoy S2+ Hard Oxygen EDC LED Flashlight Shell Host 18650 ? czym ona się różni od mojej ? jest lepsza od mojej ?
Jeszcze raz.
Zmiana trybów:
Włączasz - mryga :mrgreen: , przeskakujesz tryby do najniższego ciągłego (po SOS), czekasz ok 5 s i powinna mrugnąć (mryga?), powiedzmy w trakcie mrugnięcia wyłączasz latarkę. Włączasz i powinny być 3 tryby: niski-średni-wysoki (bez strobo i SOS).

Działa? jeśli nie to co jest inaczej niż w opisie?

Pamięć:
Włącz latarkę, przejdź do najwyższego trybu, zostaw włączoną ponad 5s (np 10s) i wyłącz. Włącz jeszcze raz - jest najmocniejszy tryb?

Pytanie dodatkowe - to mryganie to stroboskop czy coś innego np. słaba bateria.
ODPOWIEDZ