czołówka i ręczna

Oświetlenie montowane na głowie
stasiu1971
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 18:06
Lokalizacja: Katowice

czołówka i ręczna

Post autor: stasiu1971 »

Witam szanowne grono forumowiczów , mój syn (14lat) znalazł sobie hobby tzw Urbex , jako że na razie jest młody to pochodzę trochę z nim , więc szukam jakiś latarek , nie chcę za dużo na nie wydawać , bo nie wiadomo czy długo się będzie w to "bawił" , a przysłowiowa "latarka" zawsze się przyda , więc postanowiłem przeznaczyć na czołówkę i latarkę ręczną po 150 zł na sztukę , więc mam do wydania około 300 zł , czy możecie polecić coś w/w cenach , i czy można będzie przy tych latarkach nagrywać w ciemności kamerą sportową , z góry dziękuję za wszystkie sugestie i wypowiedzi , pozdrawiam.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

A rozwiązanie ręczniak i czołówka 2w1 wchodzi w grę?
Pozwoliłoby Ci to rozwinąć skrzydła i kupić coś na prawdę porządnego.
Wiecznie w drodze.
stasiu1971
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 18:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: stasiu1971 »

raczej zależało by mi na dwóch źródłach światła , po jednym dla osoby.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

W sklepiku jest sporo ofert modzonych światełek.
Cokolwiek na 18650 z dobrym odprowadzeniem ciepła, mające przynajmniej 2-3 tryby i 300-500 lumenów.

Pytałem o ręczną/czołówkę bo są latarki oferujące oba rozwiązania. Zerknij np na skilhunta. Wiem, że cena ciut przekracza założony budżet ale mozna poszukać w PRC lub używki.
Wiecznie w drodze.
stasiu1971
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 18:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: stasiu1971 »

powiem szczerze że nie wiedziałem że są takie latarki , myslałem o czymś takim , ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie
czołówka - HYBRID Tactikka+ Petzl , przykładowy link http://allegro.pl/latarka-czolowa-czolo ... 11989.html
ręczna - CONVOY S2+ przykładowy link http://allegro.pl/convoy-s2-latarka-na- ... 18088.html
jak myslicie czy to dobry wybór czy szukać czegoś innego , i tak jak wspominałem muszą być dwie latarki.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jeśli chciał byś kupić w Polsce to ta latarka jest warta polecenia http://www.bto.pl/produkt/60750/latarka-xtar-h3-warboy Może być używana jako czołówka i ręczna.
Convoy też jak najbardziej ok a ten PETZL raczej nie wart swojej ceny, taki Xtar zaświeci i mocniej i dłużej.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Czołówka:
https://www.banggood.com/SKILHUNT-H03-X ... endongling
cena z kodem: 111,31 zł

Latarka:
https://www.banggood.com/search/convoy- ... 0_p-1.html
cena z kodem: -20%

Bardzo dobry, niewielki zestaw.
stasiu1971
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 18:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: stasiu1971 »

jak będę kupował to tylko w Polsce , ta latarko czołowo-ręczna jakaś dziwna , jak tym świecić jak się ma jak w ręce ? trzeba ją trzymać pionowo , jak świeczkę ?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Wbrew pozorom jest bardzo wygodna i praktyczna, od kiedy ją mam to praktycznie innej nie używam :) Można ją postawić na równej powierzchni czy też przypiąć klipsem do paska plecaka czy paska spodni nie licząc oczywiście jako czołówki czy latarki ręcznej.
Zalinkowany wyżej Skilhunt jest bardziej popularny na forum ale ten Xtar wcale mu nie ustępuje no chyba że tym, że Skilhunt ma kilka wersji optyki.
stasiu1971
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 18:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: stasiu1971 »

Nie wiem , mi się wydaje bardzo nie poręczna do trzymania w ręce idąc i chcąc oświetlić drogę przed sobą , lub coś w ciemnych pomieszczeniach
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

To tylko kwestia przekonania się. Raczej lepszej czołówki jak taki Xtar czy Skilhunt czy też Nitecore HC30 w takich pieniądzach nie znajdziesz. dodatkowo zasilanie tych latarek czyli cylindryczne ogniwo Li-Ion jest obecnie chyba najwydajniejsze, maksymalna pojemność to około 3500mAh gdzie przy paluszkach AA było by to ze 4 sztuki lub więcej. Takie ogniwa mające dobre parametry można kupić na naszym forum za około 10zł + przesyłka, do tego jakaś prosta ładowarka i będzie świetny zestaw do wszystkiego.
Dobrze by było jakbyś przed kupnem sprawdził osobiście jak taka latarka się sprawuje, ja kupiłem trochę w ciemno i się nie zawiodłem. Jedynie do prac na bliskiej odległości czyli w granicach 1m lepsza by była latarka z soczewką rozpraszającą np. typu TIR czyli "plaster miodu" o kącie 30 - 60 stopni dzięki czemu rozkład światła będzie szerszy i równomierny ale przez to będzie mniejszy zasięg niż w przypadku reflektora.
stasiu1971
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 18:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: stasiu1971 »

Panowie a co możecie powiedzieć na temat takiego "chińczyka" , pewnie parametry napisane można włożyć miedzy bajki , ale co to może być warte http://allegro.pl/zestaw-latarka-czolow ... 94689.html
raptofil
Posty: 15
Rejestracja: sobota 04 lut 2017, 13:40
Lokalizacja: Chełm

Post autor: raptofil »

W biedronce to coś możesz taniej wyrwać ;) barwa światła trupioniebieska, mocne skupienie światła, wiec na bliskie odległości odpada, słabe ogniwa, brak żadnego chłodzenia diody, wykonanie średnio-złe.

Warte jest tyle że jako tako będzie działać, ale nie wiadomo jak długo. A jak nie miałeś styczności z dobrymi latarkami to efekt "łał" murowany.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Tylko właśnie może zgasnąć w każdym momencie z powodu przegrzania się diod. Już był tu niedawno podobny temat tylko człowiek został obdarowany chyba takim samym sprzęt i padł bardzo szybko i następnie zakupił Skilhunta. Za cenę takiego nietrafionego zakupu będziesz miał już dobre ogniwo z ładowarką ale kto bogatemu zabroni testować jednorazówki. :)
viewtopic.php?t=21606
stasiu1971
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 18:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: stasiu1971 »

powtórzę tylko że latarka będzie wykorzystywana okazjonalnie do pochodzenia po "urbex-ie" pewnie z 2 - 3 razy w miesiącu po kilkadziesiąt minut , ale z drugiej strony nie chciał bym kupić kompletnego chłamu , dodam że mam jednego "ręczniaka" z biedry za 4 zł i tfu tfu tfu , działa od 3 lat spokojnie oświetla mi garaż który mam 70 metrów od mieszkania , ale chodzenie z tym po piwnicach urbeksowych było średnio jasne ;)
ODPOWIEDZ