rozebraniem Boruit RJ - 02

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

rozebraniem Boruit RJ - 02

Post autor: Calineczka »

Witam :-)
Padła mi ta fajna czołówka....wyraźnie widać jakiś zimny lut, przerywa przy naciskaniu switcha, mruga...
Jak ją rozebrać?
Oglądałem

Obrazek

z

http://budgetlightforum.com/node/48353

ale niewiele mi to pomogło.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jest na wcisk więc łatwo nie będzie raczej. Będzie trzeba pierścień podgrzać i tubę schłodzić (choć to dużo nie da) a do tego, przez twardą gumę, np kluczem do rur, próbować kręcić pierścieniem i przy okazji go zsuwać z tuby. Na początku można ew tylko podgrzać lub/i schłodzić, bo coś widać w miejscu styku i może jest to jakiś klej.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki Elsor. Poddałem się.....stukałem, męczyłem....bez skutku...
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

ja rozbierałem tak w imadło zakładamy klucz francuski i ciągniemy pomagając sporym młotkiem.
składając dekielek położyłem na kuchence elektrycznej jak się rozgrzało /trochę się plastik przytopił / na korpus pomagając sobie młotkiem przez aluminium trzeba użyć dużej siły ale się nic nie uszkodziło tylko wizualnie :D
Na 1000% to jakaś prasa hydrauliczna zaciskała bo tolerancja 0.01 mm masakra
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Jest jakiś sposób dostania się do microswitch'a bez rozbebeszania obudowy? Poleżała dłuższy czas w szufladzie. I niestety zaczął szwankować włącznik. Tak sam od siebie.
ODPOWIEDZ