Poszukuję laptopa.

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Poszukuję laptopa.

Post autor: pier »

Witam.

Chciałbym kupić dobrego laptopa a więc potrzebuję porady czego i gdzie szukać.

A więc tak ja chciałbym aby laptop miał:
Co najmniej 16G pamięci ram.
Procesor, tutaj nie wiem czy i5 jeszcze wystarczy czy już szukać i7?
Karta grafiki jakaś lepsza a nie dedykowana czy coś. Laptop nie będzie służył do grania ale jak już kupować to coś lepszego a więc jakiś Geforce by się przydał.
Dysk tylko i wyłącznie SSD. Wystarczy 256Gb.
Matryca 15"
Komputer musi być z systemem Win10
Czas pracy na baterii bez znaczenia i tak używam stacjonarnie.
No i cena w okolicach 3k jeśli to możliwe.

Próbowałem sam coś szukać ale nie bardzo się na tym znam, nie wiem jakiej firmy szukać a jakiej unikać. Mnogość sprzedawców przyprawia o zawrót głowy a wiadomo nie każdy uczciwy.
Ostatnio kolega kupił na allegro i dwa razy odsyłał aż w końcu odstąpił od kupna, powód rozpadająca się obudowa.

Jak pisałem laptopa nie będę używał do gier tylko przeglądanie internetu, filmy no i w przyszłości mam zamiar coś robić w 3D.
Chcę po prostu szybkości i płynności działania.

W pracy mam stację graficzną HP Z240 z Xeon 3.5Gh i grafiką NVIDIA Quadro K620 i to jest dopiero płynność i szybkość działania.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Kupiłem Lenovo 720 w euro tv agd na raty co obniżyło cenę poniżej 4000
Lenovo serii 700 to wyższa seria do użytku domowego porządne komponenty, ekran i obudowa.
procesor i5 ósmej generacji - teraz wszyscy mówią że nie potrzeba ale za 5 lata będzie to wyglądało inaczej.
Dobra matowa matryca sprawia ze przyjemnie na to patrzeć, dysk M2 PCIa (samsunga) powoduje, że start trwa 14 sekund. Pamięć tylko 8 GB ale 2400 Mhz - to jedyna bolączka tego laptopa, można dodać więcej w razie potrzeby.

Aha, ma kartę mx150 - chyba jest niezła do gier ale nie sprawdzałem - niestety nie było bez tej opcji...

Długo się zastanawiałem i analizowałem - to laptop dla teściów - ostatni wytrzymał u nich 8 lat.
Nie warto brać najtańszej serii bo jakość jest porażająco słaba - po kilku miesiącach lub lat to wyjdzie i laptop nie będzie nic wart pomimo teoretycznie lepszego procesora czy większej ilości pamięci na starcie, za tą sama cenę. Ale do procesora 8 generacji warto dopłacić, bo ma więcej rdzeni co teraz nie, ale w przyszłości może bardzo pomóc.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dokładnie nie pomogę ale wg mnie najważniejsze żeby miał slot lub dysk na M.2. Mój miał fabrycznie 128GB i zmieniłem go na ten sam ale 256GB (Samsung PM961 NVMe). Sam system do pulpitu wstaje w 5 sekund. Odpalam pocztę i przeglądarkę z 30-50 kartami w kolejne 3-4 sekundy.
Jeśli nie ma być do gier to lepiej szukać karty graficznej quadro.
Wymagania jednak uważam, że są jednak spore, jak na 3k zł. Ostatnio rozglądałem się za laptopami także i jednak 4000+ trzeba wyłożyć za coś przyzwoitego. Mój Lenovo ideapad 700 17" kosztował wszędzie normalnie rok temu 3600-4500zł a jakimś cudem w euro mieli jedną z bardziej wypasionych wersji za 3150zł (pewnie cena miała być 4150zł). Skrócona specyfikacja: I7 8GB 1TB 128GBSSD GF940 W10.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Jeśli nie do grania i stacjonarnie to zrezygnowałbym z karty na rzecz dodatkowego monitora 23'' (nawet używany za 250zł). Do pracy w 3D obowiązkowy, a karta graficzna jest zbędna. Pracuję na HP Elitebook 850 i mogę spokojnie polecić do 3D, choć tylko 8G Ramu i i5.
Ponadto lepiej dopłacić do stacji dokującej niż grafiki.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Za niskie pieniądze jak na wymagania. Z doświadczenia powiem, że lepiej mieć kartę zintegrowaną intela niż dedykowaną jeżeli nie gramy bo po prostu wszystko się mniej grzeje.

Procesor - czy 7 czy 8 generacja nie ma żadnego znaczenia bo od 3 generacji intel odgrzewa ten sam kotlet dodając po 100mhz i dodatkowe wsparcie dla multimediów, przy czym 7 generacja zrobi dokładnie to samo co 8 jeżeli chodzi o multimedia.

W 8 generacji zwiększono od i5 liczbę fizycznych rdzeni, jednak przez niskie TDP wydajność rozczarowuje w porównaniu do 7 gen. I tak 2 rdzeniowy i7 7 gen jest szybszy niż 4 rdzeniowy i5 8 gen z powodu tego że ten drugi bardzo szybko się grzeje i obniża mocno taktowanie, także bazowe taktowanie jest niższe niż przy 7 gen.

To czego nie widziałem w Twoich wymaganiach to rodzaj matrycy, a moim zdaniem to jest podstawą przy zakupie laptopa. Musi być IPS lub VA, inaczej będziesz się męczył, tym bardziej jeżeli chodzi o jakieś modelowanie 3d czy obróbkę grafiki. Wg mnie to nawet ważniejsze niż wybór karty graficznej. Ja już nigdy nie kupię laptopa z matrycą TN.

EDIT
Odrobinę powyżej budżetu:
https://www.x-kom.pl/p/398902-notebook- ... o-fhd.html

Ale procesor 6 generacji, więc wydajność taka sama jak przy 7 czy 8, ale brak pełnego wsparcia dla nowych kodeków jak h265 czy vp9 10bit, jest częściowe wsparcie więc przy odtwarzaniu takich materiałów procesor będzie bardziej obciążony.

https://www.x-kom.pl/p/353300-notebook- ... x-fhd.html

7 generacja i5, 16gb ram, ips, jest wszystko co potrzebujesz poza dedykowaną kartą ale już sporo ponad budżet.

Laptopy z dedykowaną kartą to już raczej rozwiązania gamingowe i powyżej 4tys zł. I tu polecam obejrzeć przed zakupem bo np widziałem lenovo gamingowego i miał tragiczną, błyszczącą matrycę, ale nie wiem czy to był ips czy tn.

EDIT
Ewentualnie refubrished
http://allegro.pl/hp-envy-15-i7-7500u-1 ... 6807536802

Trochę powyżej budżetu. Moja kobieta sobie kupiła na tej aukcji i laptop jest refubrished przez HP. Tak naprawdę dostajemy nowy laptop przepakowany w nowy karton, ZERO śladów używania, dysk sprawdziłem i był 9x uruchomiony od nowości, bateria 100% pojemności.

Z plusów cały metalowy, cienki, matryca IPS, core i7. Z minusów które ja zauważyłem - matryca błyszcząca i mogłaby być trochę jaśniejsza, tak to jakość ok, laptop nie ma karty lan - jak chcesz na kablu używać to trzeba kupić coś na usb 3.0 no i dla mnie przez to że jest cienki jak siki węża jest za delikatny, jeżeli nie będzie noszony często to ok, jak do codziennego noszenia to nie wróżę mu długiej przyszłości ;).
Dlatego ja sobie do noszenia kupiłem poleasingowego lenovo x230 - cały magnezowy, pancerny, na i5 3gen, wsadziłem nową baterię 9 cell i dysk ssd 500GB i mam mega rakietę z pracą na baterii ponad 8h i przynajmniej wiem, że mi się nie połamie ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 09 sty 2018, 16:16 przez igi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Dzięki za pomoc.
Tak czułem że mam za duże wymagania a za mały budżet.
Ale już wiem czego potrzebuje a z czego muszę zrezygnować.
Ten Lenovo z Xkom wydaje się najlepszym wyborem.

A powiedzcie mi czy się różni Win10 pro od home?
Deeno
Posty: 42
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 22:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Deeno »

pier pisze:A powiedzcie mi czy się różni Win10 pro od home?
Wystarczy wpisać to pytanie w google:
https://www.google.pl/search?q=czym+si% ... 8geXsbSYAw
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

No niestety laptop który polecał igi już niedostępny.

A co powiecie na taką ofertę :
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7107138473
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Zwiększyłem sporo budżet i wziąłem Lenovo 520 z komputronika.
I5 8250, 8Gb ram-u, 256 GB SSD, Geforce MX150 i oczywiście matryca IPS matowa.
Tańszy o 170zl niż w xkomi-ie.

Wiem że nie jest to idealna konfiguracja. Mniej ram-u niż chciałem i brak złącza M.2 ale na coś lepszego już mnie nie stać.
Przesiadka z tego co mam teraz to i tak będzie jak wejście w nadświetlną myślę.

Ten ram będzie wąskim gardłem jak myślę i dodatkowo sprzęt ma tylko jedno gniazdo pamięci. Jedynie kiedyś będzie można wymienić na kość 16GB.
ODPOWIEDZ