Super mocne światło na rower

....nie pasujące gdzie indziej...
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Super mocne światło na rower

Post autor: karoka »

Czołem !
Pytanie dla Was, ile ta lampka może mieć faktycznie lumenów ?
http://www.kaidomain.com/p/S023283.8-x- ... t-Included

Niby do 8000, ale napięcie 8.4V i nie napisane jakie konkretnie diody, natężenie itp. Jak Wy to oceniacie ?

Ewentualnie ta też ciekawa http://www.kaidomain.com/p/S023293.9-x- ... t-Included
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Przyjmij połowę jako bardziej wiarygodną - przy 8 sztukach emiterów pracujących na połowę mocy (8x5W=40W) nie sądzę aby obudowa dała rade odprowadzić tyle ciepła nawet podczas intensywnej jazdy ...
Kolega kupił 1,5 roku temu takie cos http://www.kaidomain.com/p/S026105.KDLI ... ight-Black i bardziej wierzyłbym że na maksie ma 2,5-3 klumena ale przy jeździe w terenie ledwo czuc że ciepła.
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

Pojedyncza XHP 70 to widziałem ją na testach, ale te z kilkoma diodami mnie ciekawią.
Jak by w tych 8.4V liczyć 3A w diody z pakietu, to by trzeba było te 3A dzielić na 8 emiterów ? Czyli w jedną diodę leciało by 0.3A x8.4 (napięcie) czyli 0.6A na diodę? Czy jak to obliczyć z grubsza ?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Około 3A przy napięciu około 3,5V w jedną diodę to jest około 1000 lumenów więc aby lampka wypluła 8000 lumenów to diody w sumie musiały by otrzymać około 24A przy napięciu około 3,5V czyli przy 8,4V prąd pobierany z ogniw będzie o około połowę mniejszy czyli około 12A.
Wiadomo te że wyliczenia nie są dokładne ale powinny rozjaśnić sytuację :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Przy opisie 2giej jest podany prąd 900mA więc wg tego można wyliczyć ok 3700lm przy diodach U2 ( o ile te info są zgodne z prawdą). Ja jednak podchodził by do tego ostrożnie i przyjął nie więcej niż 3500lm.
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

To porażka, lepiej o połowę tańszą na XHP 70 kupić gdzie mamy ~ 3000 lm. Opcjonalnie zmienić driver, ale to już dodatkowa robota, koszty itp.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nie od dziś wiadomo, że wieloledowce (>3-4 diody) to raczej konstrukcje z mocno wyśrubowanymi parametrami na papierku. Oczywiście są też mocne modele ale ich cena jest proporcjonalnie wyższa w stosunku do ilości generowanych lumenów i posiadanych diod.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Przy tych kosmicznych wartościach to ilość lm jest raczej podawana jako maksymalna, łączna moc, wszystkich emiterów przy podawaniu maksymalnej ilości amperów, zalecanych przez producenta, w pojedynczą diodę. W praktyce mało kiedy tak jest. Jak chcesz to kup tą BL 70, daje realnie w okolicy 3000 lumenów i wierz mi że to naprawdę multum światła. Convoy s2+ z 1000 lm to jest naprawdę dużo i w zupełności wystarcza do jeżdżenia po nocy, a co dopiero 3x tyle.
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

Liczyłem na inne odpowiedzi od Was, ale jak widać prawda bywa okrutna :(
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Patrz na plusy, nie utopiłeś przynajmniej kasy. Gdyby lampka kosztowała z 20-30 zł to pal licho, ale tutaj mamy kwoty w okolicy 220 zł. A gdzie pakiet akumulatorów do niej...
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

A znacie może jakiś sterownik aby podkręcić te wieloledowce na chociaż 6-8 tyścięy lumenów ? To by była moc :)
Ostatnio zmieniony piątek 16 lut 2018, 20:06 przez karoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zasadnicze pytanie, jak te wieloledowce wyglądają w środku?
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

No właśnie nie wiadomo, i tego pytania się obawiałem. Widziałem zdjęcia tylko tych na 3 ledy
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

W przypadku tych dwu i trójdiodowych chyba w tej chwili ciężko trafić na coś co nie jest wydmuszką, gdzie podłoże opiera się tylko niewielkim rantem o obudowę. Obawiam się, że w przypadku tych większych może być tak samo.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Widziałem gdzieś budowę 7 ledowych cudów. Diody na podłożu są połączone szeregowo, ale też jestem zdania jak Mociumpel że nawet jak uda się podkręcić je do pełnej mocy to będzie bardzo gorąco. Poza tym to i tak nie jedyny problem, zasilenie tylu diod na pełnej mocy będzie kłopotliwe. Pakiet będziesz musiał mieć solidny aby pojeździć chociaż 2 godziny na rowerze. Przemyśl czy faktycznie potrzebujesz aż tak mocną lampkę o jakiej piszesz.
ODPOWIEDZ